Copy
Tallinn Music Week, Jazzkaar, Eesti Muusika Päevad - kevad on lisaks konverentsidele ka muusikafestivalide aeg

Aasta Konverentsitegu auhinna sai Euroopa Majandusarvestuse 37. Kongress

Eesti Konverentsibüroo (EKB) liikmed valisid Aasta Konverentsiteoks 2014 Euroopa Majandusarvestuse Assotsiatsiooni (European Accounting Association, EAA) 37. aastakongressi ja doktorikollokviumi.

Tartu Ülikooli ja Estonian Business Schooli (EBS) kaaskorraldatud sündmus tõi 2014. aasta mai lõpus Tallinnasse ja Tartusse üle 1200 delegaadi. Kongress toimus kolmel päeval 25 paralleelse sessioonina Olümpia hotelli Konverentsikeskuses ning EBS-i peahoones. Osalejaid oli 48 riigist ning kokku kanti kongressil ette 725 suulist ettekannet, mis teeb sellest suurima esinejate arvuga toimunud konverentsi Eestis. Kongressile eelnenud kolmepäevane doktorikollokvium peeti Tartus Dorpati konverentsikeskuses.

Eesti Konverentsibüroo juhi Kadri Karu sõnul „tõestab see konverents, et Eestis saab korraldada väga suure osalejate arvuga konverentse. Hea koostöö korral on Eestis teaduskongresse võimalik läbi viia ka kahes linnas ja mitmes hoones paralleelselt.“

Auhind anti kongressi korralduskomitee esimehele, Tartu Ülikooli Majandusteaduskonna ettevõttemajanduse instituudi juhatajale professor Toomas Haldmale üle 14. jaanuaril Tallinnas restoranis Nero toimunud pidulikul õhtusöögil.

Lisaks Aasta Konverentsiteo auhinnale andis EKB välja eriauhinna Eestis toimunud suurima osalejate arvuga konverentsile. Tunnustuse pälvis Eesti Unemeditsiini Selts, dr Erve Sõõru, Euroopa Uneuurijate Seltsi 22. Kongressi korraldamise eest. Kongressil osales 1568 delegaati 66 riigist, neist välisriikidest pärit delegaate oli 97,4 %.

Õhtusöögil Tallinnas tunnustati saadikutunnistusega ka 2014. aastal EKB konverentsisaadiku programmiga liitunuid: Margus Viigimaa (PERH), Renno Veinthal (TTÜ), Indrek Jakobson (TTÜ/Erametsakeskus), Ülle Raud (Eesti Teaduste Akadeemia), Krista Mulenok (Eesti NATO Ühing), Aira Lepik (TLU), Kristel Toom (Sisekaitseakadeemia).

21.jaanuaril toimus konverentsisaadikute tänuüritus ka Tartus, Eesti Üliõpilaste Seltsi majas. Tänuüritusel tunnustasid Tartu linn ning konverentsibüroo 2014. aastal Tartus toimunud tähtsamaid rahvusvahelisi konverentse: Eesti Maaülikooli korraldatud 137 osalejaga Forest landscape mosaics: disturbance, restoration and management at times of globalhange (11.-14.08.2014) ja Tartu Ülikooli 127 osalejaga Framing Nature: Signs, Stories, and Ecologies of Meaning (29.04.-03.05.2014). Lisaks tunnustati ka Euroopa Majandusarvestuse aastakongressi, mille doktorikollokvium toimus Tartus.

Konverentsisaadiku tunnistuse said Rein Ahas, Jana Olak ja Toomas Plank Tartu Ülikoolist.

Eesti Konverentsibüroo liikmeskond täieneb
 

Alates 2015.aasta algusest on EKB liige Pärnus asuv Estonia Spa. Peale Rohelise ja Valge maja täielikku renoveerimist ning juurdeehitusena ehitatava spaa- ja konverentsikeskuse valmimist kannab kompleks nime ESTONIA Resort Hotel & Spa.
 
Klientidele juba tuttav Pargi maja jätkab oma tuntud headuses senist ravispaa suunda.
Kaasajastatud hoonete kompleksi tuleb 4* hotell enam kui 100 toaga, konverentsikeskus mahutavusega kuni 480 inimest, sauna- ja basseinikeskus koos Surnumere basseiniga ning enam kui 20 tuba spaateenuste osutamiseks.
Hotelli lisainfo: http://www.spaestonia.ee/

Tallinna kui konverentsi- ja ettevõtluslinna tutvustav uus video

Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakonnal on valminud uus video, millega tutvustatakse Tallinna kui konverentsi- ja ettevõtlussihtkohta.  
 
Videoklippi kasutatakse Tallinna tutvustamisel äri- ja konverentsiturismi turundusüritustel.
Kaheminutilist videot saab vaadata ja alla laadida Tallinna turismiveebilt.

Tartul valmis uus konverentsitrükis

Tartu Konverentsibürool ilmus aasta alguses Tartu linna ja maakonna seminari- ja konverentsipaikade trükis (Tartu County Conference & Meeting Guide). Trükisesse on kaasatud suuremad nii Tartu linna kui ka maakonna seminaripaigad, lisaks näiteks konverentsitehnika pakkujad, suuremad Tartu restoranid ja kohvikud ning valik pakette motivatsioonireisideks ja konverentside post-tuurideks. Trükis on ingliskeelne.

Lisainfo ja tellimine: Kati Teppo, Tartu Konvrentsibüroo, kati.teppo@visittartu.com.

Kõik konverentsidelegaadid saavad olla VIPid

Tallinna Leenujaama VIP-teenistus pakub võimalust tervitada konverentsile või mõnele muule üritusele saabujaid oma VIP kompleksis.

Delegaadid on võimalik kokku koguda ning korraldada nende registreerimine kohe peale saabumist VIP-alal. See annab külalistele hea võimaluse ka omavahel tutvumiseks. Kogunemiseks ja transfeeride korraldamiseks saab kasutada nõupidamiste ruumi ning lisatasu eest on võimalik tellida ka toitlustust. Teenuse hind on 8 tunni ees 168 eurot, lisaks iga külaline 30 eurot. Grupina samalt lennult saabuvate külaliste puhul on alates teisest inimesest hind 15 eurot. Hinnas on VIP eskort lennukilt või väravast vastuvõtupaika ning päev tasuta parkimist bussidele ning kuni kahele autole.

Lisainfo eritingimuste ja broneerimise kohta:  tel. 605 8541, vip@tll.aero.

Tallinn võõrustab juunis Põhja- ja Baltimaade kardioloogia kongressi

4.-6.juunini toimub Tallinnas 25. Põhja- ja Baltimaade Kardioloogia Kongress. Juubeliüritus toob kokku kardioloogid, teadlased, õed ning teised kardiovaskulaarse meditsiini valdkonna spetsialistid.

Eesti Kardioloogide Seltsil aitab kongressi korraldada PCO Reisiekspert, kongress toimub Swissotel Tallinnas.
Lisaks mitmetele tippspetsialistidest kõnelejatele on Eestist üheks peaesinejaks professor Margus Viigimaa, Eesti Kardioloogide Seltsi president, kelle initsiatiivil kongress ka Eestis toimub.

Uudiseid hotellidelt


 
Tchaikovsky Telegramm
Alati ei ole lõunasöögiks väga kaua aega. Kiire, efektiivse, kuid siiski nauditava lõunasöögi pakkumiseks on luksushotell Telegraaf  loonud regulaarselt muutuva 3-käigulise ärilõuna menüü "Tchaikovsky Telegramm". Menüüd pakutakse esmaspäevast reedeni hinnaga 25 eurot.

Nordic Hotel Forumi lobby-baar üllatab moodsa disaini ja uue menüüga
Pilkupüüdvad moodsa disaini elemendid, avarus ja õdus hubasus on märksõnad mis iseloomustavad Nordic Hotel Forumi lobby-baari uut värsket sisekujundust, mille lahendus pakub senisest veelgi paremaid ja laiemaid võimalusi ärikohtumisteks, vastuvõttudeks, esitlusteks.
 
Hotelli sisekujundus on alati torganud silma meeldejäävalt erilisena. Ka uues lobby-baari kujunduses on elemente, mis tekitavad külastajates lähemat huvi. Teiste detailide kõrval mõjuvad üllatuslikuimalt kindlasti põneva seljatoelahendusega kurvikad toolid. See on ülemaailmselt tuntud ja hinnatud Prantsuse disaineri Philippe Starck´i looming. Masters nime kandva tooli seljatoe disainis ühendab disainer kolme maailma tuntuima disainiikooni - Arne Jacobsen´i, Eero Saarinen´i ja Charles Eames´i kuulsad autoritoolid üheks, täiusliku seljatoega mugavaks tooliks.
 
Meeldejääva vaiba ja mööblidisaini kõrval püüavad lobby-baari seintel külaliste pilku Eesti tuntud liblikauurija Aare Lindti kollektsiooni eredavärvilised iludused. Uhke liblikakogu leiud on püütud liblikauurija erinevatelt troopilistelt ekspeditsioonidelt. Aare Lindt on tegelenud liblikatega juba 40 aastat ning tema saavutusi kroonib tulemus, kus tema püütud liblikatest on teadusele kirjeldatud üle 10 uue liigi.
Uuenenud sisekujundusele lisaks ootame külalisi nautima ka meie lobby-baari uuenenud menüüd.

Park Inn by Radisson Central Tallinn - mõeldes erivajadustele
Selleks et pakkuda kõigile mugavat majutus-, toitlustus- ja seminariteenust, on Park Inn by Radisson Central Tallinn mõelnud erivajatustega külastajatele, seda nii liikumisraskuste kui erimenüüde osas.
Ratastooliga on võimalik liikuda enamikes hotelli avalikes ruumides – sissepääs otse tänavalt, avar restoran (restorani juurde kuulub ka liikumisraskustega külastajatele kohandatud tualettruum) ja liftiga teisele korrusele sõites pääseb hõlpsasti seminarikeskusesse. Olemas on hotellitoad liikumisraskustega inimestele, mis on ühendatavad kõrval asuva toaga.
Restorani menüüde koostamisel on arvestatud, et sobiva roa leiaksid ka enimlevinud toiduallergiatega külastajad  - valikus on nii gluteeni- kui laktoosivabad toidud ning muidugi ka taimetoidud.
Ainsa hotellina Eestis on Park Inn by Radisson Central Tallinn võtnud kasutusele suunaviitadel  pimekirja, et hõlbustada vaegnägijate liikumist majas.
Lisainfo: http://www.parkinn.co.ee/hotel-centraltallinn/kohtumised.
 
2014. aasta kultuurisõber on Radisson Blu Sky Hotel
10. veebruaril toimus Kultuuri sõber 2014 tänuüritus, kus kultuuriminister Urve Tiidus andis üle Radisson Blu Sky Hotelile Aasta Kultuurisõbra auhinna.
 

Finnair alustab lendudega Helsingi ja Tartu vahel

Finnair alustab Helsingi ja Tartu vaheliste regulaarlendudega 2.mail. Lennuaeg on 40 minutit ja lende opereerib Flybe Finland.

Suvine lennuplaan kehtib 2.maist 24.oktoobrini ja lennuajad on:
Helsingi-Tartu: E, K, R, P 16.15 ja T, N, L 11.10; Tartu-Helsingi: E, K, R, P 17.25 ja T, N, L 12.20.

 
 

Kui Te veel ei ole registreerunud konverentsisaadikuks, siis kutsume üles seda tegema täites liitumisankeet EKB kodulehel ja ühtlasi tuletame meelde, et ootame Teilt ikka infot lähenevate konverentside kohta, mida kajastada EKB konverentsikalendris 

Tule ja osale konverentsisaadiku programmis! Konverentsisaadiku programm aitab teil muuta head ideed meeldejäävateks üritusteks!