Copy
Eiro. Latvija aug. Uzzini vairāk!
Nevar izlasīt? Spied šeit!
Sveicināti!
 
2014. gada 1. janvārī Latvija pievienosies eirozonai un par mūsu valūtu kļūs eiro. Tuvojoties šim brīdim, lielākajai daļai cilvēku svarīgāki kļūst ar jauno valūtu saistīti praktiski jautājumi. Tie var būt gan vienkārši, piemēram, "Kad un kur vislabāk mainīt latus un santīmus uz eiro?", gan sarežģītāki, piemēram, "Kā pareizi veikt uzņēmuma pamatkapitāla pārreģistrāciju eiro?".
 
Lai iegūtu atbildes uz saviem jautājumiem, ikviens var zvanīt uz bezmaksas informatīvo tālruni 80003000, uzdot jautājumu, rakstot uz info@eiro.lv, vai apmeklēt kādu no daudzajiem Finanšu ministrijas Eiro biroja bezmaksas semināriem.

Katrai Latvijas mājsaimniecībai līdz novembra beigām tiks nosūtīta avīze ar svarīgāko praktisko informāciju par eiro. Avīze būs pielāgota katram reģionam, piemēram, informējot par tuvākajām naudas maiņas vietām. Izdevums ir pieejams arī krievu valodā, un to var iegūt, vaicājot tuvākajā pasta nodaļā vai savā pašvaldībā.
 
Nosūtam jums gan minēto avīzi, gan virkni citu noderīgu informatīvu materiālu elektroniskā formātā. Tos var lasīt, skatīt un lejuplādēt interneta lapā eiro.lv
 
Aicinu:
  • šo e-pastu pārsūtīt tālāk ikvienam, kuram informācija varētu būt noderīga;
  • izdrukāt materiālus un iedot cilvēkiem bez piekļuves internetam;
  • lietot materiālus informēšanai un apmācībām.
Visi materiāli ir brīvi izmantojami, norādot informācijas avotu - interneta lapu www.eiro.lv.
 
Dace Kalsone, Eiro projekta vadītāja

Sūtījums mājsaimniecībām

Katrai Latvijas mājsaimniecībai ir nosūtīta avīze ar svarīgāko praktisko informāciju par eiro, saturu pielāgojot reģioniem: Rīgas reģionam, Kurzemei, Latgalei, Vidzemei un Zemgalei. Pēc pieprasījuma iedzīvotājiem izdevums pieejams arī krievu valodā. Visus izdevumus iespējams arī lasīt un lejuplādēt elektroniskā formātā.

Rīgas reģions


Kurzeme


Latgale


Vidzeme


Zemgale


Krievu valodā


Citi materiāli ar praktisko informāciju par eiro

Skaidras naudas maiņas iespējas visā Latvijā

http://lv.wikipedia.org/wiki/Latvijas_administrat%C4%ABvais_iedal%C4%ABjums

10 eiropadomi - galvenais, lai pāreja uz eiro būtu ērta, vienkārša un droša


Svarīgākais par eiro

Latviešu valodā  
Krievu valodā 

Valsts policijas drošības ieteikumi


Pareizs cenu pārrēķins eiro


Latviešu valodā 
Krievu valodā 

Pensiju izmaksa


Iepirkšanās no 1. līdz 14. janvārim


 

Eiro un mana labklājībaEiromonētas un banknotesPretviltošanas elementiEiro ieviešanas praktiskās vadlīnijas


 

Godīgs eiro ieviesējs


Paralēlā cenu atspoguļošana


 

Pamatkapitāla pārreģistrācija eiro


Karteļi un aizliegtas vienošanās


Latviešu valodā  
Krievu valodā 

Uzņēmuma gatavība eiro: tests


Latviešu valodā  
Krievu valodā 


Mācību video filmas par eiro visām klašu grupām

Metodiskais materiāls „8 stāsti par eiro”  ir vērtīgs atbalsts skolēniem un skolotājiem mācību procesā par eiro un ekonomiku. Izdevums saistošā un mūsdienīgā veidā sniedz zināšanas un izpratni par Eiropas Monetārās Savienības vienoto valūtu eiro, tās rašanās vēsturi un praktisko pielietojumu.
 
Materiāls aptver dažādus stāstus par jauno valūtu, tajā skaitā par norēķiniem ar eiro, monētu daudzveidību, drošības pazīmēm un iepirkšanos internetā. Materiālā ietilpst arī astoņas animācijas filmas, ko veidojuši dažādi Latvijas animācijas mākslinieki, katrs ar savu individuālo rokrakstu un atšķirīgo tehniku. Animētie stāsti radīti atbilstoši konkrētai vecuma grupai, kopā veidojot vienotu vēstījumu par eiro. Katra stāsta nodaļā iekļauts animācijas filmas sižets, nodarbības apraksts, kā arī darba lapas skolēnam un skolotājam.

Animācijas filmas paredzētas dažādiem vecumposmiem – pirmsskolām, 1.-3.klasei, 4.-6.klasei, 7.-9.klasei un 10.-12.klasei. Metodiskā materiāla saturs veidots atbilstoši sociālo zinību un ekonomikas mācību priekšmetu standartiem, taču tajā iekļautas daudzas aktivitātes, ko pedagogi varēs izmantot arī citos mācību priekšmetos. 

Eiro skola: izglītojošas spēles un citi resursiInformatīvi materiāli par euro banknotēm un monētāmAlgas, pensijas un pabalsti


Latu un santīmu maiņa uz eiro


Godīgs eiro ieviesējs


Norēķini gada sākumā


Ir sagatavotas 15 ekspertu video prezentācijas, aptverot iedzīvotājiem, uzņēmējiem un finanšu speciālistiem svarīgākos jautājumus. Prezentācijas bez maksas pieejamas Eiro biroja un Latvijas Komercbanku asociācijas YouTube kontos. Ekspertu prezentācijas PowerPoint formātā varat lejuplādēt šeit.

Tēmas: 1. oficiālais naudas maiņas kurss; 2. naudas maiņas periodi; 3. algu un pabalstu izmaksa; 4. Latvijas eiro monētas; 5. padomi ērtākai naudas maiņai; 6. eiro informatīvais bezmaksas tālrunis 80003000.


10 padomi, kā jārīkojas dažādās situācijas, lai maksimāli atvieglotu pārejas procesu no latiem uz eiro.


Tēmas: 1. banku kontu darbība; 2. algu, pensiju un pabalstu izmaksa; 3. norēķināšanās sabiedriskajā transportā janvāra pirmajās divās nedēļās; 4. pastmarku un Dāvanu karšu darbība ieviešot eiro.

Twitter
Facebook
Draugiem.lv
YouTube

Sūtījums ir saņēmis Eiropas Savienības līdzfinansējumu granta līguma "Komunikācijas aktivitātes saistībā ar Eiro ieviešanu Latvijā" ietvaros.