Copy
View this email in your browser
Sevgili <<First Name>><<Last Name>> ,

Mart ayı içerisinde derin yoksulluk koşullarında yaşayan, günlük işlerde güvencesiz bir şekilde çalışan 310 hanede 1024 kişiye gıda, bebek bezi ve mamasını sizlerin desteğiyle ulaştırdık. 25 hanenin ise toplamda 7310,2 tl tutarındaki faturaları ödendi.


#EvdenDeğiştir
Destekçimiz Olmak için Tıklayınız!

DYA'dan Haberler!

27 Mart cumartesi günü gönüllülerimizle Yoksulluk ve İnsan Hakları ilk atölyesini yürüttük.  İkinci atölyemiz ise düzenli destekçilerimizle nisan ayı içerisinde olacak.

Gündemimiz Kadın Yoksulluğu!


8 Dünya Mart Emekçi Kadınlar günü vesilesiyle mart ayında Gündemimiz Kadın Yoksulluğu diyerek bir dayanışma ve kadın yoksulluğuna dair bilgilendirme kampanyası başlattık. Kampanya hedefimizin %86'sına ulaşarak 86 kadının bir aylık gıda ve hijyen ürünlerine erişimini sağladık.

Sahne Sanatçılarına Destek!

DYA olarak İstanbul Müzik ve Sahne Sanatçıları Derneği ile birlikte pandemi nedeniyle bir senedir çalışamayan; keman, org, piyano, klavye, bağlama ,gitar, bateri,  davul, darbuka, zurna, ney, def çalan;solistten ilüzyoniste, ışıkçıdan tiyatrocuya 100'den fazla sahne sanatçısı ile görüştük. Bilgi notuna buradan ulaşabilirsiniz. 

Bu ay derin yoksulluk ağı WOW Dünya Kadınlar Festivali İstanbul ve ESN Yeditepe ve Altınbaş’ın düzenlediği Pandemi'de Yoksulluk Seminerine konuk oldu. Ayrıca DYA raporlarına dayanarak mecliste CHP ve HDP tarafından iki ayrı önerge sunuldu. Medyada DYA için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Derin Yoksulluk Ağı, UNDP Sosyal Inovasyon Destek Programı kapsamında desteklenecek olan 10 çözümden birisi!

Temas Sergi

Giz’li Atölye Kolektifi pandemi sürecinde birbirimize sanat eserleri ile temas edebilemk motivasyonu ile çevrimiçi bir sergi başlattı. Davet ve açık çağrı yoluyla da sanat eserlerini sergiye dahil eden kolektif, elde edilen geliri DYA ve KAHEV’e bağışlıyor. 

İstanbul Sözleşmesinden Vazgeçmiyoruz!

Vazgeçmiyoruz çünkü;
Yoksullukla mücadele eden kadınlar cinsiyete dayalı şiddete maruz kaldıklarında, eşitsizlik katmanlanarak çok boyutlu bir ayrımcılıkla karşı kalmalarına sebep oluyor, adalete ve korunmaya ulaşamıyorlar.

Vazgeçmiyoruz çünkü;
Çünkü İstanbul sözleşmeleri kadınlar, Çocuklar, LGBTİ+'lar yapmak üzere, ayrım gözetmeksizin, herkesi cinsiyet temelli ayrımcılık ve şiddetten koruyor.

#İstanbulsözleşmesiyaşatır
#İstanbulSözleşmesiBizim

 

Derin Yoksulluk Ağı Nedir ?


"Derin Yoksulluk" kişilerin açlık sınırı altında olup en temel haklarına dahi erişemediği sosyal dışlanma ve ayrımcılığın sebep ve sonuç olduğu bir yoksulluk halidir.

Derin Yoksulluk Ağı (DYA), kent yoksulluğu alanında onlarca yoksul mahallede "herkese açık bir alan tanıma" mottosu ile hak temelli çalışmalar yapan  Açık Alan Derneği'nin gönüllü ve üyeleri tarafından kurulmuş bir dayanışma ağıdır.

Mart 2020'de pandemi ile birlikte seyyar satıcı, kağıt toplayıcı, temizlik işçisi, inşaat işçisi gibi günlük işlerde güvencesiz bir şekilde çalışan, işten çıkarılan ya da ücretsiz izine ayrılan kişilerin en temel hakları olan barınma, beslenme, mama, çocuk ve hasta bezine erişemiyor olması üzerine DYA #EvdenDeğiştir kampanyasını başlattı. 

Yapacağınız bir kerelik ya da düzenli bağışlar birleştirilerek İstanbul'un 34 ilçesine, 160 mahallenin üstünde haneye gıda, bez, mama ve temizlik ürünleri desteği sağlanıyor.

Çalışmalarımızın detayları için DerinYoksulluk İzleme Raporumuzu inceleyebilir, basında çıkan haberlerimize göz atabilirsiniz. 
Twitter
Instagram
Website
Facebook
Copyright © 2020 Açık Alan Derneği, Tüm Hakları Saklıdır.


Adresimiz:
İnönü Mahallesi, Papa Roncalli Sokak, No:21 Harbiye, İSTANBUL

Bizden aldığınız e-postaları düzenlemek mi istiyorsunuz?
Aboneliğinizi düzenleyebilir veya bu listeden çıkabilirsiniz


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Açık Alan Derneği · Inoenue Mah. · Papa Roncalli Sokak No:21 · Pangaltı 34373 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp