Copy
POZOR, TATO ZPRÁVA JE V EMAILU ZKRÁCENA, ZOBRAZTE SI JI CELOU ODKAZEM NA KONCI STRÁNKY.
Zobrazit v novém okně
Facebook
Website

Více než fotbal!

Like Ambassadors on-line magazín "Více než fotbal" on Facebook

Byli jste hvězdou na škole?
Nijak nevybočujícím žákem?
Nebo otloukánkem, kterému se smáli?

Nikdo nechce, aby se mu druzí smáli, dobírali si ho a rozhodně nikdo nechce zažít šikanu. Ale ve třídě se vždycky najde "kápo", šašek třídy, šprt třídy, nějaká top skupinka, nějaký ten podivín, skupina nijak nevybočujících žáků, skupina odpadlíků a mezi nimi nějaký ten utlačovaný, komu se ostatní posmívají. Co když se nikdo neodváží zastat se ho? Co když to bude každému jedno?

"Pravá a čistá zbožnost před Bohem a Otcem znamená pamatovat na vdovy a sirotky v jejich soužení a chránit se před poskvrnou světa." List Jakubův, kapitola 1, verš 27

Co to pro nás dnes znamená? Směje se ve škole jeden žák druhému, dělají si z něj ostatní poskoka? Vy jako spolužáci se ho zastaňte, pamatujte na něj, pomozte mu, i kdyby jste měli přijít o postavení v top partě. Vy jako učitelé se ho zastaňte, zabraňte šikaně, moudře rozsuzujte a trestejte, pečujte nejen o jejich vědomosti, vzdělání, ale i duševní zdraví. Jste v práci svědky posměchu, pomluv, bezpráví, utlačování? Zastaňte se dotyčného, dopomozte mu k právu, napomeňte, bude-li to třeba. Možná, že jednou budete sami rádi za podobnou pomoc od druhých.
 
V Ambassadors mimo jiné vedeme malé fotbalisty k tomu, aby si vážili druhých, neposmívali se nikomu, nepomlouvali, nebyli na druhé zlí, ale naopak aby pomáhali jeden druhému a zastali se toho, komu se děje bezpráví. 
McGreadyho klička 
Klíčové body:


1. Vedu míč levou nohou, mírně na levou stranu
2. Naznačím střelu pravou nohou

3. Místo střely ale zaseknu míč pravou nohou pod sebe. Hned po zaseknutí přenesu váhu na pravou nohu, levou nohu a tělo otáčím o 180° doleva.
4. Během otáčení posouvám  míč vnějším nártem doleva.
5. Se zrychlením vyrážím za míčem.

6. Míč mám stále pod kontrolou a hledám spoluhráče pro přihrávku.

Ideální použití: Když se potřebuji odpoutat od obránce nebo se dostat ze strany hřiště do středu.
Pozor na: Ideální vzdálenost - pokud je obránce příliš blízko, zaseknu míč přímo jemu na nohu, pokud je příliš daleko, podaří se mu včas zareagovat na změnu pohybu.
Tip: plynulý pohyb zvýší efektivitu kličky.

McGreadyho klička v pohybu
McGeady spin Front look

Ještě aspoň jeden školní rok

Zvěstovat dobrou zprávu o Ježíši Kristu skrze fotbal všem lidem je posláním Ambassadors Football v ČR i po celém světě. Jsme moc rádi, že se můžeme podílet na naplňování tohoto poslání s lidmi v Evropě, Asii, Africe, Jižní i Severní Americe. V Čechách už jsme ve třetí desítce let, kdy se tato služba různým způsobem dělá a děje. Vzhledem k tomu, že už zde nepůsobí zahraniční misionáři, je zodpovědnost za další rozvoj této služby na nás. Jsme moc vděční za děti i dospělé, kteří mohou být v týmech Ambassadors i za účastníky kempů a turnajů. Je skvělé, že jsou i ti, kdo se jim mohou věnovat jako trenéři.

Vedení a zázemí pro celou službu zajišťovali do února letošního roku Ondra Mazaný a Honza Němeček díky tomu, že se tomu mohli věnovat na plný úvazek. Od února už takto slouží jen Honza Němeček. Do budoucnosti není jisté, zda bude možné mít v České republice někoho na plný úvazek. Záleží na tom, zda se podaří získat dost ochotných dárců, kteří by měli zájem i takovýmto způsobem mít podíl na naší službě.

Moc by nám pomohlo mít ještě aspoň jeden školní rok, kdy by Honza mohl působit v Ambassadors na plný úvazek. Již 59% veškerých nákladů spojených se službou naplno v tomto období je pokryto a chybí zbývajících 41% tedy 149 000,- Kč. Během školního roku 2015/2016 bychom nastavili fungování Ambassadors bez placeného pracovníka nebo případně získali prostředky i pro další roky. Budeme velice vděčni za Vaše modlitby za celou situaci i budoucnost Ambassadors v ČR. Také prosím zvažte, zda byste aspoň na jeden školní rok i finančně nepodpořili tuto službu, ať už jednorázově či pravidelnými příspěvky. Pokud byste rádi přispěli, využijte číslo účtu je 35-5463790267/0100 (Komerční banka) a VS je 102. Stále věříme, že i skrze fotbal lze zvěstovat evangelium a přinášet požehnání do životů lidí v naší zemi.
Za řídící výbor Ambassadors v ČR, Pavel Plchot
Trenér Jan Němeček

 

Honza se narodil v Praze, fotbal hraje od 11 let. Je mu 27 let, je ženatý, má malou dcerku a v Ambassadors je zapojen již 10 let. V současné době vede tým AFC Žáci Praha a je zaměstnancem Ambassadors na plný úvazek.
Rozhovor s Honzou:
 

Jak jsi se k trénování v Ambassadors dostal?

S Ambassadors jsem se poprvé setkal v roce 2005 na jednom ze školení sportovní služby. Myšlenka propojit svou křesťanskou víru se sportem mě nadchla a v Ambassadors jsem vydržel dodnes, tedy 10 let. Za tu dobu jsem měl možnost trénovat stovky hráčů a snažil jsem se jim dát nejlepší fotbalové vedení, jakého jsem byl schopen a především zprostředkovat, vysvětlit a popřípadě obhájit víru v Boha, který je tu pro každého.
 

Jaké vlastnosti si u člověka nejvíce vážíš?

Pravdivosti, upřímnosti, integrity.
 

Jaké vlastnosti si u Boha nejvíce vážíš?

U Boha je pro mě zásadní dokonalost a neomylnost, která dává smysl i všem ostatním z jeho vlastností. Pro mě osobně, jako nedokonalého hříšného člověka, je nejdůležitější Boží milosrdenství.
 
 
 

Jaký je tvůj nejoblíbenější tým?

V ČR Slavia Praha a ve světě Liverpool.


Jak ses dostal k víře?

Jako dítě věřících rodičů jsem měl cestu k víře otevřenou, ovšem nebylo to tak jednoduché, jak to vypadá. V pubertě jsem prošel obdobím vzdoru vůči Bohu, které bylo doprovázené tím, že jsem dělal všechno možné, co by křesťan dělat neměl. Naštěstí pro mě, jsem v 17 letech v Boha doopravdy uvěřil. Uvěřil jsem tomu, že Ježíš Kristus zemřel i za mé viny a že bez něj se své bídy a špíny nemám jak zbavit. Od té doby se můj život začal postupně měnit a mění se dodnes.


Co pro tebe víra znamená?

Víra v Boha je pro mě klíčovou věcí v životě. Díky tomu, že věřím v Boha, vím, že mě po smrti čeká věčný život s Bohem a díky tomu mohu vidět věci v životě jinou perspektivou a přikládat jim jiný význam.


Co tě v životě čeká?

Závěr sezóny v týmech, příprava letního kempu, kemp, příprava na novou sezónu a tak pořád dokolečka. Asi taky nějaké děti a pak vnoučata.

AFC Žáci Praha

Tým AFC Žáci Praha se každý týden schází k tréninku. V této sezóně se trenéři Honza, Tomáš a Kryštof snaží hráče naučit lépe technice přihrávek, střel, zpracování a práce s míčem. Zároveň pracujeme i na týmové souhře. Při zamyšleních po tréninku jsme již probrali mimo jiné vlastnosti dobrého fotbalisty a dobré vlastnosti člověka podle Bible. Do týmu rychle přibývají další hráči a hráčky, za což jsem rád.

Číselná fakta:
19.9.2012
- první trénink, 5 hráčů
25 - nejvíce hráčů na tréninku, dne 5.11.2014
0:3 - prohra v historicky prvním přátelském zápase, s týmem Christian International School of Prague
3 - počet dívek v této sezóně, chlapců je 29

Ambassadors Football Nepál

Fotbalová služba v Nepálu vznikla v roce 2014. Předcházelo tomu školení vedoucích pobočky, hledání spolupracovníků a sponzorů, TREC kurz pro trenéry, pořízení vybavení a v lednu 2015 oficiální zápis o založení organizace. 
Vlevo: Romi a dva noví trenéři. / Vpravo: TREC kurz
Díky vyškoleným trenérům mohl tým místních pracovníků po měsících příprav uspořádat zimní tábor, víkendový fotbalový kroužek pro děti a navštívit nápravné zařízení pro mladistvé delikventy, kde chtějí působit. V dubnu uspořádali první tábor už jako Ambassadors Football Nepál a díky sponzorským darům tak 94 dětí denně slyšelo 
o Bohu.
Více fotografií z prvního Nepálského tábora, jen pár dní před ničivým zemětřesením, naleznete zde.
Romi, vedoucí nepálské pobočky, o kempu napsala: "Jediné, co mohu říci je, že Bůh jednal a jedná stále. Pro nás kemp nekončí, právě naopak, naše skutečná práce teprve začíná." A dále: " Jsem vděčná celému týmu, za jejich úsilí, obětavost, modlitby a za to, jakým byli všichni přínosem pro kemp."
 
Více o pomoci obětem zemětřesení naleznete zde.


V létě pořádáme:

 

Fandíte nám?

Věděli jste, že nyní můžete naší organizaci pomoct i obyčejným nákupem na internetu?
Přidali jsme se do projektu GIVT, který podporuje neziskové organizace a sportovní kluby. Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT. Část peněz z vaší útraty bude darována nám!

Je to opravdu jednoduché, zabere vám to jen několik vteřin vašeho času. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc.

 
Podpořte Ambassadors
Soutěž!

5 z Vás, kteří jste si minulé číslo magazínu otevřeli, vyhrává tričko Ambassadors:
Petra K., Tomáš M., Zdena B., Jaroslav J. a Ján K.
Gratulujeme!

 
Jak vidíte, čeká nás aktivní léto. Myslete prosím na nás s přípravami a užitečným průběhem všech akcí bez zranění. O přínosu kempů se dozvíte ve čtvrtém čísle magazínu Více než fotbal!, který vyjde v září. Můžete se těšit s námi.
 
S přátelským pozdravem Váš tým Ambassadors Football
Share
Tweet
Forward
Copyright © 2015 Ambassadors Football Czech Republic, All rights reserved.

Upravit profil

Odhlásit se ze seznamu

Přeposlat přátelům

Přihlásit se do seznamuEmail Marketing Powered by Mailchimp
Kontakt:
Ambassadors Football Czech Republic
Soukenická 1193/15
Praha 1
Prague 11000
Czech Republic

Add us to your address book

212240259
info@ambassadors.cz
http://www.ambassadors.cz