כדי לראות הודעה זו בצורה מלאה, לחצו כאן
ניהול סיכונים ביספנול איי

ניהול סיכונים | ביספנול A

הציבור חשוף בשגרה לריכוזי BPA העלולים לסכן את מערכת החיסון של עוברים, תינוקות וילדים צעירים - כך על פי דוח של המרכז הלאומי לבריאות הציבור וסביבה היוקרתי בהולנד .(RIVM) בדוח מומלץ לבחון מחדש את רמות החשיפה המותרות של הציבור ל-BPA בדגש על הפחתה מיידית של חשיפתם של ילדים קטנים, נשים בהריון ונשים מניקות.
לקריאת ההמלצות >

חומרים הבאים במגע עם מזון

חשיפה לכימיקלים | חומרים במגע עם מזון

חומרים הבאים במגע עם מזון בתהליכי האריזה, המכירה, הבישול וההגשה הינם מקור לחשיפה לכימיקלים מזיקים העלולים להשפיע על הבריאות הציבור. מסמך עמדה של ארגוןHEAL  מציג את הרגולציה הקיימת באיחוד האירופי בנושא זה ואת הצעדים הנוספים שיש לנקוט כדי להגן על בריאות הציבור.
לקריאת המסמך>

בריאות וסביבה התפתחויות וחידושים

בריאות וסביבה: התפתחויות וחידושים -
הכנס השנתי

בכנס השנתי של הקרן לבריאות וסביבה שיתקיים ב-11 לאפריל יוצגו עשרות מחקרים ישראלים. בנוסף, יציג פרופ' פרנק בירו את ממצאי מחקריו על ההשפעות של חשיפה תוך רחמית לכימיקלים על התפתחות מחלות בבגרות וד"ר ג'יין מאנק תדון באתגרים שבהתמודדות עם חשיפה לכימיקלים דרך חומרים הבאים במגע עם המזון.
להרשמה>

חומרי הדברה בתזונת ילדים בישראל

חומרי הדברה בתזונת ילדים בישראל

מחקר שהובילו ד"ר שירה פרימן ושותפיה העריך את רמת החשיפה של ילדים ישראלים לשאריות חומרי הדברה בפירות וירקות, ומצא כי רבים מהם חשופים לכימיקל אחד לפחות בריכוזים הגבוהים מהרמה המותרת. הממצאים מדגישים את הצורך במידע מדויק על הדיאטה של אחת האוכלוסיות הרגישות ביותר - ילדים.
לקריאת התקציר>

Credit: Paul Dunk, Florida State University

חומרים קטנים - שאלות גדולות

ננו (nano) חומרים משמשים בשלל תחומים ונמצאים גם  במוצרי צריכה יומיומיים. אותן התכונות הייחודיות המאפיינות חומרים אלה הופכות את השפעתם על הסביבה ועל גוף האדם לבלתי צפויה, מציבות אתגר מחקרי ורגולטורי ומעלות שאלות באשר למידת הסכנה הטמונה בחשיפה אליהם.
למאמר המלא>

שינויים בהרגלי הצריכה

צמצום חשיפה ע"י שינויים בהרגלי הצריכה

מחקר התערבות חדש שנערך בקרב נערות בארה"ב מדגים כיצד החלפת מוצרי הקוסמטיקה והטיפוח האישי הרגילים במוצרים שאינם מכילים כימיקלים מזיקים כגון פרבנים, פתלאטים וטריקלוזן מביאה להפחתה משמעותית בחשיפה.
לקריאה נוספת>

פרסומים חדשים בתמיכת הקרן לבריאות וסביבה

כנסים

עקבו אחרי הקרן לבריאות וסביבה בפייסבוק
עקבו אחרי הקרן לבריאות וסביבה בפייסבוק
בקרו באתר הקרן לבריאות וסביבה
בקרו באתר הקרן לבריאות וסביבה
Copyright © 2016 הקרן לבריאות וסביבה, All rights reserved.
הקרן לבריאות וסביבה
רחוב רבקה 11
ירושלים
9346117