Copy
Ve druhém čísle Magazínu Ambassadors najdete: 1) jak se dělá zajímavá klička, 2) představení mužského týmu a jeho trenéra, 3) práci Ambassadors v Severním Irsku a 4) výherce hrníčku Ambassadors.
Zobrazit v novém okně
Facebook
Website

Více než fotbal!

Co je skutečné vítězství?

Vyhraný zápas? Dosažená medaile? Získání vysněné pozice? Ulovit nejhezčí holku ve škole? Vydělat první milión?
 
Skutečné vítězství je překonat zrádnou nemoc, dostat se z drogové závislosti, uživit rodinu či odpustit hluboká zranění. Takových vítězství člověk sám nedosáhne.
Bible nám v 1.listě Janově, páté kapitole, čtvrtém verši říká: "neboť kdo se narodil z Boha, přemáhá svět. A to vítězství, které přemohlo svět, je naše víra."
 
Medaile, poháry, diplomy, sláva, pamětní deska, autogram - na vše jednou usedne prach, vše upadne v zapomnění, zevšední, ztratí hodnotu a odezní. Což takhle vítězství, které bude trvalé? Které člověka stojí "jen" pokoru, ale přináší věčný život? Moc levné? Ne příliš zajímavá odměna? Kolik lidí dnes usiluje o záchranu vlastního života, o přežití
o pár dní déle a je pro to ochotno udělat cokoliv?


O jaké vítězství stojíš? To, na které padne prach a tvé děti je v krabici od bot hodí do sklepa? Nebo výhru věčného života, kterou ti nikdo nevezme? Týmy Ambassadors v lize hrají o vítězství a o získání titulu, ale zároveň víme, že tou nejlepší výhrou v životě je víra v Boha.
Jak se dělá zajímavá klička?
 
 .
1. Útočící hráč stojí s míčem čelem k obránci s levou nohou na míči.
2. Levou nohou posouvá míč pod sebe.
3. Pod sebou míč posune k pravé noze a zároveň přesune váhu na levou nohu, která se nyní stává stojnou.
4. Pravou nohou vykreslí nad míčem kruh.
5. Přesune míč pravou nohou zpět k levé noze a přesouvá váhu na pravou nohu, která se znovu stává stojnou.
6. Levou 
nohou vykreslí nad míčem kruh.
7. Posouvá míč vpřed s výrazným zrychlením, aby unikl bránícímu hráči.

 
Nebo se podívejte na video:
 
Trenér Marek Štěpán

Marek Štěpán

Marek se narodil ve Praze, je mu 21 let, studuje Přírodovědeckou fakultu UK a chodí do sboru Církve bratrské v Praze 1. Je trenérem pražského mužského týmu.
Krátký rozhovor s Markem:
 

Jak jsi se k trénování v Ambassadors dostal?

Docela jednoduše, byl jsem pár let součástí týmu. Ondra Mazaný došel k rozhodnutí, že by měl tým vést někdo mladší, začal hledat mezi klukama svého nástupce. Volba padla na mě.
 

Jaké vlastnosti si u člověk nejvíce vážíš?

Přátelství.
 

Jaké vlastnosti si u Boha nejvíce vážíš?

Na prvním místě mě napadne milosrdenství, ale asi lepší pojmenování je láska, protože na jednu stranu je Bůh ze své lásky k nám milosrdný, na druhou stranu nás pro svou lásku napomíná a trestá.
 
 

Jaký je tvůj nejoblíbenější tým?

SK Slavia Praha


Jak ses dostal k víře?

Boha, Bibli a věci s tím spojené jsem postupně poznával (a stále poznávám) již od dětství, protože rodiče a další lidé v církvi mě k tomu vychovávali a naučili. Nevybavuji si mnoho situací, kdybych to nějakým způsobem odmítal či od toho utíkal. Pokud jde o obrácení, tak to jsem prožil docela v útlém věku 10 let. Přes všechny možné otázky či patálie, které v životě potom nastaly, jsem nepochyboval, že Bůh existuje a že člověka miluje.


Co pro tebe víra znamená?

Víra je pro mě běh na dlouhou trať, někdy jsem vpředu pelotonu plný sil a odhodlání pro věci, o kterých si myslím, že jsou dobré. Jindy se držím ve skupince posledních běžců, remcáme a občas někoho z nás napadne to vzdát. Já jsem to nevzdal. Svoji víru vzdát nechci, protože často je tím jediným, co mě posiluje a drží v pohybu vpřed. Víra v Boha, jak ho popisuje Bible, mi dává opravdový smysl.


Co tě v životě čeká?

Popravdě neplánuji nějak daleko dopředu, což může mít své výhody i nevýhody. Často se modlím k Bohu, aby ta životní cesta, po které jdu, byla Jeho cestou a taky, když se od té cesty odchýlím, aby mě na ni vrátil. Takže jednoduše, co mě v životě čeká, nevím, ale chci důvěřovat Bohu, že mě vede.

AFC Praha Muži 15+

Hráči starší 15-ti let trénují 1x týdně a již několik let soutěží v první futsalové lize organizované Pražským svazem malého fotbalu. Tým se od svého založení obměnil, jak v hráčských, tak v trenérských pozicích, ale koncept tréninků zůstává stejný. Kromě zlepšování fotbalových dovedností si v rámci krátkého biblického zamyšlení osvojují křesťanské hodnoty, které jim pomáhají být dobrým příkladem pro své spoluhráče i protihráče.

Číselná fakta:
První trénink pod Markovým
vedením proběhl v roce 2013.
Tréninky mužského týmu jsou pravidelně ve středu od 18:30 do 20:00 v areálu
SOU U Krbu 45, Praha 10.
V současné době má tým 14 hráčů.
Vlevo: Archivní fotka ze zápasu. / Vpravo: Prosincová víkendovka v Písku
Dole: Fotografie po zápase na začátku podzimní sezóny.

Ambassadors Football
v Severním Irsku

Fotbalová služba v Severním Irsku začala v roce 2003 za pomoci anglické kanceláře,
od roku 2009 je samostatnou pobočkou. V současnosti Ambassadors vede 2 mužské klubové týmy a školní programy pro děti ve věku 3-14 let.
 
 
Na léto plánují sérii fotbalových táborů pro děti, trenérský kurz a mužské hráčské turné do Konga. Novinkou je, že se v dubnu ženský fotbalový tým poprvé zapojí do místní ligy (Northern Ireland Woman's League), už nebudou hrát jen tak bez cíle, ale soutěžit. Ve službě jsou zapojeni tři stálí zaměstnanci a týdně i 16 dobrovolníků. 

Europe coaching tour - Evropské trenérské turné
Kancelář pořádá pravidelně série letních fotbalových táborů ve spolupráci s aktivními sbory konkrétních církví. Trenéři nejprve absolvují trenérský kurz 
a poté na táborech v Irsku, Holandsku a České republice vedou tréninky, turnaje, individuální soutěže, fotbalové hry a společné programy. Již podruhé jsme na Příměstském táboře v Praze v srpnu 2014 měli trenéry ze Severního Irska, kteří malé účastníky bavili svými fotbalovými dovednostmi, učili je, věnovali jim svůj čas a popisovali svůj vztah s Bohem. Jejich účast ocení především anglicky mluvící účastníci tábora.
Tato čerstvá spolupráce je přínosem pro službu ve všech zmíněných zemích. I na letošní Příměstský kemp zveme trenéry z větrného ostrova.
 
Školní programy pro děti ve věku 3-14 let.
Jak vidí Evropské trenérské turné Steffen, trenér z Německa:
"V roce 2013 jsem se účastnil trenérské tour na dvou dětských táborech v Severním Irsku a jednom v České republice. Nejvíce mě zaujalo, že i když jsme na biblických programech probírali ten samý příběh, byl na každém táboře úplně jiný."

 
"Na prvním táboře  jsem měl skupinku dětí, které vyrůstaly ve věřících rodinách a měly o příběh Daniela a jeho přátel v ohnivé peci zájem, byly ukázněné a tento příběh i jeho pointu znaly perfektně. Druhý byl těžký v tom, že byl otevřený a tak jsme nikdy nevěděli, kolik dětí se který den ukáže. Příběh vůbec neznaly, ani nic jiného z Bible, a zajímalo je všechno okolo, jen ne Bible. Na českém táboře jsem měl ve skupině děti z různých zemí, které vyrůstaly v úplně odlišných prostředích a kulturách. Jediné, co měly společné bylo to, že nikdy neslyšely biblickou zprávu o věčném životě. Nikdy jsem neviděl děti, které by ve stejný okamžik toužily slyšet, co Bible říká, ale zároveň nedokázaly udržet svou pozornost.
Ačkoliv biblický program probíhal každý týden úplně jinak, bylo úžasné vidět, jak Bůh mocně působí v životech dětí i trenérů a jak jim pomáhá růst v různých oblastech."

 
Trenér Steffen na Příměstském táboře 2014 na pražských Vinohradech.
Soutěž!

V každém čísle magazínu vylosujeme pět z Vás, kteří odebíráte magazín,
a odměníme hrnečky Ambassadors.
Vítězi tohoto čísla jsou:
Petr N., Martina K., Lucia M., Richard Y. a Zuzana H.

 

Do roka a do dne...

Dnes je tomu přesně rok, kdy jsme v Praze hostili 2. ročník Mezinárodního futsalového turnaje a oslavy 20.výročí Ambassadors v Čechách.
Momentky z turnaje a ceny předávané z rukou mezinárodního ředitele organizace.
Zakládající členové české pobočky se setkávají se současnými vedoucími.

 

Plánované události

  • v březnu jsme spustili registraci na tradiční Kemp Ambassadors 2015více informací a přihlášku naleznete zde
  • v březnu jsme spustili registraci na Příměstský kemp v Praze, více informací a přihlášku naleznete zde
  • s příchodem jara se týmy AFC děti Praha Vinohrady a Braník, AFC žáci Praha  a AFC děti Třanovice přesunuly na venkovní hřiště
  • v dubnu zahájí mužský a ženský tým AFC Praha jarní ligovou sezónu
  • aktuálně připravujeme program a materiály na oba letní kempy, plánujeme víkend pro vedoucí
  • 27.června 2015 proběhne čtvrtý ročník turnaje Krakonošova kopačka v Trutnově
  • nově budeme na konci školního roku organizovat dny pro dětské domovy, což je iniciativa jednoho z našich vedoucích
  • v červnu ve spolupráci s dorostovou unii uspořádáme fotbalový turnaj
  • dva trenéři se chystají na měsíční výjezd za službou na dětských fotbalových táborech v Irsku a Holandsku.
Pojeď na letní fotbalový kemp i ty!

Neváhej pozvat své sourozence, kamarády, sousedy, spolužáky a spoluhráče.

Pobytový Kemp Ambassadors i Příměstský tábor v Praze jsou otevřené všem fotbalovým nadšencům do 14-ti. Informace o obou kempech naleznete na našich webových stránkách.
Víte, jak magazín přeposlat přátelům?

Dozvěděli jste se něco nového o naší službě? Chtěli byste se o tyto informace podělit se svými přáteli?

Stačí kliknout na odkaz "Přeposlat přátelům" (níže) a vyplnit povinná pole. Vaši přátelé se
mohou sami zdarma přihlásit k odběru magazínu Více než fotbal! pomocí "Přihlásit se do seznamu".
Jaro je tedy pro nás symbolem největších příprav na všechny projekty a akce do konce prázdnin. Myslete na nás, abychom náplň a průběh akcí ušili přesně na míru potřebám mladých lidí a ti neodcházeli nezměněni.

V červnu se můžete těšit na další číslo magazínu, další představení trenéra, týmu, zahraniční služby a aktuálních událostí.
S přátelským pozdravem Váš tým Ambassadors Football  
Share
Tweet
Forward
Copyright © 2015 Ambassadors Football Czech Republic, All rights reserved.

Upravit profil

Odhlásit se ze seznamu

Přeposlat přátelům

Přihlásit se do seznamu


Email Marketing Powered by Mailchimp
Kontakt:
Ambassadors Football Czech Republic
Soukenická 1193/15
Praha 1
Prague 11000
Czech Republic

Add us to your address book

a.jindrova@ambassadors.cz
http://www.ambassadors.cz