Copy
Zastavte se na festivalu Růžové léto. Ve čtyři letní dny se Vinařský dvůr opět zbarví do růžova. Budeme snoubit grilované delikatesy s rosé víny, bavit se u divadelní hry, zatančíme si swing a budeme počítat hvězdy. Držíme vám místo.

Grilování s rosé víny

4. 7. 2020 od 11.00

Těšit se můžete na speciální grilované menu, které nejen k našim rosé vínům připravila restaurace Signature. Objednat si můžete také komentované celé šestichodové menu

Slovácko sa nesúdí

1. 8. 2020 od 17.00

Divadelní spolek Kašpar opět stane na prknech Vinařského dvora v doprovodu cimbálové muzika Lašár. Tentokrát zazní legendární hlášky Galuškových povídek. Košt vína bude tentokrát přímo součástí představení. Objednejte si vstupenky výhodněji v předprodeji

Počítání hvězd ve vinicích

7. 8. 2020 od 18.00

Pojďte s námi spočítat hvězdy mezi vinohrady a prožijte večer, kdy komety padají k zemi a plní naše přání. Chybět nebudou naše vína, dobré jídlo a pro dokres pohodové atmosféry pod širým nebem zahraje kapela Přístav.

Swing na vinařském dvoře

14. 8. 2020 od 18.00

Tanečníci ze školy Swing Wings už šest ročníků dokázali hosty pořádně roztančit a letos jejich lekce pokračuje. Za doprovodu živé jazzové kapely si vyzkoušíte třeba tanec Lindy Hop. Budeme zajišťovat autobusovou dopravu z Brna a zpět, abyste si večer pořádně užili.

Strážnica bude! Tedy eStrážnice

26.–28. 6. 2020

Mezinárodní folklórní festival ve Strážnici letos bohužel poprvé po 74 letech kvůli opatřením nebude. Díky jeho obrovské popularitě se ale organizátoři rozhodli předtočit některá vystoupení, která měla v amfiteátrech proběhnout a zařídit jejich promítání na několika místech po celé České republice. Naše vinařství bude jedno z nich. Promítat budeme celý víkend od 26. do 28. 6. a vy si k online vystoupením můžete vychutnat naše vína a jiné dobroty. V pátek se můžete například těšit na muzikanty z CM Guráš a v sobotu večer zase na CM Šmytec.
Zastávka

Otevíráme Zastávku

Přes letní sezónu otevřeme naši degustační místnost od čtvrtka do neděle. Poprvé k nám můžete zavítat právě s akcí eStrážnice 26. 8. Otevírací dobu budeme ladit dle vašeho zájmu. K ochutnání budou nejen naše vína, jejich edukativní degustační sety, ale také výběrová káva z pražírny Rebelbean a k jídlu krajové speciality. Vedle posezení u vína bude možné si také předem domluvit komentovanou prohlídku s degustací v našich sklepích.
Bílá Frankovka

Už jste ochutnali nová vína?

Nedávno jsme pro vás nalahvovali nová vína. Bílou Frankovku, kterou jsme díky velkému zájmu pustili na trh dříve, už máme z poloviny vyprodanou. Během června uvolníme také nový Pinot blanc 2017 z dubových sudů, naši rustikální Frankovku – Karmazín 2017, nové Qvevri víno – tentokrát cuvée ročníků 2017 a 2018 – a na australský způsobem zpracovaný, u nás ne příliš tradiční, Sémillon. S Barem, který neexistuje jsme téměř rok ladili recept přelomové překvapení. Jmenuje se Sedmero a během pár týdnů prozradíme víc.

Jarní bedýnka

Letošní jarní bedýnka reprezentuje kus nás, protože jsme se během jarních měsíců spolu nemohli potkat. Užijte si ji na zdraví!
JAKÁ VÍNA OBSAHUJE?
Grand test Wine & Degustation

Úspěchy našich rosé vín

Letošní jaro bylo na soutěže skoupé, protože nebylo možné hodnotit vína pohromadě. S postupným uvolňováním opatření nicméně pár soutěží proběhlo a my jsme na všech, na kterých jsme se účastnili, měli vynikající výsledky. Na národní soutěži rosé vín Jarovín, naše Rosé Nad Zahrady 2019 získalo 90 bodů a titul Vítěze kategorie. Stejné víno bylo vyhlášeno nejlepších rosé vínem soutěže Prague Wine Trophy. Oceněno bylo také naše maturované rosé, velmi seriózní Rosé Bočky, VOC, 2018. V Grand testu rosé vín časopisu Wine and Degustation obsadilo první místo. Oceněná byla i další naše rosé vína, jako třeba Rosé Trkmanska, 2018, zlatými i stříbrnými medailemi.

Nová Frankovka reserva

Frankovka z ročníku 2018 se v několika málo sudech zdá být více než výjimečnou. Odvažujeme se tvrdit, že se kvalitou vyrovná ročníku 2015. Máme momentálně vytipovaných 6 sudů, které pečlivě hýčkáme a během měsíce je budeme ochutnávat a s několika renomovanými sommeliéry vybereme jen ty nejlepší z nich. Nalahvujeme ji zřejmě před vinobraním a pro vás bude k dispozici v první polovině roku 2021. Sledujte naše stránky a sociální sítě. Dá se předpokládat, že ji během jednoho dne vyprodáme stejně jako předchozí ročník 2015.

Čile ve vinici

Během karantény a omezeného pohybu jsme měli více času na naše vinice. V loňském roce vysazenou vinici s různými klony Frankovky jsme osadili drátěnkou, starali se o zeleň v meziřadích našich vinic, vyčistili ptačí budky a taky dokončili hmyzí dům ve vinici U Větřáka.
Sledujte, čím se aktuálně bavíme ve vinařství na našem Facebooku.
Neuniklo Vám některé z našich videí? Odebírejte nás na YouTube.
Chcete se dozvědět víc? Navštivte náš web.
Copyright © 2020 VÍNO J. STÁVEK

upravit odebírání e-mailů | odhlásit odběr e-mailů

Email Marketing Powered by Mailchimp