Copy
POZOR, TATO ZPRÁVA JE V EMAILU ZKRÁCENA, ZOBRAZTE SI JI CELOU ODKAZEM NA KONCI STRÁNKY NEBO ZDE VPRAVO.
Zobrazit v novém okně
Facebook
Website

Více než fotbal!

Like Ambassadors on-line magazín "Více než fotbal" on Facebook
 
Přestat v tom nejlepším?
Představte si prostého poslušného chlapce z Horní Dolní, který pomáhá svým rodičům. Miluje fotbal a když dostane příležitost, hraje na prestižních stadionech. S míčem jako by se narodil a na hřišti dělá doslova zázraky. S nejlepším týmem vyhrává Ligu Mistrů, nabízí se mu všelijaké bohatství, je obklopen ženami, je slavný a lidé ho milují.

Jaký fotbalista by mohl říct, že by ustál takovou slávu? Že by ještě stále pomáhal rodičům? Byl stejně poslušný? A v tom nejlepším by ve své kariéře měl přestat a odejít. „Teď?! V tom nejlepším?! Vždyť mě ještě čeká… a mám v plánu: …“

 
Ježíš Kristus měl ještě více a do hlavy mu to nestouplo. Měl nadlidské schopnosti, uzdravoval mnoho nemocných, byl slavný, obdivován, milován, obklopen mnoha ženami, lid ho chtěl na trůn. A teď, na vrcholu své slávy měl najednou vše opustit, v tom nejlepším přestat? Vždyť by ještě mohl dosáhnout vlády nad světem, užívat si bohatství a obdivu, postavit si paláce, oženit se, vstoupit do síně slávy. Ježíš měl dokonce i moc se od ukřižování zachránit, ale neudělal to. Nepřišel na tuto zem, aby si tu užíval, ale aby nám vydobyl život. Odešel, aby nám připravil místo v nebi a my nemuseli zemřít kvůli naší neposlušnosti. Odešel v době své největší slávy!  Kdo z nás by poslušně odešel? Kdo z nás by tou slávu ustál? Kdo z nás by se vzdal světské slávy - polní trávy?
 
Klička  Double touch
Klíčové body:


1. Stojím s míčem čelem k obránci.
2. Levou nohou obkreslím kolem míče oblouk tak, aby se chodidlo dostalo do pozice 3.

3. Pravou nohou míč přihraji k levé noze, která je stále ve vzduchu.
4. Levou nohou míč přiklepnu na pravou stranu do běhu.
5. Se zrychlením vyrazím za míčem.
 
Tip: Naznačení levou nohou je klíčové pro efektivní kličku.


Ideální použití: Když potřebuji přejít před protihráče, kterého mám před sebou.
Pozor na:
  • Ztrátu rovnováhy při přihrávání míče mezi pravou a levou nohou.
  • Přiklepnutí míče příliš blízko u protihráče.
  • plynulost pohybu mezi bod 3 a 4.
Klička Double touch v pohybu
Klička Double touch
Trenér Roman Glajcar

 

Roman se narodil v Třinci v roce 1982. Studoval na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. Fotbal hrál už od malička, ne však závodně. S kamarády z Třanovic a okolí hráli Křesťanskou fotbalovou ligu v Českém Těšíně a rovněž městskou soutěž Těšínská liga. Nyní trénuje děti ve věku 9-12 let z fotbalového kroužku AFC Třanovice.
Rozhovor s Romanem:
 

Jak jsi se k trénování v Ambassadors dostal?

V roce 2007 jsme ve Smilovicích na Těšínsku začali pořádat fotbalový kemp ve spolupráci s Ambassadors a zejména s Ondrou Mazaným. Na kempu jsme spolu s dalšími organizátory pozorně sledovali tréninky Ondry a dalších trenérů z Ambassadors a když bylo potřeba, aktivně jsme pomohli. Po šesti ročnících fotbalového tábora se naskytla nová výzva v podobě založení fotbalového kroužku v Třanovicích. Byl jsem osloven jako jeden z trenérů a s radostí jsem nabídku přijal.
 

Jaké vlastnosti si u člověka nejvíce vážíš?

Kdybych to měl vyjádřit fotbalovou terminologií, tak je to schopnost fair-play.
 

Jaké vlastnosti si u Boha nejvíce vážíš?

Bůh je úžasný v tom, že přes každou naší zradu v podobě hříchu je ochotný náš přijmout zpět.
 
 
 

Jaký je tvůj nejoblíbenější tým?

Odpovím jako patriot, takže asi Baník Ostrava :-)


Jak ses dostal k víře?

K víře mne přivedli rodiče, kteří jsou rovněž věřící. Od malička jsem navštěvoval nedělní besídku, poté dorost a mládež ve sboru SCEAV v Třanovicích. Osobní rozhodnutí pro život s Bohem jsem učinil během evangelizace na táboře v Tošanovicích (předchůdce dnešního XcamPu ve Smilovicích) již před 17 lety.
 

Co pro tebe víra znamená?

Víra mi dává smysl života.


Co tě v životě čeká?

Chtěl bych si udělat trenérskou licenci "C". A pak mě čeká taky návštěva zubaře :-)

AFC Děti Třanovice

Tým AFC Děti Třanovice vznikl před dvěma lety původně jako kroužek pouze jednou týdně, ale hráčů přibylo, proto se rozdělil na dva týmy - mladší a starší. Soustředíme se na týmové pojetí hry, fair play a snažíme se, aby si děti  tréninky užily a přitom se naučily nějaké fotbalové dovednosti. Zajišťujeme pravidelné přátelské zápasy v Třanovicích nebo jezdíme za soupeři. Účastnili jsme se rovněž turnaje s místními kluby z okolních měst a obcí včetně Třince. Na každém tréninku je krátké biblické zamyšlení, popřípadě dětem vyprávíme příběh na pokračování.

Číselná fakta:
V roce 2013 se prvního tréninku zúčastnilo cca 15 dětí.
4 vedoucí v mladší skupině a 3 vedoucí ve starší skupině vedou v současnosti dětské týmy; v každém je cca 15 hráčů.
Okolo 6.12. míváme pravidelný mikulášský trénink.
Okolo 20.6. pořádáme společné zakončení s grilováním, kam pozýváme i rodiče dětí.

 

Ambassadors Football
Španělsko

Španělskou pobočku Ambassadors Footbal založil v roce 2000 José Ruiz a od té doby v ní působilo několik vedoucích i dobrovolníků z různých zemí. V současné době má jednoho stálého zaměstnance, který je její ředitel, a několik dobrovolníků.
Pracovníci vedou týmy pro děti i dospělé, muže i ženy, spolupracují se školami a církvemi, slouží ve věznicích a na jiných místech. Nejvíce se však zaměřují na práci ve svém okolí, v Granadě. Pravidelně každý týden hrají na veřejných hřištích fotbal ve třech lokalitách města. Nejedná se o tréninky, ale čistě jen hru, kam zvou své přátelé, ale i granadskou veřejnost.
 
"Věříme, že v tak ateistické zemi jako je Španělsko, má Ambassadors Football jeden z nejlepších způsobů, jak otevřeně mluvit o víře a o Bohu. Víme také, že ti, kterým se věnujeme, neučiní rozhodnutí pro Boha, protože spolu hrajeme fotbal, že je třeba mít především upřímné přátelské vztahy. Přesně díky tomu je dnes většina našich dobrovolníků zapojena do služby a snaží se dělat to samé."
Sam Sira, ředitel Ambassadors Football Espaňa
Vlevo nahoře: Pravidelné fotbaly pro veřejnost 
Ostatní: Fotbalové kroužky pro děti i dospělé
Více fotografií naleznete na Facebooku španělské pobočky.
"Již několikrát jsme byli svědky, kdy lidé vydali svůj život Bohu. A před dvěma lety jsme se mohli těšit ze křtu 4 našich dobrovolníků, ve kterých vidím budoucnost naší služby. Jeden z nich se připravuje na službu v Ambassadors Football Mexiko. Jsem vděčný, že máme tu možnost použít to, co milujeme, fotbal. K tomu abychom lidem řekli o Bohu."
Sam Sira, ředitel Ambassadors Football Espaňa


Na podzim nás čeká:

 
  • zahájení sezóny ve všech dětských i dospělých týmech
  • organizace fotbalového turnaje mládeže na Brodfestu, 29.10.-1.11.2015

Fandíte nám?

Věděli jste, že nyní můžete naší organizaci pomoct i obyčejným nákupem na internetu?
Přidali jsme se do projektu GIVT, který podporuje neziskové organizace a sportovní kluby. 

Pokud se chystáte kupovat dárky blízkým na narozeniny, nebo už s předstihem na Vánoce, část peněz z vaší útraty může být darována nám! Stačí jen, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT

Je to opravdu jednoduché, zabere vám to jen několik vteřin vašeho času. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc.
 
Podpořte Ambassadors
Soutěž!

5 z Vás, kteří jste si minulé číslo magazínu otevřeli, vyhrává tričko Ambassadors:
Roberto L., Lenka D., Vojtěch S., Daniel P. a Marcel T.
Gratulujeme!

 
Se zahájením podzimní sezóny se těšíme i na nové hráče a hráčky, kteří týmy podpoří svým elánem, ale také doufáme, že si budou moci odnést proměněná srdce. Fanděte jim s námi.
 
S přátelským pozdravem Váš tým Ambassadors Football
Share
Tweet
Forward
Copyright © 2015 Ambassadors Football Czech Republic, All rights reserved.

Upravit profil

Odhlásit se ze seznamu

Přeposlat přátelům

Přihlásit se do seznamuEmail Marketing Powered by Mailchimp
Kontakt:
Ambassadors Football Czech Republic
Soukenická 1193/15
Praha 1
Prague 11000
Czech Republic

Add us to your address book

212240259
info@ambassadors.cz
http://www.ambassadors.cz