Copy
POZOR, TATO ZPRÁVA JE V EMAILU ZKRÁCENA, ZOBRAZTE SI JI CELOU ODKAZEM NA KONCI STRÁNKY NEBO ZDE VPRAVO.
Zobrazit v novém okně
Facebook
Website

Více než fotbal!

Faleš v atraktivním kabátě

Už jste někdy reagovali na slibně znějící pracovní nabídku, inzerát moc neprozradil, ale na pohovoru Vám to bylo jasné?
 

Ti, kdo hledají klasické zaměstnání se dnes stále častěji mohou zklamat. Seriózně znějící inzerát na hlavní pracovní poměr Vám nedá představu, jak bude vlastně práce vypadat, a tak to jdete zjistit na pohovor. Postupně Vám dochází, že honosný název pozice, všeobecné požadavky na kandidáta, nástup ihned bez nutnosti konkrétního vzdělání a praxe, ale zajímavý výdělek, firemní benefity, pomoc a školení "ZDARMA" nejsou úplně standardní. A už zjišťujete, že ve skutečnosti není vše zdarma, výdělek není tak snadný, vlastně se ani nejedná o zaměstnání a už je Vám jasné, že slibované týdenní školení z Vás neudělá experta v oboru, na který jiní studují roky.

Bůh člověka neláká na bezproblémový život v růžové zahradě. Nezatajuje nám podmínky jako některé firmy.  Ne, Bůh od začátku dává člověku nabídku - na věčný život s Ním, jasně stanovuje požadavky na své kandidáty („Kdo chce jít za mnou, zapři sám sebe, nes každého dne svůj kříž a následuj mne." Lukáš 9,23), stanovuje pracovní řád ("ale prokazuji milosrdenství tisícům pokolení těch, kteří mě milují a má přikázání zachovávají." 2.Mojžíšova 20,6), stanovuje i trest za porušení ("Mzdou hříchu je smrt, ale darem Boží milosti je život věčný v Kristu Ježíši, našem Pánu". Římanům 6,23), ale uděluje zaslouženou odměnu ("Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří nezahynul, ale měl život věčný." Jan 3,16). Boží nabídka je neměnná, férová a odměna stojí za to.

Klička ABC
 
Klička Roll chop
 
Klička krok za krokem:
1) Vedu míč levou nohou
2) Podrážkou levé nohy míč posunu na pravou stranu
3) Přesunu váhu na levou nohu
4) Pravou nohou zaseknu míč pod levou nohu
5) Přenesu váhu na pravou nohu a  levou došlápnu na zem
6) Váhu opět přenesu na levou nohu a vyrazím za míčem

Tipy:
  • naučit se kličku i v běhu při vyšší rychlosti
  • naučit se kličku na obě strany
Pozor:
  • na ztrátu rovnováhy, když zaseknu míč příliš shora
  • na plynulost kličky; velká mezera mezi posunutím podrážkou a zaseknutím způsobí nízkou efektivitu kličky 
 
Trenér Martin Wagenknecht
Jsem silný ročník 1993 a narodil jsem se v Praze.  Po gymnáziu jsem se vydal na Vysokou školu ekonomickou v Praze na obor Informatika a statistika. Současně při studiu pracuji jako redaktor pro automobilový magazín. K fotbalu mě to táhlo od malička. Dá se říci, že se fotbalu věnuji od té doby, co mi fungují nohy.
V 17ti letech se k tomu přidalo trénování, udělal jsem si licenci C a velmi mi pomohlo trénovat děti na táborech v USA. Aktuálně vedu s Pavlem Dostálíkem dva dětské týmy na Vinohradech.

 
 
Rozhovor s Martinem Wagenknechtem:
1. Jak jsi se k trénování v Ambassadors dostal?
Oslovil mě hlavní vedoucí Ondra Mazaný, za což jsem byl nakonec moc rád.

2. Jaké vlastnosti si u člověka nejvíce vážíš?
Nejvíce si vážím upřímnosti. Postupem času zjišťuji, jak moc je důležité mít kolem sebe upřímné přátele, ať už mluví o sobě nebo o mně.

3. Jaké vlastnosti si u Boha nejvíce vážíš?
Schopnost odpouštět.

4. Jaký je tvůj nejoblíbenější tým?
Po 15 minutách sledování fotbalu začínám být žárlivý a musím si jít zahrát sám, oblíbený tým proto nemám.

5. Jak ses dostal k víře?
O Bohu jsem slyšel poprvé od svých rodičů. Do nějakého věku to člověk vidí jako samozřejmost, v období dospívání tomu ale musí sám přijít na kloub. Tím nejlepším, co Vás může v životě potkat, jsou špatné věci. Poprvé jsem bral víru opravdu vážně, když jsem začal mít problémy ve škole, v osobním životě a celá rodina procházela těžkým obdobím. Vlastně to bylo docela nedávno a pěkně mě to naučilo vážit si všeho dobrého, co od Boha dostanu.

6. Co pro tebe víra znamená?
Mít někoho pořád po boku a v neposlední řadě také pomoc od Boha, abych se choval lépe. I když to zní jako klišé, špatným chováním ubližujeme hlavně sami sobě. 

7. Co tě v životě čeká?
Zapeklitá otázka. Hned mě napadl strom, dům a syn. Myslím ale, že mě toho v životě čeká mnohem víc. Život vidím jako množinu příležitostí dělat to, co mě baví, uspokojuje a slouží k něčemu dobrému. Postupem času bych vše, co dělám, rád nějak skloubil v jedno tak, aby to splňovalo všechno uvedené.
 
 

AFC Děti Praha Vinohrady

Tým na Vinohradech byl založen v roce 2008. Na prvních trénincích se sešlo nemnoho hráčů. Tým se však rozrůstal tak, že dnes máme děti rozdělené na dvě věkové kategorie, 6-8 let a 9-10 let. Snažíme se je naučit ty správné návyky. Vzali jsme si za cíl, naučit je dobře přihrát, vystřelit nebo zpracovat míč. Součástí tréninku je také malé zamyšlení. Jelikož je většina dětí nevěřících nebo jiného vyznání, je někdy lehce komplikované mluvit o křesťanství. Snažíme se však dětem přiblížit, jak jsme na tom s vírou my a jaký máme jako trenéři pohled na víru a svět celkově.

Číselná fakta:
3 - celkem uspořádaných přátelských zápasů s AFC Děti Praha Braník
40 - počet současných hráčů v obou týmech, ale také maximální počet hráčů v obou věkových skupinách
60 - počet rodičů, s nimiž jsme v kontaktu.

 

Ambassadors Football Haiti

Služba na Haiti začala v roce 2006. V současné době má pobočka 3 pracovníky a okolo 20 dobrovolníků, kteří pomáhají na jednotlivých akcích. V loňském roce to byl například první Ambassadors Football tábor na Haiti.
Trenér Lucasse spolupracuje s hlavním trenérem fotbalového týmu Haiti National Amputee. Každou sobotu trénuje hráče s amputovanou částí nohy. V listopadu je vedl na turnaji Cup of America v Mexiku.
Tým bojoval statečně, první zápas nad Kostarikou vyhrál 3:0, ale na soupeře z Mexika, Brazílie či Argentiny jejich snaha nestačila a tak na medailové pozice nedosáhli.

Co se děje?
 

Soutěž!

Každý měsíc vylosujeme 5 výherců trička Ambassadors.
Dnes gratulujeme těmto výhercům:
Veronika M., Lukáš D., Vladimír F., Petr Š., Miroslav J.
Fanděte mužskému a ženskému týmu v jarní sezóně, fanděte našim týmům na turnajích, fanděte i nám a podpořte nás na Facebooku nebo před GIVT nákupem na svých oblíbených e-shopech.
Váš tým Ambassadors Football
Like Magazín Více než fotbal! on Facebook
Share
Tweet
Forward
Copyright © 2016 Ambassadors Football Czech Republic, All rights reserved.

Upravit profil

Odhlásit se ze seznamu

Přeposlat přátelům

Přihlásit se do seznamuEmail Marketing Powered by Mailchimp
Kontakt:
Ambassadors Football Czech Republic
Soukenická 1193/15
Praha 1
Prague 11000
Czech Republic

Add us to your address book

212240259
info@ambassadors.cz
http://www.ambassadors.cz