Copy
Jsme opět ve finále Vinařství roku
Za výsledek děkujeme komisi 30 odborníků různých profesí – od akademiků, sommeliérů, žurnalistů, obchodníků s vínem až po inspektory. Na konci listopadu přivítáme odbornou porotu, která z finalistů a vybere nejlepšího. Výsledky se dozvíme na slavnostním vyhlášení 18. ledna.

Držte nám palce.
Výsadba

Je čas se zazelenat

Tři roky jsme nechali půdu u němčičské kapličky U Větřáka odpočinout. Zapravili jsme zelené hnojení, rozmetali chlévský hnůj a poorali. Na jaře ornici povláčíme a budeme se těšit na první zazelenání.

Ročník 2017

Jaký bude ročník 2017

Po jarních mrazech a letních suchách jsme o letošní kampaň měli strach. Ačkoliv je sklizeň o třetinu nižší, na kvalita to nemělo vliv. Naopak. Ročník se zatím podobá ročníku 2013. Jasné, čisté, ovocné aromatiky  dobře zvýrazňují odrůdovost vín. Merlot o cukernatosti 29 °NM bude stát za to – a nejen ten.

Pojďte na to vertikálně

Objevte kouzlo vertikální degustace s našimi třemi cuvée. V bedýnce je najdete vždy ve dvou ročnících. Přijďte na chuť hravým a svěžím mladým ročníkům i těm vyzrálým a srovnaným starším.

VÍCE O ZIMNÍ BEDÝNCE

Odsiřujeme

Chceme rána s čistou hlavou a chceme je i pro Vás, zákazníky. Po úspěchu Sauvignonu BEZ 2015 brzy z qvevri nalahvujeme i Ryzlink vlašský, který byl také vyráběný technologií téměř ročního ležení na slupkách bez oxidu siřičitého. Letos jsme se vrhli na Pinot blanc, na který jsme otrhali téměř 300 kilogramů neporušených bobulí. Na těch víno doteď v qvevri kvasí.

Zabíjačka

Rok 2018 bude nabitý

Už nyní si můžete do kalendáře poznačit termíny akcí příštího roku. První nás čeká 10. února již tradiční vinařská zabíjačka, kterou jsme letos spojeli s krojovaným plesem. Během festivalu Růžové léto se můžete těšit na grilování, školu swingu, počítání hvězd ve vinicích a nově také národní premiérou hry Slovácko v podání divadla V Celetné z Prahy.

Sledujte, čím se aktuálně bavíme ve vinařství na našem Facebooku.
Neuniklo Vám některé z našich videí? Odebírejte nás na YouTube.
Chcete se dozvědět víc? Navštivte náš web.
Copyright © 2017 VÍNO J. STÁVEK

upravit odebírání e-mailů | odhlásit odběr e-mailů

Email Marketing Powered by Mailchimp