Copy
Sri Kaleshwar Europa

Š I R D I   S Á I   B Á B Á

Univerzální mistr

100. výročí Bábova mahásamádhi
 

„Širdi Bábá je avatár pro tuto jugu. Je nejvyšší, perfektní inkarnací Dattatréji. Bábá vždy říkal Allah Málik EK – Bůh je jeden. Ať už světci na této planetě demonstrovali jakýkoli zázrak, Bábá udělal to samé desetkrát silněji. Bábá zemřel 15. října 1918. Jeho duše však stále existuje. Jeho energie neuvěřitelným způsobem existuje."

Šrí Káléšvara

 

Oslava Vidžájadasami

100. výročí Širdi Sáí Bábova mahásamádhi

18. října 2018, Brno

ZAHÁJENÍ PŘESUNUTO NA 19:00
 

Širdi Sáí Bábá své fyzické tělo opustil 15. října 1918 a přesto můžeme všude po světě stále zažívat jeho přítomnost. V okamžiku odchodu do mahásamádhi zcela splynul s Božskou Matkou, s celým Stvořením. Jeho vědomí je nyní neustále dosažitelné a všudypřítomné. O zázracích, které za svého života vykonal, si dnes můžeme číst v příbězích Šrí Sáí Satčaritry. A tisíce zpráv o nových zkušenostech z dnešní doby dokazují, že stejné zázraky proudí i dnes do životů všech, kteří si s Širdi Bábou pěstují osobní živý vztah.

Desátý - vrcholný den - Navarátri je oslavováno vítězství vědění nad nevědomostí a pravdy nad ignorancí. Když Bábá v roce 1918 opustil své fyzické tělo, bylo to přímo v tento speciální den vítězství - na Vidžájadasami. Proto je výročí jeho mahásamádhi oslavováno každý rok přesně na vrcholu Navarátri - a letos tomu tak bude už po sté. 
 

Výročí mahásamádhi božské duše je vždy mimořádně silným okamžikem pro poděkování za přijatá požehnání a načerpání silné energie a inspirace pro další duchovní cestu.

Oslavte tento neopakovatelný den spolu s námi ve Šrí Káléšvarově centru Brno - bhadžany, abhišékem a satsangem - a nakonec se společně s námi ponořte do hluboké, vyživující meditace napojující na Bábovo vědomí.

„Celá jeho meditační síla je uložena do čtyř plamenů, které jsou zakopány v jeho gurustháně v Širdi pod nýmovým stromem. I dnes stále hoří – a to jen díky jeho meditační síle. Tyto čtyři plameny představují satju, dharmu, šánti a prému
– pravdu, správné jednání, mír a lásku."


Šrí Káléšvara
 

Informace a přihlášení ZDE

 

 

Láska v akci

Bábova prostřená tabule Brno

Společné vaření ve Šrí Káléšvarově centru Brno

21.  a 28. října 2018, Brno

 

„Cesta k Bohu v Sáí juze je Bábova povaha - služba.”

Šrí Káléšvara

 

Šrí Káléšvara nás vždy učil, že duchovnost děláme pro druhé a dobročinnost pro sebe. Zní to jako paradox? Přidejte se ke společnému vaření, objevte vnitřní tajemství tohoto výroku a zažijte mimořádnou neděli naplněnou láskou a radostí. 

Nad hrncem a prkýnky je vždy spousta času pro setkání, sdílení a vzájemnou výměnu s lidmi, se kterými jste se již třeba dlouho neviděli nebo byste se s nimi rádi blíže poznali.

  • 9:00 Zahájení vaření ve Šrí Káléšvarově centru Brno
  • 9:10  - 12:00 Krájení, míchání, strouhání, sdílení, smích, radost a zábava
  • 12:00 Společná ochutnávka našeho díla
  • 12:30 - 13:30 Výdej nedělního oběda lidem v nouzi

Po návratu do Centra Bábovo árati.

Přihlášení: Jiřina Pokorná (koordinátorka projektu) 732 588 352 nebo snami@email.cz.

Více o projektu a možnostech jeho podpory ZDE

„A pak bylo všechno úplně jinak…”, článek Barbary Šuškové | ZDE

 


 

Abhišék a meditace pro mír

Šrí Káléšvarovo centrum Brno

Neděle 28. října 2018 

 

„Chcete-li v životě pomáhat společnosti a světu, potřebujete dvě věci
– čistou lásku a sílu. Když máte tyto dvě věci, zcela jistě uspějete.
Obzvláště v této Kali juze, v nadcházejících dnech (platí, že),
pokud chcete léčit a pomáhat, musíte použít energii.”

Šrí Káléšvara

 

Abhišék je védský rituál vytvářející jemné, pokojné vibrace, které mají velmi uvolňující a osvobozující účinek na emoce, duši i mysl. Princip abhišéku spočívá v omývání silového předmětu např. Šivalingamu vodou - je to jako bychom omývali vlastní duši a očišťovali ji od veškeré bolesti, karem a negativní energie. 

Poté se ponoříme do hluboké meditace a na jejím konci společně pošleme vybudovanou energii do světa - jako silný impuls pro mír a uzdravení našich vnitřních i vnějších světů.

Nacházíme se v čase plném konfliktů, stresu a napětí a každá pozitivní vibrace vytvoří rozdíl - v našem vnitřním světě, v našem bezprostředním okolí i na globální úrovni. Připojte se k nám a společně vytvoříme pozitivní změnu.

Více informací ZDE 

Dary matky Indie - věda duše a osvícení

Zážitkový a informační program s týmem Šrí Káléšvarova centra Brno

20. října, Brno-Lužánky

 

Po úspěšné prezentaci v Olomouci vyráží tým Káléšvarova centra Brno tuto sobotu do Lužánek, kde skrze cyklus přednášek představí jednotlivé poklady ze Šrí Káléšvarovy pokladnice znalostí. Pomocí mahá ohňové púdži a dalších silných šakti procesů a zpěvu bhadžanů vytvoříme prostor, ve kterém bude moci každý získat svůj vlastní zážitek jednoty a přijmout léčivou a transformující energii sáí šakti kanálů. Buďte při tom!

Program v Brně ZDE

 

Udělejte tento krok ve sdílení prastarých znalostí společně s námi!

Zažijte radost ze společného tvoření! Existuje celá řada oblastí, ve kterých můžete tento projekt podpořit.

 

Séva

Přijďte nás podpořit svou přítomností a sévou přímo na místě - prostoru pro přiložení rukou k dílu je více než dost. Chcete-li se zapojit, kontaktujte nás prosím na info@kaleshwar.cz

 

Finanční podpora

Velmi vítaná je i pomoc v podobě finančních příspěvků - v rámci programu proběhne Mahá ohňová púdža, během které bude za přání a záměry přítomných rozbito 108 kokosových ořechů. Náklady na púdžu takového rozsahu činní cca 6000 Kč a dalších 18 000 Kč je zapotřebí na pořízení tištěných propagačních materiálů a dalšího vybavení. Váš příspěvek pomůže k důstojné a profesionální prezentaci prastarých znalostí ve Šrí Káléšvarově tradici.

Své příspěvky můžete zasílat na účet: 2200399051/2010, účel platby „Program Dary Matky Indie”.

Děkujeme!
  

„Dělejte odvážné a láskyplné věci, které většina lidí nedělá.
Dávejte ty dary lásky a míru, které ostatní nechávají ležet stranou.”

Paramahamsa Jógánanda

 
 
Like 100. výročí Bábova mahásamádhi & Láska v akci on Facebook
Copyright © 2018 Kaleshwar e.V.