Copy
Vážení příznivci VÍNO J. STÁVEK,
přicházíme se zimní náloží novinek z Vinařského dvora.

Děkujeme, že jste se zastavili v našem nově otevřeném vinném baru Za.Stávka. Moc nás to potěšilo a rozhodli jsme se otevřít v příští sezóně už od dubna až do září. Chystáme spoustu nových chutí v občerstvení, degustačních setů i nové prohlídkové trasy.

Děkujeme také všem, kteří navštívili festival Růžové léto – ať už grilování s restaurací Signature, Swingový večer s Jango Jet a Swing Wings, počítání hvězd s kapelou Přístav nebo divadelní představení s divadlem V Celetné. Věřme, že se opět společně setkáme příští rok. Třeba už v únoru na naší Vinařské zabíjačce.

Sázíme na Bočky

S končícím vinobraním připravujeme půdu ve viniční trati Bočky. Parcely pro výsadbu vinice kultivujeme už 5 let. Kromě klasického burgenlandského klonu Frankovky příští rok vysadíme i rezistentní klony Frankovky vhodné pro ekologické pěstování.

Poprvé U Větřáka

Letos jsme U Větřáka sklidili první hrozny z nové vinice. Dva klony Merlotu a čtyři klony Sauvignonu. Jakmile se budeme moci setkat, slibujeme vám, že vám připravíme jejich srovnávací degustaci. Už teď víme, že je o co stát.

Jak se stát degustátorem se zimní bedýnkou?


Připravili jsme bedýnku pro všechny degustátory. Abyste si víno užili a přišli mu na jméno, nemusíte se vydávat na spletitou dráhu profesionálního degustátora. Stačí vám dobré víno a naše degustační příručka.
JAKÁ VÍNA OBSAHUJE?

Jak přijít vínu na jméno?

Po třetí jsme vydali naši Degustační příručku, kterou jsme tentokrát kompletně přepracovali. A pro nové kapitoly o podávání vína a jeho snoubení s pokrmy jsme ke spolupráci přizvali předního českého sommeliéra Ivo Dvořáka.
PROLISTUJTE SI KNIHU

Jedinečná Frankovka Reserva

Opět dojde na lahvování Frankovky s označením Reserva. Naposled jsme takto označili jednu specifickou šarži z ročníku 2015. I v roce 2018 jsme našli pár sudů, které si toto označení zaslouží. S výběrem nám pomohli ti nejzasvěcenější sommelieři – Ivo Dvořák, Roman Novotný, Libor Nazarčuk, Michal Šetka a Kamil Prokeš. Z nejlepších sudů Frankovky ročníku 2018 vybrali pro výslednou kupáž pouze čtyři. Lahvovat budeme v zimě a do prodeje půjde 3. 7. 2021. Doporučujeme sledovat sociální sítě, kde zveřejníme začátek prodeje.

Jste připraveni na Vánoce?

Do Vánoc budeme mít otevřeno každou sobotu od 10 do 18 hodin pro vaše nákupy. Objednat si můžete předem na info@jstavek.cz a my vám vína nachystáme k vyzvednutí, nebo přijeďte jen tak a vybereme je společně u nás ve vinotéce. Vína umíme i hezky zabalit do dárkových kartonů.

Pro příjemnější chvíli u nás na vás bude na zahřátí čekat náš horký vinný mošt Fonkovka a káva Rebelbean. Jestli si budete chtít udělat hezkou procházku vinicemi, poradíme vám kudy za našimi kamarády na farmu Ovčí terasy.

Nástupce Rosé nad Zahrady

Rosé Nad Zahrady a Rosé Čtvrté budou mít svého nástupce. Půjde o rosé z Frankovky a Merlotu z našich nových vinic od Větřáka a v Bočkách. Má velmi poutavou aromatiku červeného bobulového ovoce a chuť je se šťavnatým poměrem kyselin a cukrů, hravá a stále ještě suchá. Svou povahou bude sloužit jako velmi společenské víno, které nezkazí žádnou legraci. V gastronomii spíše než k párování s jídlem půjde jen tak po skleničkách na zahrádky, na grilovačky nebo plavby lodí. Protože pochází ze dvou různých vinic, neponese na přední straně etiketě jejich název. Hledáme pro něj proto jméno. Kdyby vás nějaké napadlo, tak nám jej prosím napište na info@jstavek.cz. Pokud název vybereme, odměníme vás kartonem tohoto vína. 

Zážitková agroturistika

Při letošním vinobraní jsme přivítali pomoc spousty dobrovolníků z řad našich odběratelů vín, ať už soukromých osob, ale i majitelů a sommeliérů z bister a špičkových restaurací. Jestli tato doba bude pokračovat, napište nám. Rádi vás uvidíme i v zimě u řezu révy nebo kultivaci vinic.
Sledujte, čím se aktuálně bavíme ve vinařství na našem Facebooku.
Neuniklo Vám některé z našich videí? Odebírejte nás na YouTube.
Chcete se dozvědět víc? Navštivte náš web.
Copyright © 2020 VÍNO J. STÁVEK

upravit odebírání e-mailů | odhlásit odběr e-mailů

Email Marketing Powered by Mailchimp