Copy

Euroopa suurim koorifestival jõuab Eestisse! 

27. juulist kuni 5. augustini 2018 toimub Tallinnas Euroopa koorifestival EUROPA CANTAT, üks maailma suurimatest koorimuusikasündmustest. Festival toob 10-päevasele kooripeole kokku rohkem kui 3000 lauljat, dirigenti, heliloojat ja koorimänedžeri üle Euroopa ja mujaltki. EUROPA CANTAT festivalil kohtuvad inimesed eri kultuuridest, et jagada oma ühist kirge koorimuusika vastu - külastada töötube ja ateljeesid, esineda ateljeekontsertidel, kuulata kontserte, laulda ühislaulmistel ning nautida tõelist festivalimelu. 

EUROPA CANTAT on koorifestival, kuhu koguneb ligi 3000 koorimuusikahuvilist ning professionaale nii Euroopast kui ka mujalt maailmast kümneks päevaks, et jagada oma kogemusi, õppida tundma uut repertuaari, kogeda maailma tippkooridirigentidega koostöötamist, laulda üheskoos suurtel ühislaulmistel, käia suurepärastel kontsertidel ning pidada koos koorimuusikaarmastajatega üle kogu maailma üks tõeline koorimuusikapidu. Festival sai alguse 1961. aastal Passaus, Saksamaal ning seejärel on toimunud iga kolme aasta järel. 2018. aastal on järg Tallinna käes ning koorimuusika tähtsündmust on korraldamas Eesti Kooriühing koostöös Euroopa Kooriühinguga.

Tutvu eelmise festivali Pécsi kodulehega! http://ecpecs2015.hu/ 
Europa Cantat 19. festival Pécsis, Ungaris 2015. aastal
EUROPA CANTAT PÉCS 2015
  • 4173 osalejat 56-st erinevast riigist
  • Noorim osaleja 1-aastane, vanim 90-aastane
  • 42 ateljeed 3858 osalejaga
  • 251 kontserti 62-s erinevas kontserdipaigas 
  • Rohkem kui 1100 erinevat teost 
Olen laulja/dirigent/helilooja
Ükskõik, kas laulad igapäevaselt kooris, ansamblis või üksi - EUROPA CANTAT ootab sind! Festivali programm avaldatakse suvel 2017 ning sügisel 2017 avatakse registreerimine, kus iga laulja saab valida endale meelepärase (ja sobiva tasemega) ateljee, milles osaleb festivali toimumise vältel. Ateljeedirigentideks on tunnustatud ja hinnatud kooridirigendid üle kogu maailma. Ateljeed lõpevad ateljeekontsertidega, kus esitatakse festivalil õpitud repertuaari publikule. Lisaks on võimalik kooridel esineda iseseisvalt koorilt-koorile (choir-to-choir) kontsertidel. Festival ei piirdu aga ainult ateljeede ja nende kontsertidega - õhtuti on toimumas ühislaulmised, kus tulevad ettekandele laulud erinevates žanrites ning keeltes! 
Dirigentidele ja heliloojatele on loodud eriline programm, mis pakub seminare, töötubasid, repertuaaritutvustust (reading session), soojendusi, loenguid, ümarlaua diskussioone ning heliloojate esitlusi.
Olen vabatahtlik
EUROPA CANTAT on maailma üks suurimatest koorimuusikafestivalidest, mistõttu on festivali edukaks korraldamiseks vaja mitmeid abikäsi erinevatele aladele! 2017. aastal avaneb kodulehel registreerimisvorm festivali vabatahtlike jaoks, hoia pilk peal!  
Kui tunned aga juba praegu, et tahaksid kaasa lüüa ühe rahvusvahelise suurürituse läbiviimisel, tunned huvi koorimuusika vastu ning oled hakkamist täis, siis võta meiega julgesti ühendust - info@ectallinn2018.ee!  
Ma ei laula kooris ega ei ole vabatahtlik, aga tahaksin festivali külastada
EUROPA CANTAT on festival kõigile - festivali raames toimub üle 100 kontserdi, mis on kõikidele külastajatele avatud. Selleks ei pea festivalile registreeruma, küll peab mõnede kontsertide eest pileteid soetama. Õhtuti on ka ühislaulmised ja simmanikontserdid, mis on kogu linnarahvale mõeldud - tõeline kooripidu kõigile! 
Oled sa laulja või dirigent ning tahaksid anda oma panuse tutvustamaks Tallinnat kui järgmist Europa Cantati korraldajalinna? 
Nimelt otsime lauljaid ja dirigente üle Eesti, kes sooviksid tutvustada Tallinna läbi oma silmade - rääkida mõnest lemmikkohast või anda soovituse, kus peab igal juhul ära käima. Tutvustame igakuises uudiskirjas, mida loeb üle 500 inimese üle maailma, Tallinna läbi oma inimeste. Kui tunned, et tahaksid anda oma panuse sellesse, siis kirjuta lühike tekst oma lemmikkohast või soojast soovitusest, saada pilt, vanus ning mis koorides sa laulad/dirigeerid - info@ectallinn2018.ee  
Kui tekkis suurem huvi festivali vastu või tead, et tahaksid igal juhul kaasa lüüa, siis kirjuta meile - info@ectallinn2018
Jälgi meid ka Facebookis ning sel kuul tasub silma peal hoida ka meie kodulehel - mine tea, mis seal juhtuma võib hakata... Lingid leiad allpool! 

Kui on huvi saada rohkem infot festivali kohta, liitu meie igakuise uudiskirjaga! Registreerida saab kodulehel - www.ectallinn2018.ee
Festivali uudiskirjad on inglise keeles.
© Europa Cantat XX Tallinn
info@ectallinn2018.ee


Want to change how you receive these emails?
You can
update your preferences or unsubscribe from this list

 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Eesti Kooriühing · Roosikrantsi, Tallinn, Tallinna linn, Eesti Vabariik · 13 · Tallinn 10119 · Estonia

Email Marketing Powered by Mailchimp