Copy
Sri Kaleshwar Europa

Š A K T I  O H E Ň
 

Ú P L Ň K O V Á   P Ú D Ž A


Otevřená zahrada Brno

Pátek, 16. 8. 2019 | 19:00

 

Element ohně - nejtvořivější ze všech elementů - nám dokáže poskytnout hluboké vnitřní pročištění, energeticky podpořit a zregenerovat naše tělo i duši a vyplnit hluboká přání našich srdcí. Ohňová púdža je nejlepší způsob, jak tuto jeho kvalitu používat. Koná-li se o úplňku je mimořádně silná - je to jako přijmout najednou sto let meditační síly. Púdži se můžete zúčastnit na místě nebo formou dálkové transmise.
 

Více informací a registrace ZDE

 

 

 

Š I R D I    P E N U K O N D A    H A M P I
 

I N D I A   J A T R A

 

Silová cesta s Tatyannou

 2. 11. až 19. 11. 2019

 

„Když se nacházíte na takovém místě (na nějakém silovém místě v Indii), dokonce i tehdy, když jste na něj vstoupili naprosto neúmyslně a prostě se tam jen procházíte, jste obklopeni energií. Jakákoli negativita, kterou v sobě máte, se pročistí. Stane se to ať už vibrace tohoto místa vnímáte nebo ne."

Šrí Káléšvara

   

Přidejte se k nám a využijte jedinečnou příležitost cestovat s Tatyannou na vysoce energetická místa v Indii!

Tatyanna - zkušená učitelka prastarého duchovního učení, které Šrí Káléšvara se světem sdílel - Vás zve k návštěvě významných silových míst Indie. Její zkušenosti a jasné vedení poskytne putujícím jedinečný prostor pro duchovní růst.

Cílem této cesty je zažít duchovní sílu, přijmout ji do své duše a nechat ji, aby vás vedla. Indie, jakožto Matka duchovnosti, již od dávných dob inspirovala a inspiruje k pátrání po odpovědích na zásadní životní otázky, ke zkoumání Stvoření a k cestě za zážitkem čistého vědomí. Během tisíciletí darovala světu nespočet duchovních mistrů a světců, jejichž vibrace můžeme na mnoha místech vnímat ještě dnes - země, po které kráčeli, vyzařuje vysokou léčivou energii.

 

Silová místa - silové předměty - samádhi

Během společného putování bude Tatyanna sdílet prastaré vědění a příběhy, které o energii navštívených míst a jejich silových předmětech vyprávěl Šrí Káléšvara. Zároveň se budeme zabývat vástu - védskou vědou o architektuře - a jeho uplatnění na daných silových místech. To vše nám pomůže do hloubky prozkoumat mimořádné vyzařování těchto míst a použít ho pro náš duchovní proces.
 

Informace a přihlášení ZDE

 

 

Duchovní program


Kartika purnima 

– Šivův úplněk: Vědomí ticha

V úterý 12. 11. 2019 je kartika purnima – energetický vrchol naší cesty

„Obzvláště kartika purnima je jako guru purnima – dva Šivovy nejoblíbenější úplňky. Každý rok v tomto měsíci (v říjnu nebo listopadu) je úplněk velmi cenný – je to čistě Šivův úplněk. Jak v sobě můžete vytvořit štěstí? A jak můžete ve svém osobním životě, v duchovním životě, ve vztazích, ve všech oblastech vytvořit úspěch -  tak (aby) nikde neexistoval neúspěch, abyste vytvářeli čisté vítězství?

Když v sobě - ve své duši a ve svém vědomí - máte sílu ticha, bude ve vás působit, vést vás k úspěchu a uklidňovat vaše bláznivé myšlenky. Když rozvinete vědomí ticha, když v sobě máte zbraň ticha, můžete zničit jakékoliv násilí. Násilí není nic jiného než vaše bloky, vaše bláznivé myšlenky. Ticho je zbraň. Ticho není vtip. Vyhrát takové ticho je skutečná výzva."

Šrí Káléšvara

 

Naše cesta bude především vnitřní cestou a začne již předtím, než nasedneme do letadla:

  • Několik týdnů před odletem se sejdeme prostřednictvím telesatsangu a začneme se společnou sádhanou – s energetickou přípravou na to, abychom vysokou energii navštívených silových míst dokázali zažít skutečně do hloubky.
  • Během našeho putování nás čekají skupinové meditace i speciální energetické procesy. V duchovním procesu povede skupinu Tatyanna, která všechna tato místa již mnohokrát navštívila společně se svým mistrem Šrí Káléšvarou.
  • V Indii od Tatyanny přijmete silnou iniciaci do procesu s mantrou.
  • Neodmyslitelnou součástí naší cesty budou i každodenní bhadžany, satsangy s Tatyannou a meditace na speciálních silových místech.
  • Tatyanna bude přednášet v němčině. Účastníkům z ČR bude tlumočit Hana - překladatelka a zkušená Šrí Káléšvarova lektorka, která jim bude k dispozici po celou cestu.

 

Letenky a hotely si rezervujete sami na vlastní náklady. Při přihlášení dostanete odkaz s tipy na příznivé ceny letenek a hotelů včetně anglických textů rezervačních e-mailů. Pro získání lepších cen letů a hotelových pokojů doporučujeme co nejdřívější rezervaci.
 

Informace a přihlášení ZDE

 

Naše trasa
 


Širdi: Gurusthána Širdi Sáí Báby – Šrí Káléšvarova mistra

Širdi Sáí Bába přišel do Širdi na pokyn svého mistra Venkuši. Nejprve prožil mnoho let mimo vesnici jako žebrák. Poté co provedl mnoho léčení a zázraků, vesničané poznali jeho duchovní velikost a přijali ho mezi sebe a mnoho lidí ho začalo uctívat již za jeho života. Celých 68 let svého života prožil v Širdi a sloužil všem, kteří k němu přišli. Celosvětové známosti dosáhl až po svém odchodu do mahásamádhi v roce 1918. Dnes do Širdi směřují poutníci z celého světa – s cílem dotknout se jeho samádhi a přijmout jeho požehnání.

Širdi Bábá nesjednocoval jen muslimy a hinduisty, ale všechna náboženství. Nepatřil k žádnému z nich, ale ztělesňoval podstatu spojující všechna náboženství a všechny směry víry: lásku. Každý den procházel jako žebrák ulicemi Širdi – ne však proto, aby skutečně žebral, ale proto, aby omýval karmy lidí, kteří do jeho žebrací misky vložili jídlo nebo peníze. Jídlo rozdal hladovým a miliony rupií chudým, kteří ho žádali o pomoc.

Bábův slib. „Když se na mě podíváte, podívám se já na vás. Když mi předáte svá břemena, ponesu je. Když u mně hledáte radu a pomoc, okamžitě k vám přijdou. Svým oddaným budu pomáhat i poté, co opustím své tělo.”

Bábá je muž zázraků. Demonstroval mnoho zázraků a uzdravil nespočet lidí – i dnes se tato energie ukazuje všem, kteří se Bábovi otevřou a obrátí se na něj. Sami uvidíte…
Penukonda

Penukondu a jejích 365 chrámů vybudoval v 16. století král Krišnadévarája. Tato posvátná pevnost zaujímala ve Vidžájanagarském království dlouhou dobu specilální postavení. I tak toto místo postupem času čím dál víc upadalo v zapomnění. Neviditelná práce světců ho však nikdy neopustila.

Šrí Káléšvara Penukondu, jakožto silové místo, znovu oživil. Vytvořil místo s téměř dokonalým vástu, v jehož zdech naleznete krásnou růžovou zahradu a vodní fontánu. Ášram chrání Širdi Sáí Bábova murti, která žehná všem, kteří k ní přijdou – stejně jako v Širdi. Bábá - Šrí Káléšvarův mistr - je součástí linie světců a mistrů, která je s Penukondou spojena už po staletí. V roce 2011 se naplnil Šrí Káléšvarův dlouholetý sen – do Dvárakámaji (nejposvátnějšího jádra tohoto místa) byla instalována socha Mahišásura Mardini (forma Božské Matky). V Dvárakámaji se dnes nachází i Šrí Káléšvarovo mahásamádhi.

 Hampi

Hampi bylo dříve hlavním městem Vidžájanagarského království a dnes náleží ke kulturnímu světovému dědictví UNESCO. Šrí Káléšvara bral své studenty pravidelně do Hampi a dával zde silné iniciace prostřednictvím Badhava lingamu – obrovského, silného lingamu s mimořádnou energií a krásou. Někdy své studenty do Hampi posílal i proto, aby zde v překrásné přírodě strávili vysokou energii, kterou přijali během meditačních procesů v Penukondě. Díky vodě v řece Tunghabadhra je okolí Hampi mimořádně úrodné a disponuje bohatou vegetací. Všechny barvy se zde zdají být mnohem jasnější. Když stojíte na hoře a díváte se do údolí, leží před vámi ráj. Meditovali zde Ráma, Hanuman i Ježíš Kristus.

 

Informace a přihlášení ZDE

 

 

Sdílení z předchozí cesty do Širdi - Penukondy - Hampi s Tatyannou

Širdi, Penukondu a Hampi jsme navštívili i v zimě 2017. V následujícím videu si můžete užít dojmy z této cesty.
 


 Video můžete shlédnout ZDE na Youtube s českými titulky.

 


 „Poznejte pravdu, která je věčná.” 

Šrí Káléšvara
 

Like Úplňková púdža 16. 8. | India jatra - Silová cesta s Tatyannou on Facebook
Copyright © 2019 Kaleshwar e.V.