Copy
JA Czech - Newsletter 09/2016
 
Milí příznivci JA Czech, 

ač jsem tomu sám nechtěl věřit, v těchto dnech jsme vstoupili již do pětadvacátého školního roku JA v České republice. Pan Baťa by na nás byl jistě pyšný! I letos máme pro naše žáky, studenty i vyučující připraveno plno zajímavých aktivit ve spolupráci s našimi partnery. Ať už je to náš vlajkový program JA Firma, který každý rok obohacujeme o nové prvky, nebo naše inovativní projekty, jako například AT&T Aspire. Dále pro Vás připravujeme aktivity z oblasti sociálního podnikání, stínování manažerů ve firmách nebo mnoho aktivit v rámci listopadového Týdne podnikání. Žhavou novinkou letošního roku je pak program pro předškoláky JA Moje první peníze, který se po loňském velmi úspěšném pilotování dostává díky nadaci MetLife Foundation do naší hlavní nabídky.

V poslední době se snažíme realizovat více aktivit přímo pro naše vyučující. Důkazem toho je i konference, kterou jsme ke konci minulého školního roku uspořádali ve spolupráci s Fakultou financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze díky podpoře nadace Citi Foundation. Konference na téma spolupráce firem a škol měla velký úspěch nejen u vyučujících, ale i u zástupců firem. Dnes Vám přinášíme i inspirativní video, které jsme pro Vás na konferenci natočili.

Naopak pro studenty středních škol letos poprvé spoluvyhlašujeme i projekt pro jednotlivce s názvem Soutěž a Podnikej. Z úspěchů našich studentů máme vždy velkou radost! Přečtěte si článek na serveru Novinky.cz o úspěchu naší studentky Kateřiny Šugárkové na mezinárodním finále soutěže JA Europe Company of the Year Competition ve Švýcarsku. Pokud stále ještě váháte, zda Vaši školu či školku přihlásit do některého z našich programů, věřím, že Vás přesvědčí článek na toto téma na naší webové stránce.

Úspěšný start do nového školního roku Vám přeje

Josef Müller,
výkonný ředitel JA Czech

PRO ŠKOLY A ŠKOLKY: přihlášky do našich programů otevřeny!

Otevřeli jsme přihlášky pro mateřské, základní, střední, vyšší odborné a vysoké školy do našich programů pro školní rok 2016/17. Během loňského školního roku se programů a projektů JA Czech zúčastnilo více než 14 500 žáků a studentů z desítek škol z celé České republiky. Více o našem novém školním roce se dozvíte na našem webu.

Spoluvyhlašujeme projekt
"Soutěž a podnikej"

JA Czech spoluvyhlašuje projekt Soutěž a podnikej určený studentům středních škol, kteří mají zájem o inovativní řešení problémů a tvorbu svého vlastního podnikání ještě na střední škole. Účastníci v regionálních kolech soutěží proti svým kolegům z ostatních škol v rámci regionu. Vítězové jednotlivých regionálních kol se utkají ve finálovém celostátním kole, které se bude konat v Praze. Studenti se mohou přihlašovat do 2. října 2016.

Personální změny v JA Czech

Nový školní rok startujeme v JA Czech v novém personálním složení!

Ke konci loňského školního roku jsme se rozloučili se třemi kolegyněmi. Projektová manažerka Ivana Middleton se rozhodla po několika letech vrátit zpět do své původní oblasti profesního působení - personalistiky. Z organizačních důvodů byla následně zrušena pozice programové ředitelky, kterou od jejího vzniku zastávala Jitka Bulantová. V neposlední řadě jsme se dočasně rozloučili i s Adélou Jelínkovou, programovou manažerku, která se nyní věnuje mateřským povinnostem. Všem třem přejeme mnoho úspěchů v jejich dalším osobním i profesním životě a těšíme se, že se budeme i nadále setkávat a spolupracovat!

V souvislosti s organizačními změnami programovou agendu a agendu komunikace se školami převzala Simona Sušilová, programová manažerka, kterou můžete kontaktovat e-mailem na susilova@jaczech.cz

Již od dubna 2016 zastává pozici ředitele rozvoje projektů Ladislav Chvátal (na fotografii), který je zodpovědný za rozvoj stávajících projektů a akvizici nových. Ladislava můžete kontaktovat e-mailem na ladislav@jaczech.cz

V současnosti uzavíráme výběrová řízení na další nové kolegy a brzy Vás tak budeme informovat o nových posilách týmu JA Czech. Kompletní spojení na nás najdete na našem webu v sekci KONTAKTY.

Uspořádali jsme konferenci "Firmy pomáhají českým školám"

Dne 15. června 2016 jsme na Vysoké škole ekonomické v Praze uspořádali konferenci s názvem Firmy pomáhají českým školám. Záštitu konferenci udělily Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Hospodářská komora ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy. Spoluorganizátorem konference byla Fakulta financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Konference byla zorganizována díky podpoře nadace Citi Foundation. Pokračovat
FOTKY   VIDEO

Nejlepší sociální projekt mají studenti
ze Stříbra

Studentský tým MAPLE company z Gymnázia Stříbro zvítězil v národním kole projektu Social Innovation Relay (SIR), jehož první ročník jsme v uplynulém školním roce uspořádali společně s NN pojišťovnou a penzijní společností. Projekt získal záštitu Ministerstva práce a sociálních věcí. Ocenění za prvenství v národním kole převzali studenti z rukou Jeho Excelence Andrewa Schapira u příležitosti konání JA AWARD CEREMONY 2016.

MAPLE company postoupila do celosvětového finále, které proběhlo v anglickém jazyce v červnu a zúčastnili se ho studenti z 10 zemí z Evropy a Asie.
Na fotografii jsou studenti z Maple Company a zleva Rostislav Trávníček, ředitel komunikace NN, vyučující Ivana Strachotová, Michal Nebeský, předseda správní rady JA Czech a generální ředitel Citibank, Josef Müller, výkonný ředitel JA Czech a Andrew Schapiro, velvyslanec USA v České republice.

Rozhovor s oceněnou studentkou
Kateřinou Šugárkovou na serveru Novinky.cz

Na studentském veletrhu uspěla i Kateřina Šugárková. Studentka Gymnázia Ostrava-Hrabůvka obdržela cenu za skvělé vedení své české firmy....pokračovat na Novinky.cz

Evropská konference JA Alumni se letos konala ve Stuttgartu

Mezi 24. až 28. srpnem se ve Stuttgartu konala každoroční JA Alumni Conference, která se letos mohla chlubit rekordním počtem národností všech účastníků. V německé metropoli se setkalo 160 studentů z třiceti zemí Evropy a po celé čtyři dny si užívali konferenci s tématem “mobility“ na maximum. Společně se zúčastnili řady kvalitních přednášek jak od zaměstnanců automobilových výrobců jako jsou BMW či Audi, ale taky ostatních, v dnešní době již podnikatelsky úspěšných, hrdých alumňáků, kteří se s chutí podělili o své letité know-how. Kromě toho dostali všichni příležitost nahlédnout do sedmipatrového muzea Mercedes-Benz, kde získali možnost se na světoznámou značku podívat i z jiného úhlu a seznámit se s jejím vývojem od samého začátku. Příští rok se výroční konference JA Alumni uskuteční v Praze. FOTOGRAFIE 

Junior Achievement, o.p.s.
  • Jindřišská 939/20, 11000 Praha 1
  • Regionální kancelář Zlín: Baťova vila, Gahurova 292, 76001 Zlín
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Twitter
Twitter
LinkedIn
LinkedIn
Děkujeme všem partnerům za jejich dlouhodobou podporu našich vzdělávacích aktivit.

PARTNEŘI JA CZECH

Copyright © 2016 Junior Achievement, o.p.s., All rights reserved.