Copy
Kui Te ei ole veel registreerunud konverentsisaadikuks, siis kutsume üles seda tegema, täites liitumisankeet EKB kodulehel. Samas tuletame meelde, et ootame Teilt infot lähenevate konverentside kohta, mida kajastada EKB konverentsikalendris

Rahvusvaheline Turba Kongress toimub 2020.aastal Tallinnas


Eesti Turbaliidu tegevjuht Erki Niitlaan

EKB konverentsisaadik Erki Niitlaan ja Eesti Turbaliit võitsid 2020. aastaks Eestisse 16. Rahvusvahelise Turba Kongressi korraldusõiguse!

Augustikuu lõpus Riias toimunud Rahvusvahelisel Turbatehnoloogia Foorumil sai Eesti õiguse korraldada 2020. aastal rahvusvaheline turba kongress, International Peat Congress

Ligikaudu 700 osalejaga viiepäevane kongress toimub iga nelja aasta tagant ning on eelnevalt toimunud Rootsis, Iirimaal, Soomes, Kanadas jm. Enne Tallinna toimub järgmine kongress veel 2016. aastal Malaisias Kuchingis.

Tallinnas 2020. aastal Nordea Kontserdimajas toimuv kongress fokusseerub turba ja turbaalade pakutavatele ökosüsteemi teenustele. Eesmärk on tasakaalustatult käsitleda kõiki turbaladega seotud küsimusi, nii nende majanduslikku, looduskaitselist kui teaduslikku väärtust. Eesti on teadupärast soode poolest rikas, meil jätkub neid nii kaitseks kui kasutamiseks. Seda tasakaalu tasub ka teistele tutvustada, sest osavõtjaid on oodata üle maailma.
 

1500 uneteadlast üle maailma kogunes Tallinnas


Nordea Kontserdimaja
16.-20. septembril toimus Euroopa Uneuurijate Seltsi ja Eesti Unemeditsiini Seltsi ühine rahvusvaheline kongress Tallinnas, Nordea Kontserdimajas.

Toimunud rahvusvaheline kongress oli seni suurim meditsiinialane teadusüritus Eestis. Kongressil osales ligi 1500 delegaati üle maailma enam kui 60 riigist.
Euroopa Uneuurijate Selts loodi 1972. aastal eesmärgiga une teadusuuringute rakendamiseks kliinilisse meditsiini ja igapäevaellu. Eesti Unemeditsiini Selts loodi 2005. aastal ja töötab Euroopa Uneuurijate Seltsi põhimõtete järgi.

„ Uni on meie igapäevaelu osa, mida peab hea enesetunde ja tervise nimel väärtustama kogu elu“, ütleb kohaliku korralduskomitee juht, Eesti Unemeditsiini Seltsi president, Regionaalhaigla kopsuarst-unearst Erve Sõõru. Unemeditsiin on kõrgtehnoloogiline valdkond, multidistsiplinaarne eriala, mis tegeleb unehäirete ennetamise, diagnostika ja raviga ning tervisliku une propageerimisega.

Kongressil käsitleti erinevaid teemasid autojuhtide unisusest narkolepsiani, laste järjest hilisemast ärkamisajast rahutute jalgade sündroomini. Viie päeva jooksul toimusid korraga 4-5 saalis sümpoosionid, koolituskursused, videosessioonid, ümarlauaarutelud, foorumid, unemeditsiini eksamid jne.
 
Kongressil linastus Mati Küti animafilm „Uneinstituut“, kongressi tarbeks olid Eesti kooliõpilased joonistanud ligi 400 uneteemalist pilti. Esinesid  Ellerheina tütarlastekoor ja rahvatantsukollektiiv Kapak. Õhtuti korraldati Hea Une jalutuskäike.

Lisainfo: www.unemeditsiin.ee, www.esrs.eu
 

EKB tervitab uut liiget, Hotell Telegraafi


Hotell Telegraafi Symphony Lounge
Small Luxury Hotels of the World liige, Hotell Teleraaf, asub Tallinna Vanalinna südames. See suursugune Vene tn 9 asuv ehitis rajati 1878. a Tallinna kaubanduspanga Revaler Handels-Bank tellimusel. Peterburist pärit arhitekt Peter Schreiberg projekteeris maatükile neljakorruselise maja, mille kaks ülemist korrust on hiljem juurde ehitatud. Pärast Eesti Vabariigi asutamist 1918. a võeti hoone kasutusele posti- ja telegraafikeskusena. Hoone säilitas sama otstarbe ka nõukogude võimu ajal. Aastal 2005 taastati Teises maailmasõjas hävinud majatiib ning aastal 2007 avas selles hoones uksed viie tärni hotell Telegraaf. Hotelli restorani Tchaikovsky on viimasel kolmel aastal pärjatud Eesti maitsed „50 parimat restorani“  2. koha tiitliga.

Telegraaf hotelli fuajee laiendusena projekteeritud multifunktsionaalne Symphony Lounge pakub ka seminariruumina paindlikke võimalusi väiksemate ja keskmise suurusega nõupidamiste läbiviimiseks kuni 50 inimesele. Elav tuli ja hotelli võrratu toiduvalik muudavad iga nõupidamise unustamatuks elamuseks. Külluslikult valgustatud 61 m² ruumi on aknakatete abil võimalik täielikult pimendada.

Symphony Lounge on ideaalne paik Tallinna vanalinnas kohtumisteks ja pidulike sündmuste korraldamiseks. Kogemustega hotellimeeskond pakub Teile 5-tärnilist elamust ning individuaalset lähenemist, et saaksite keskenduda oma värsketele ideedele. Meie auhinnatud kulinaariameeskond koostab Teile tähtpäevadeks, kohvipausideks, vastuvõttudeks ja muudeks tähtsateks sündmusteks erimenüüsid, mis vastavad Teie ootustele.

Rohkem infot: www.telegraafhotel.com
 

Laulasmaa Spa eripakkumine "Motiveeritult sügisesse"


Laulasmaa Spa delux tuba

Sügiseks on Laulasmaa Spa ja konverentsihotell konverentsikliendile kokku pannud eripakkumise „Motiveeritult sügisesse“. Tegemist on päevase seminaripaketiga, mida täiustavad lisaks ruumile/kohvipausidele/lõunasöögile ekspress-kätehoolitsus ning võimalus lõõgastuda seminarijärgselt hotelli vee- ja saunakeskuses. 

Paketi kohta saab lähemalt lugeda: http://www.laulasmaa.ee/offer/konverentsipakett-motiveeritult-sugisesse/

 

Swissotel Tallinna 30. korruse restoran Horisont uues kuues


Swissotel Tallinn, Horisont Restaurant&Bar

Swissotel Tallinna Horisont Restoran & Baar on läbinud värskenduskuuri, et pakkuda oma külastajatele veelgi paremat võimalust nautida restorani unikaalset vaadet ja suurepärast teenindust. Sisearhitekt Eliina Grünbergi suunamisel on interjööri senine ilme vahetunud erksamate ning helgemate toonide vastu.

Tänavune sügishooaeg on restorani toonud ka uuenenud menüü ning joogikaardi.
Edaspidi hakkab igakuiselt vahetuma restorani maitsmismenüü, millele lisanduvad ka sommeljee veinisoovitused.

Lisaks Horisont Restoran ja Baarile värskendati ka 30.korrusel asuva Privaatruumi interjööri, mis on jätkuvalt sobiv paik nii privaatsemate koosviibimiste kui ka õhtusöökide läbiviimiseks, mahutades maksimaalselt 40 inimest.

Lisainfo Horisont Restorani ja Baari võimaluste kohta: http://www.swissotel.com/hotels/tallinn/dining/horisont-restaurant-bar/
 

"Meri riidekapis" Lennusadamas


Foto: Eesti Ajaloomuuseumi arhiiv

20. septembril avati Lennusadama angaarides tänavuse sügis-talvise hooaja suur näitus „Meri riidekapis“, mis räägib rõivastest, merest ja moest. Väljas on põnevad lood tormiriiete arengust, triibusärgist ja merevahustest õhtukleitidest, aga ka suplusriietest, mereväe vormidest ja laste madrusekostüümidest! Kokku kuues näitusesaalis jagub avastamist nii moehulludele, lastele kui ka tõelistele merekarudele.
Koos näitusega käib kaasas ka mitmekesine programm.
Rohkem infot kõige kohta www.lennusadam.eu

Meremuuseumi teine väljapanek – „Merele maalitud purjed: maalinäitus purjelaevade kuldajastust“ – avatakse aga 16. oktoobril Paksus Margareetas.
19. sajandi keskpaigast kuni sajandivahetuseni oli maailmas klassikalise purjelaevanduse hiilgeaeg. Moodi läksid purjekate pildid ehk kaptenimaalid, kus ennekõike hinnati täpsust laevade kujutamisel. Sel perioodil kerkis esile sadu kunstnikke – nii iseõppijaid kui ka akadeemilise koolitusega loojaid. Näitusel on lisaks kaasaegsete maalikunstnike töödele väljas ka ligi paarkümmend kunstnikku 19. sajandist.
Paksus Margareeta kuni 5-meetri paksuste müüride vahel on võimalik korraldada ka erinevaid sündmusi! Õhtuste sündmuste ja vastuvõttude osas aitab Liina Mets: liina.mets@lennusadam.eu, tel +372 52 91 392.

Tulevad saadikuseminarid Tallinnas ja Tartus


 
Eesti Konverentsibüroo koostöös Tallinna Ettevõtlusameti Turismiosakonna konverentsibüroo ja Tartu Konverentsibürooga kutsub teid osalema sügisestel saadikuseminaridel. Tallinna seminar toimub 22. oktoobril. Saame kuulda prof. Toomas Haldma kogemusi Euroopa Majandusarvestuse Assotsiatsiooni 37. aastakonverentsi korraldamisest ning tutvuda Mektory maja pakutavate võimalustega konverentsikorraldajatele.
Tartu seminar leiab aset 12. novembril.

Loodame, et märgite need kuupäevad oma kalendrisse. Seminaride kutsed koos registreerimisinfoga saadame teile oktoobrikuus.

Rõõmsa kohtumiseni!

 
 
 

Kui Te veel ei ole registreerunud konverentsisaadikuks, siis kutsume üles seda tegema täites liitumisankeet EKB kodulehel ja ühtlasi tuletame meelde, et ootame Teilt ikka infot lähenevate konverentside kohta, mida kajastada EKB konverentsikalendris 

Tule ja osale konverentsisaadiku programmis! Konverentsisaadiku programm aitab teil muuta head ideed meeldejäävateks üritusteks!