Copy
POZOR, TATO ZPRÁVA JE V EMAILU ZKRÁCENA, ZOBRAZTE SI JI CELOU ODKAZEM NA KONCI STRÁNKY NEBO ZDE VPRAVO.
Zobrazit v novém okně
Facebook
Website

Více než fotbal!

Nejvyšší trest
Dne 11. 5. 2016 se odehrál fotbalový zápas mezi fotbalovými kluby FK Příbram a SK Slavia Praha v české nejvyšší fotbalové soutěži. Vzhledem k tomu, že se blížil závěr ročníku, tak oběma týmům šlo o mnoho. Slavii šlo o postup do Evropských pohárů a tedy o mezinárodní prestiž a stovky milionů korun. Příbrami šlo o udržení v lize a tedy o prestiž a desítky milionů korun. Hráči hráli v plném nasazení, ale ne už tak jeden z rozhodčích, který se k zápasu dostavil výrazně opilý. Po necelých deseti minutách musel být ze hřiště odveden. Po několika dnech dostal za své jednání nejtvrdší možný trest – byl vyloučen z Fotbalové asociace a již nesmí působit ve fotbale.
Pravděpodobně čekáte, že budeme pokračovat v popisu toho, proč to, co udělal, bylo tak hrozné. Nebude tomu tak.

Případ tohoto rozhodčího nás vede k přemýšlení, jaké největší chyby člověk v životě udělal. Jaké jste vy udělali největší chyby? Kolik peněz někoho stály, nebo ještě hůře, jací lidé jimi byli raněni?

V Bibli se o Bohu píše následující: „Jestliže vyznáváme své hříchy, on je tak věrný a spravedlivý, že nám hříchy odpouští a očišťuje nás od každé nepravosti.“

U Boha se nedočkáte absolutního trestu, pokud budete svých chyb a jejich následků litovat. Bůh je ten, který odpouští a dává novou příležitost všem, kteří litují svých chyb a jsou odhodlaní změnit se k lepšímu. Proto ať už jste si na otázku o svých největších chybách odpověděli jakoukoliv „nepříjemnou vzpomínkou“, tak vězte, že to není překážka k tomu, abyste mohli přijít k Bohu a žádat ho o odpuštění. On nejen že vám odpustí, ale dá vám i sílu změnit se k lepšímu a zvládnout příště situaci lépe.
Sonic turn 
 
Sonic Turn
Klik = klička Sonic turn v pohybu.
 
Klička krok za krokem:
1) Naznačím střelu levou nohou, pravou nohu dám vedle míče směrem šikmo doprava
2) Vnitřní stranou levé nohy zaseknu míč mírně za pravou nohu
3) Otáčím se kolem pravé nohy.
4) Vnitřní stranou levé nohy posouvám míč na levou stranu (vzhledem k výchozí pozici).
5) Vyrážím v rychlosti s míčem. 


Tipy:
  • Provést kličku ve chvíli, kdy přijímám přihrávku.
  • Naučit se kličku na obě strany.
  • Podívat se nejdříve zda nemám možnost přihrávat/střílet. 
Pozor:
  • Na směr stojné nohy.
  • Na zaseknutí míče; špatné zaseknutí ztíží provedení kličky a sníží efektivitu.
  • Pohyb obránce, abych neudělal kličku přímo obránci do nohy .
 
Tomáš Skrbek 
Narodil jsem se v Praze roku 1993, studuji na Přírodovědecké fakultě UK. Během základní školy jsem s nadšením hrál různé sporty, nejvíce mě bavil basketbal a pak i florbal, který jsem dokonce hrál v klubu. K fotbalu jsem se poprvé dostal ve 13 letech, kdy mě bratranec vzal na fotbalový kemp Ambassadors v České Třebové. Natolik mi fotbal učaroval, že jsem na kemp jezdil každý další rok. Na přelomu 14 a 15 roku života jsem se s pár kamarády přihlásil do mužského týmu Ambassadors pro malou kopanou v Praze, ve kterém od té doby působím nejčastěji jako obránce nebo střední záložník. Dá se tedy říct, že jsem odchovanec Ambassadors.
Od roku 2011 jsem byl asistentem trenéra v týmu pro děti 11 – 14 let. Od letošního školního roku jsem jedním z hlavních trenérů v týmu pro děti 13 – 15 let. Se zlepšením trenérských dovedností mi pomohlo jak školení Ambassadors TREC, tak i školení na trenérskou licenci C, nebo trénování dětí na kempech v USA. Kromě účastí na kempech a turnajích, které naše organizace pořádá, také přispívám do tohoto magazínu s návody na kličky. 
 
Rozhovor s Tomášem Skrbkem:
1. Jak jsi se k trénování v Ambassadors dostal?
Na kempech a později i v mužském týmu se mi velmi líbilo propojení víry a křesťanských hodnot s fotbalem. To, že skrze fotbal je možné ukazovat lidem naději, kterou máme v Ježíši Kristu. Proto jsem byl rád, když jsem mohl jet na kempy i později jako trenér a sdílet nejen fotbalové dovednosti, ale i svojí víru a hodnoty, které jako křesťan vyznávám. A když mě oslovil Honza Němeček, že by rád založil tým pro děti ve věku 11 – 14 let, byl jsem z toho nápadu nadšený. A stále jsem nadšený z toho, jak se tým rok od roku posouvá a rozrůstá. 

2. Jaké vlastnosti si u člověka nejvíce vážíš?
Trpělivosti. Kromě toho, že jí často sám postrádám, tak jsem velmi vděčný, když přátelé trpělivě snáší moje chyby. (Smích)

3. Jaké vlastnosti si u Boha nejvíce vážíš?
Lásky a odpuštění. To, že mě Bůh miluje a odpouští mi, i když jsem udělal tolik špatných věcí, a velice pravděpodobně ještě udělám, mě neustále fascinuje. Ničím jsem si Jeho lásku nezasloužil, a přesto mi jí prokazuje každý den. 

4. Jaký je tvůj nejoblíbenější tým?
Liverpool a Real Madrid. Kdyby se tyhle dva týmy potkaly ve finále Ligy mistrů, asi bych se nekoukal. 

5. Jak ses dostal k víře?
Tím, že moji rodiče jsou věřící, tak jsem již od mala věděl, že Bůh existuje. Ale nebylo to pro mě zas tak moc osobní. Delší dobu to pro mě byla jen tradice, co se v rodině dělala, jako modlení se před jídlem, chození do kostela. Až když jsem byl na jednom křesťanském táboře, tak jsem se „setkal“ s Bohem, a rozhodl se pozvat ho do svého života. O tom setkání nechci ani moc mluvit, protože to bylo něco, co se nedá moc dobře popsat. Jakýkoliv popis je jen šedý stín toho, jaký pocit to je. A navíc pro každého bude takovéto setkání vypadat úplně jinak. Každý si to musí zažít sám na vlastní kůži, protože žádné barvité vyprávění se tomu nevyrovná. To je výzva pro život každého z nás. Každopádně to byl moment, kdy mi Bůh ukázal, jak osobní je. Jak moc mu záleží na mém životě, jak chce, abych i já poznával, jaký je On.

6. Co pro tebe víra znamená?
To, že mám v životě někoho, na koho se můžu obrátit o pomoc v jakékoliv i té nejhloupější situaci; kdo mě nikdy neopustí; kdo se směje, když já se směji; kdo mě utěšuje, když jsem smutný; kdo jde přede mnou, když přes tmu kolem sebe nevidím cestu; kdo mě zvedá, když upadnu; a kdo mě nese, když už nemůžu jít dál. A tím někým samozřejmě myslím Boha.  

7. Co tě v životě čeká?
Já mám celkem rád verš v Bibli, kde se píše, že nemáme mít starost o zítřek, takže spíš sleduji nejbližší milníky jako je zkouškové období ve škole a snažím se být připravený na to, co má Bůh v plánu. Ale vzhledem k tomu, že máme s týmem na velký fotbal za sebou první přátelský zápas, tak se těším na každý další trénink a zápas, který nás bude do budoucna čekat.
 
 

Tým Ambassadors FC Praha

Dlouhodobou vizí Ambassadors bylo založit tým velkého fotbalu, který by byl otevřený jak pro věřící, tak pro nevěřící hráče a přinášel pozitivní hodnoty do sportu, ale až doposud jsme na to neměli kapacitu. Letos poprvé jsme přihlásili do soutěže pod FAČR tým Ambassadors FC Praha, kde chceme stát na těchto hodnotách a být příkladem pro ostatní. V srpnu začínají zápasy a pod vedením trenérů Ondřeje Mazaného, Petra a Tomáše Jeníkových a Marka Štěpána se hráči již připravují tréninkově.

Číselná fakta:
15.3. - proběhl první trénink našeho prvního týmu 11 na 11
21 - počet hráčů registrovaných k dnešnímu dni (nábor stále probíhá) 

Ambassadors Football Mexiko

Ambassadors Football Mexiko je jedna z novějších kanceláří. Byla založena v roce 2014. Ve svém okolí vede několik pravidelných fotbalových aktivit také pro utlačované či sociálně slabší. Fotbal je opět "jen" nástrojem, jak lidem dát naději do života.
Vedle trénování klubových týmů, organizování turnajů a táborů, pořádají místní pracovníci také pravidelné otevřené fotbálky, na které může přijít kdokoliv, kdo má zrovna zájem a čas, bez jakéhokoliv závazku. 
Další pravidelnou aktivitou jsou návštěvy kolejí, pro jejichž studenty Ambassadors připravuje herní cvičení i zábavné fotbalové hry.
Více fotografií najdete na facebookové stránce pobočky  (pro fanoušky španělštiny).

Co se děje?
 

  • Zajišťujeme prostory a připravujeme programy na letošní Kemp Ambassadors a 2 příměstské kempy
  • Nový tým Ambassadors FC Praha je založen, hráči již trénují, v září začnou soutěžit a stále probíhá nábor!
  • Za týden (18.6.) se chystáme vést turnaj Krakonošova kopačka v Trutnově a možná i obhájit titul z loňska.
  • Zveme zahraniční týmy na Mezinárodní futsalový turnaj, který v říjnu pořádáme v Praze.
Soutěž!

Každý měsíc vylosujeme 5 náhodných výherců trička Ambassadors.
Dnes gratulujeme těmto výhercům:
 Zuzaně S., Evě S., Marii H., Tomáši B. a Petře H.
Fanděte našemu novému týmu velkého fotbalu. Fanděte nám na internetu - na Facebooku nebo internetovým nákupem přes GIVT.cz, protože Vás to nebude stát ani korunu navíc, ale nás tím podpoříte.
Váš tým Ambassadors Football
Like Magazín Více než fotbal! on Facebook
Share
Tweet
Forward
Copyright © 2016 Ambassadors Football Czech Republic, All rights reserved.

Upravit profil

Odhlásit se ze seznamu

Přeposlat přátelům

Přihlásit se do seznamuEmail Marketing Powered by Mailchimp
Kontakt:
Ambassadors Football Czech Republic
Soukenická 1193/15
Praha 1
Prague 11000
Czech Republic

Add us to your address book

212240259
info@ambassadors.cz
http://www.ambassadors.cz