Copy
Привіт,
мене звати Леся Ганжа, я головна редакторка сайту «Жінки – це 50% успіху України», а це наша березнева розсилка про події у сфері жіночого політичного лідерства.

Про тексти і контексти подій березня – у нашому  випуску

Березень – традиційний місяць жіночих маршів.

На Марш жінок у Києві цьогоріч прибули… віцепрезидентка США Камала Гарріс, прем’єрка Нової Зеландії Джасінда Ардерн, очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та прем’єрка  Фінляндії Санна Марін!

Щоправда, світові лідерки були на Марші не власною персоною – за їхніми масками «причаїлася» команда платформи «Жінки — це 50% успіху України».

Якщо ви впізнали мене під маскою або впізнали когось із моїх колег – напишіть відповідь на цей лист. А ми вам надішлемо у подарунок чудовий календар «Своя».

Календар «Своя» зібрав історії тринадцяти героїнь – різних за етнічним походженням жінок, які живуть в Україні.
Більше фото – у нашому традиційному фоторепортажі з Маршу жінок. Ми зібрали найважливіші слогани цього року й зафіксували найцікавіші моменти події.
 

Ніхто не зупинить жінку, час якої настав: У Києві пройшов Марш жінок-2021

Наймасовіші жіночі маніфестації пройшли у Великій Британії та Австралії.

У Великій Британії суспільство сколихнуло викрадення та загибель мешканки Лондона Сари Еверард.

3 березня о 9 вечора Сара Еверард поверталася додому від друзів добре освітленою вулицею Лондона. Але додому вона так і не дійшла. Тиждень тривав пошук зниклої, зрештою поліція заарештувала підозрюваного у викраденні і вбивстві жінки. Ним виявився поліцейський. Наступного дня після арешту знайшли тіло зниклої.
Британки почали виходити на вулиці міст, щоб вшанувати пам’ять загиблої. Акції #reclaimthesestreets (#ПовернутиВулиці) пройшли у багатьох містах Великої Британії.


Подробиці: Жіночі протести в Лондоні: вбивство Сари Еверард і політика

Не менш потужні жіночі протести сколихнули Австралію. Там слоганом є #March4Justice.
 
Протести відбулися у 40 містах країни. 

Під час акцій учасниці були одягнуті у чорне, що мало підкреслити їхню «силу та жалобу». Жінки висловлювали обурення неуважним ставленням влади до справ про сексуальне насильство та наругу, незначним відсотком доведення таких справ до суду, перекладанням провини на жертв.

Протестантки скандували «Нас не змусять замовкнути», «Я вірю їй». Демонстрантки у Мельбурні тримали білий прапор довжиною в кілька метрів з іменами жінок, убитих в Австралії внаслідок гендерного насильства з 2008 року.
 

#March4Justice: Австралію охопили протести проти гендерного насильства

 

Обличчям протестів в Австралії є Бріттані Хіггінс (на фото), яку згвалтували прямо в будинку парламенту. На момент згвалтування їй було 24 роки і вона працювала радницею міністерки оборонної промисловості. Хіггінс наголошує: якщо гвалтують навіть в парламенті і гвалтівників відверто покривають, то як жінки можуть почуватися безпечно.

На тлі протестів Австралію сколихнув потужний секс-скандал: працівники Ліберальної партії, яка нині при владі, створили чатик, де обмінювалися фото, як вони мастурбують в будинку парламенту, зокрема й на столі колеги-депутатки. Інший політик Ліберальної партії запрошував до парламенту проституток, з якими він і його радники займалися сексом в кімнаті для молитов та медитацій. Як реагує прем'єр?
 

Подробиці: Секс-скандал в Австралії: прем’єр обіцяє вичистити парламент від «токсичної маскулінної культури»

Про сексизм в Україні
З кібербулінгом зіткнулася старша лейтенантка Олена Дорошенко, яка керує відділенням поліції у Бучі, що на Київщині.

«За які заслуги дівчину до 30 років призначили керівницею?», – закинули їй у Фейсбуку. У коментарях до посту з’явилося чимало огидних висловлювань. Автор посту сам усіляко підтримував і заохочував коментаторів. Крім брудних натяків, хтось оприлюднив персональні дані жінки.

«Зі мною таке вперше, раніше ніхто ніколи не намагався применшити мої досягнення чи поставити під сумнів мою фаховість просто тому, що я жінка. ...Так, я працюю в поліції, і доволі успішно та ефективно працюю… Пишуть, що я худенька, але я не вважаю, що це мій недолік. Що вони хочуть – бачити на цій посаді чоловіка, який важить 120 кг?», – обурюється Олена.

 

Подробиці: Сексизм у мережі: Чому цькують очільницю відділення поліції на Київщині?


Як діяти, якщо ви зіткнулися з кібербулінгом чи іншими видами дискримінації? Про свої історії розповідають жінки-політикині, а коментують юристки з асоціації ЮрФем.

Зверніть увагу! Цей матеріал містить покрокові інструкції з протидії дискримінації.

 

«О, так ти ще й розумна!»: як публічним жінкам протидіяти дискримінації

 
Текст, який не можна пропустити:
 
Колонка одного з моїх улюблених істориків Сергія Єкельчика, автора праць з історії пам'яті, одного з найкращих фахівців з деконструкції радянської міфології.

Чому генсек Леонід Брежнєв раптом вирішив зробити 8 березня вихідним днем? Хто йому підкинув таку ідею? І головне: чи варто лишати цей день вихідним? Спойлер: автор вважає, а чом би й ні.

«8 березня не було просто «подарунком чарівним жінкам» чи визнанням їхньої праці. Воно, по суті, перекреслювало попередню політичну традицію дня боротьби за права жіноцтва і знімало питання про подвійний тягар. Замість дня боротьби за рівність і визнання, брежнєвське 8 березня запроваджувало день підтвердження гендерних стереотипів у суспільстві, яке далі лишалося здебільшого патріархальним».
 

8 Березня: соціальний контракт і тост за прекрасних дам

 

Подія березня:
 
20 березня Туреччина вийшла з конвенції Ради Європи про запобігання та протидію насильству проти жінок та домашньому насильству.

Як відомо, Туреччина – перша країна, яка ратифікувала конвенцію Ради Європи, прийняту в Стамбулі. Нині вона стала першою країною Ради Європи, яка вийшла з конвенції, хоча про такі наміри торік заявляла й Польща.

Рішення президента Ердогана викликало гостру реакцію світової спільноти.

«Стамбульська конвенція охоплює 34 європейські країни і загалом вважається «золотим стандартом» у міжнародних зусиллях із захисту жінок і дівчат від насильства, з яким вони стикаються щодня в наших суспільствах. Цей крок є величезною невдачею для цих зусиль і поготів прикрим, що ставить під загрозу захист жінок у Туреччині, по всій Європі та за її межами», – так прокоментувала подію генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич.

У Туреччині в 2019 році було скоєно 474 вбивства жінок, що вдвічі більше, ніж у 2011 році.

 

Туреччина вийшла зі Стамбульської конвенції

 

Жінки:50% готують аналітичну публікацію про причини, які спонукали Туреччину до такого кроку, а також про наслідки, які він матиме для самої конвенції.


Нагадуємо!
 
Триває реєстрація на медійний онлайн-марафон «Рівність у політиці», присвячений питанням жіночої політичної участі та жіночого лідерства, який відбудеться 31 березня.

Для тих, хто не встигне зареєструватися, передбачено пряму трансляцію заходу українською та англійською мовами на каналі YouTube «Жінки — це 50% успіху України».

Із програмою марафону можна ознайомитися тут.

 

А нашу наступну розсилку планую розіслати в квітні.

Якщо вам хочеться про щось цікаве прочитати у нас на сайті, а ми не здогадуємося, – напишіть мені відповідь на цей лист. 

«Жінки – 50% успіху України» – це соціальний проект, спрямований на активізацію та підтримку жінок в громадському та політичному житті, врівноваження представництва жінок та чоловіків на ключових позиціях заради створення справді європейської моделі суспільства.
«50%» у назві сайту означає не кількість жінок в Україні, адже насправді їх 54%, а їхню паритетну участь в управлінні державою, прийнятті рішень та впровадженні реформ – на рівні з чоловіками. Ми прагнемо, щоб і жінки, і чоловіки мали рівні можливості впливати на прийняття рішень.

Ініціатором проекту є Національний демократичний інститут, який є неприбутковою, неурядовою організацією, яка не пов’язана з жодною політичною силою. Метою НДІ є сприяння зміцненню демократичних інституцій у всьому світі завдяки більш активній участі громадян.

Проект було створено за фінансової підтримки Уряду Швеції – країни, що забезпечила рівне представництво жінок і чоловіків практично в усіх сферах та стабільно входить до топ-10 рейтингу гендерної рівності та індексу людського розвитку.

Сайт створено завдяки щедрій підтримці британського народу через Міністерство закордонних справ, у справах співдружності та розвитку в рамках Фонду розвитку ефективного врядування. Думки, висловлені тут, належать авторам/кам та не обов'язково відображають погляди Міністерства закордонних справ, у справах співдружності та розвитку або Уряду Її Величності.
З повагою, ваша Леся  Ганжа
 
PS. Якщо вам нецікаво отримувати розсилку – ви завжди можете легко відписатися: внизу цього листа є напис англійською unsubscribe from this list, якщо на нього натиснути, то наші розсилки вам більше не приходитимуть.
Facebook
Website
https://www.youtube.com/results?search_query=%D0%B6%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B8+-+%D1%86%D0%B5+50%25+%D1%83%D1%81%D0%BF%D1%96%D1%85%D1%83
https://instagram.com/zhinki50?igshid=sk5xgtlrkp9p


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Жінки - це 50% успіху України · Kiiv · Heroiv Dnipra Vulytsia, 32, 216, Obolonskyi Raion, Kyiv · Kyiv 04214 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp