Copy
Visit homepage

5. AUGUST,  2016

TARTUFFI UUDISKIRI #4
 

tARTuFF hakkab lõppema!
Näidata on veel jäänud viimased kuus filmi, maha pidada viimased vestlused koos Tartu Ülikooli muuseumiga, suur filmiviktoriin täna kell 19.00 Raekoja platsil ja homne tARTuFFi Bazaar, et siis suurel Armastusepeol kogutud tunded hommikusse tantsides välja elada!

VIIMASED PÄRLID
5. august, 22:00
Raekoja plats
"TUBA"

See on 4 Oscarile kandideerinud draama Brie Larsoni ja Jacob Tremblay suurepäraste osatäitmiste ja Lenny Abrahamsoni detailitundliku ning südantlõhestavalt intiimse režissööritööga. Kuna tegu on filmiga, mille sisust rääkimine reedaks liiga palju olulist, siis me siinkohal lihtsalt vaikime ja soovitame tungivalt seda suurteost ise kogeda.

 
5. august, 00:00 
Raekoja plats

"JUBA IGATSEN SU JÄRELE"
 
"Videviku" saaga esimese osa ja menuka noortedraamaga "Kolmeteist" laineid löönud lavastaja Catherine Hardwicke on tagasi selle emotsionaalse ja üdini positiivse looga kahest parimast sõbrannast (nauditavad rollid Toni Collette'ilt ja Drew Barrymore'ilt), kelle maailm keeratakse pea peale, kui ühel neist diagnoositakse rinnavähk.

 


DOKUMENTAALFILM
5. aug, 19:00
Athena keskus

"DON JUAN"

 
Oleg on 22-aastane Novgorodi noormees, kellel pole autismi tõttu õnnestunud iseseisvuda ja nii elab ta koos võimuka ning üliemotsionaalse emaga. Viimasel on kinnisidee, et viisakast, ent ujedast Olegist peab tegema „tõelise mehe“, kes lööks elus läbi ja võtaks endale naise. Selle teostamiseks võtab ta kasutusele kogu saadaoleva raskekahurväe: Olegi „töötlevad“ kliiniliselt külm psühhiaater, hüsteeriline ja äärmuslikke meetodeid kasutav terapeut ning naisteküti ABC-d õpetav vanakooli kolonel. Valguskiir hakkab aga koitma hoopis väikesest ja lõbusast noorte teatristuudiost, kus Olegil tekib võimalus Don Juani mängida.
 
Poola kineasti Jerzy Sladkowski film „Paradiis“ pälvis 2010. aasta tARTuFFil  publiku preemia. Tema filmi „Don Juan“, mis võitis möödunud aastal IDFA peaauhinnaga on maiuspala kõigile, kes hindavad karget vene huumorit, romantilist hingestatust ja tõsielulist draamat.

 

LÕPUFILM
6. aug, 00:00
Raekoja plats

"ARMASTUS JA SÕPRUS"

tARTuFFi lõpetab see riukalikult tore, Jane Austeni lühijutul "Leedi Susan" põhinev kammerdraama, mida filmikriitik Andrei Liimets nimetas aasta üheks "inglaslikuimaks ja enimkiidetud Austeni adaptatsiooniks". Film, mis tekitab hiljem paratamatult iha oma kübarad ja lehvikud välja otsida ning pärast armastusepeole intriige punuma minna...
 
Share
Tweet
Forward
Our mailing address:
Black Nights Film Festival
Telliskivi
60a
Tallinn 10412
Estonia

Add us to your address book


Eemalda mind siit nimekirjast    Uuenda tellimuse tingimusi