Copy
 
Nezobrazuje se Vám e-mal správně? Otevřete si jej v prohlížeči.
 
VÍNO J. STÁVEK
 
Ochutnávka kolmo ve vinicích
 
OCHUTNÁVKA VÍN
kolmo ve vinicích
Už v sobotu 25. 7. 2015 se můžete těšit na ochutnávku našich vín přímo ve vinicích. Projedeme se po trase dlouhé 8 km, zastavíme se na pěti zastaveních přímo ve vinicích a na každém ochutnáme zajímavá vína pocházející z té konkrétní vinice.

Startujeme v 15 hodin od hřbitova v Němčičkách. Kola si zajistíte sami, o skleničky víno a doprovodné vozidlo se postaráme my. Nebojte se, nebude se jednat o žádný velký sportovní výkon, trasa je nenáročná a pojedeme takovým tempem, abychom načerpaný alkohol zároveň ideálně vstřebali.

 
Počítání hvězd
 
Počítání hvězd
12. srpna 2015
Všude kolem vinice, osvětlené pouze mírným ohněm svíček, vzácné ticho letního večera, dokreslované občasnou akustickou vložkou kapely Tranzan a nad vámi obloha plná padajících hvězd. Přijeďte je za námi spočítat. Začínáme ve 21 hodin u Kapličky U Větřáka v Němčičkách. Vezměte si pouze deku a oděv dle aktuálního počasí. Vše ostatní nechejte na nás.
 
Více informací
 
Swing
 
Swing na Vinařském dvoře
22. srpna 2015
Kdo zažil swingový večer ve Vinařském dvoře, nemůže nepřijet. Kapela Django Jet umí navodit parádní atmosféru a lektoři z taneční školy Swing Wings Poli a Tom ukážou, jak správně krokovat. K náladě přispějí určitě i ostatní swingaři z okolí, kteří celý dvůr dokáží parádně rozhýbat. Letos swing posloucháme a tancujeme 22. srpna. Přijďte zažít prvorepublikovou atmosféru na náš prvorepublikový dvůr.
Více informací
 
Lisování Frankovky
 
Po 9 měsících macerace došlo k lisování
Stejně jako náš Jindra, i tato Frankovka byla stvořena v roce 2014. Nese pracovní název JINA, tedy Jindrova Naturální. Hrozny na její výrobu byly opravdu pečlivě vybírány tak, aby do rmutu šly stoprocentně zralé a zdravé, protože ten jsme pak nechali macerovat v nových dubových sudech devět měsíců bez jakéhokoliv zásahu. Zatím nedokážeme odhadnout, kdy nebo jestli vůbec půjde do prodeje, ale očekáváme její dlouholetý vývoj. Potenciál má obrovský.
Přehrát video
 
Některé hlavy už nám bohužel odcházejí, ale na obzoru i dvě vyrůstají…
 
Zprávy z vinic
Letošní úroda vypadá zatím slibně. Násada plodů je velká a zdravotní stav zatím v pořádku. Uvidíme, co přinese konec léta. Vedle prací v produkčních vinicích intenzivně kultivujeme také viniční trati připravené na výsadby v nejbližších letech. V trati Bočky už máme 3 ha půdy a těšíme se až do ní zapíchneme první sazenice mladé Frankovky. Staré vyklučené kmeny nám vytvoří teplo v degustační místnosti na další dvě zimy.
 
 
 
Zaujali jsme Vás? Přepošlete e-mail přátelům.
 
Sledujte na našem Facebooku, čím se aktuálně bavíme ve vinařství.
 
Chcete vidět naše nová videa? Sledujte nás na YouTube.
 
 
VÍNO J. STÁVEK
Možnosti odběru / Odhlásit odběr
 
Email Marketing Powered by Mailchimp