Copy
Letos se těště na ledově svěží program

Grilování s rosé víny

30. 6. 2018 od 15.00

Letos se můžete těšit na hostování relativně nové, ale přesto již velmi vyhledávané brněnské restaurace Signature. Přijede nám nabídnout své menu, které budeme kombinovat s našimi nejen rosé víny.

Slovácko se nesúdí

27. a 28. 7. 2018, 20.30

Herci z pražského divadla V Celetné ušili na míru prostředí našeho selského dvora divadelní hru Slovácko. Během její národní premiéry, která bude plná scének ze života na vinařské dědině, Vás čeká i ochutnávka vína. Sledujte náš web či Facebook, ať Vám neuniknout zvýhodněné vstupenky v předprodeji.

Swing na vinařském dvoře

18. 8. 2018 od 18.00

Tanečníci ze školy Swing Wings už pět ročníků dokázali hosty pořádně roztančit a letos jejich lekce pokračuje. Za doprovodu živé jazzové kapely si vyzkoušíte třeba tanec Lindy Hop. Budeme zajišťovat autobusovou dopravu z Brna a zpět, abyste si večer pořádně užili.

Počítání hvězd ve vinicích

10. 8. 2017, 20.00

Pojďte s námi spočítat hvězdy mezi vinohrady a prožijte večer, kdy komety padají k zemi a plní naše přání. Pro dokres pohodové atmosféry pod širým nebem zahraje opět oblíbená kapela Tranzan. Termín jsme sladili s Autentikfestem, na který můžete pokračovat hned následující den. My půjdeme také.

Jarní bedýnka 2018

Oslovili jsme tým inženýrů z enofelické akademie sommeliérských věd, aby sestavil optimální skladbu jarní bedýnky. Po podrobném senzorickém zkoumání dospěl k následující kolekci.
ZJISTĚTĚ O SOFISTIKOVANÉM VÝBĚRU VÍC

Nová vína

V naší vinotéce najdete čtyři nová vína, která byste si neměli nechat ujít. Dvě bílá ročníku 2016 zrála v dřevěných sudech – Pinot blanc a Ryzlink rýnský. A v láhvi máme již dvě mladá vína z ročníku 2017 –  Tramín Skale a Bílou Frankovku. Poslední jmenované máme v prodeji něco málo přes měsíc a více než polovina lahví už je prodaná. A daří se mu i v soutěžích. Je championem kategorie nejen u nás v Němčičkách, ale také na největší soutěži rosé vín ČR Jarovín Rosé 2018. Některá z nových vín můžete ochutnat i v naší aktuální Jarní bedýnce.

Máme vysazeno

Dominantu naší obce – kapličku U Větřáka – nově zdobí mladé listy 10.000 kusů sazenic merlotu a sauvignonu, který jsme vysadili v šesti klonech. Z merlotu máme v plánu vyrábět rosé, které časem nahradí Rosé Nad Zahrady. Rozbory půdy totiž řekly, že lokalita má stejné vlastnosti jako vinice Nad Zahrady. Použili jsme proto stejný klon a věříme, že zdárně navážeme variantou z vinice v Němčičkách. Klony sauvignonu jsou vybírané tak, aby se ve výsledné kupáži vína projevila co možná nejkomplexnější aromatika při zachování stukturní kyseliny a minerálního tónu vína. Všem se musíme omluvit, že jsme tuto vinici kvůli zvěři museli dočasně oplotit.

Nová ocenění

Po vítězství v soutěži Vinařství roku se nám podařilo získat čtyři zlaté medaile ze čtyř přihlášených vín na Jarovín rosé (Rosé Čtvrté 2017; Bílá Frankovka 2017; Rosé Bočky 2016; Rosé Nad Zahrady 2016), zlatá medaile z Vinalies Paris (Pinot blanc 2013/2014), dva vítězové kategorií na nové soutěži Co chutná mladým (Frankovka Reserva 2015; Sauvignon BEZ 2015) a absolutní champion (Pinot noir Reserva 2015), nejlepší mladé bílé (Tramín červený 2017), nejlepší klaret (Bílá Frankovka 2017) a nejlepší kolekce vín na soutěži u nás doma v Němčičkách.

GDPR

Velice si vážíme toho, že jste se dříve zajímali o naše vinařství. Rádi bychom s Vámi zůstali v dalším kontaktu. Poskytněte nám proto prosím souhlas se zasíláním našeho zpravodaje. Stačí zatrhnout souhlas a potvrdit tlačítkem.
ZŮSTAŇME V KONTAKTU
Celé znění našich zásad zpracování osobních údajů najdete na tomto odkazu.

Pokud už s námi nechcete být v e-mailovém kontaktu, můžete se jednoduše odhlásit v zápatí tohoto mailu.

Jan Stávek
Sledujte, čím se aktuálně bavíme ve vinařství na našem Facebooku.
Neuniklo Vám některé z našich videí? Odebírejte nás na YouTube.
Chcete se dozvědět víc? Navštivte náš web.
Copyright © 2018 VÍNO J. STÁVEK

upravit odebírání e-mailů | odhlásit odběr e-mailů

Email Marketing Powered by Mailchimp