Copy
3(4)2021
nocmuzeow.asp.waw.pl
Serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję ,,Nocy Muzeów”, na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-15 maja. Udział jest bezpłatny, a całość będzie miała miejsce online, na oficjalnej stronie ASP. Motywem przewodnim wydarzenia jest przestrzeń kosmiczna. Każda noc to inna planeta, która rozświetlać się będzie w dniu, dedykowanym danemu wydziałowi.
Każdej nocy, czekają na Państwa projekty ściśle powiązane z danym wydziałem m. in.: quizy, gry oraz filmy i streamingi, przygotowane przez naszych studentów - od wywiadów z kadrą akademicką i absolwentami, po wykłady specjalne i performance artystyczne. 

Każdy uczestnik będzie miał również możliwość poznania wykładowców ASP oraz studentów konkretnych wydziałów ,,od kuchni”! Wyruszymy ponadto w galaktyczną podróż, śladami nagrań oraz fotografii archiwalnych. 

Zwieńczeniem tegorocznej edycji będzie NOC AKADEMII, podczas której dostęp do każdej z planet zostanie otwarty. Uczestnicy, którzy nie mieli okazji wziąć udziału w wydarzeniach dedykowanych danej nocy, dostaną możliwość nadrobienia wszystkich udostępnianych uprzednio treści. Na tę okazję przygotowaliśmy również specjalny film, opowiadający o akademii, naszych pracowniach oraz pracownikach. Będzie to również unikalna okazja, do wysłuchania rozmów z władzami Akademii Sztuk Pięknych oraz przyjrzenia się codziennemu życiu na uczelni.

Ludzie, projekty, metody pracy. W siedmiu odsłonach opowiadamy o tym, jak powstaje design. Zobacz nasze pracownie, posłuchaj wykładów lub wywiadów z młodymi projektantkami i projektantami, którzy opowiedzą czym zajmują się na co dzień, po studiach. Obejrzyj warsztat, demonstrujący tajniki procesu twórczego: słowa, ręce, oczy. Lego – przygotuj swoje klocki i włącz się we wspólne tworzenie lub weź udział w sesji kreatywnej, z wykorzystaniem kart strategii Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Słowo „Sny” w pełni oddaje charakter pracy scenografa. Zawiera w swoim przekazie syntezę idei wizyjności i ulotności. Z uwagi na naturę przekazu dzieła scenicznego czy filmowego, efekty działań scenografów żyją tak długo, jak długo tworzą one pewien rodzaj uniesienia oraz wyjątkowego wrażenia u odbiorcy. Choć zdarza się, iż jest to odczucie chwilowe, pozostawia ono w naszej świadomości ślady doznań najistotniejszych; pewnego rodzaju powidoków, konstruujących naszą wrażliwość oraz świadomość.

Noc Kulturalna, to prezentacja różnorodnych aktywności zarówno studentek i studentów, jak i wykładowczyń oraz wykładowców Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną. Na żywo, opowiemy o ,,Historii mówionej nowoczesności” oraz o rzymskiej tradycji akademii. Na stronie www natomiast, zobaczyć można prezentacje o kuratorowaniu wystaw oraz materiały o wystawie ,,Kocham w życiu trzy rzeczy: samochód, alkohol i marynarzy. Nieopowiedziane historie studentek ASP w Warszawie 1918-1939”.

Przygoda z konserwacją oznacza magię bardzo bliskiego kontaktu z dziełami sztuki, zgłębianie tajników warsztatu dawnych mistrzów, zanurzenie w historię, ale również nieustanne ocieranie się o zagadnienia natury chemicznej… Pod hasłem „Noc Chemiczna” nie kryje się jednak zaproszenie wyłącznie do świata chemii rozumianej jako nauka przyrodnicza, choć i takich akcentów nie zabraknie!  Przede wszystkim otwieramy drzwi do spotkania z pasją, która daje energię do studiowania konserwacji, a następnie wykonywania zawodu konserwatora.

Noc Przestrzeni na Wydziale Architektury Wnętrz, to świetna okazja żeby w nieformalnej atmosferze Nocy Muzeów, spotkać się z naszymi wykładowcami i studentami. Wybraliśmy dla Was pięcioro urodzonych opowiadaczy, którzy na co dzień pracują z naszymi studentami, a także prezentację najlepszych dyplomów licencjackich oraz magisterskich. Wspaniale byłoby Was gościć w naszych prawie stuletnich murach i kwitnącym ogrodzie, ale mamy nadzieję, że forma online również spełni Wasze oczekiwania. Zapraszamy!

Atrybutami malarstwa są nie tylko farby oraz pędzle! Twórczość artystyczna czerpie inspiracje z tradycji sztuki, otaczającej współczesności i wyobrażonej przyszłości, a także z różnorodności dostępnych technik. Obrazy nie powstają jedynie na płótnie, ale m.in. na drewnie, papierze, szkle, tkaninie oraz w przestrzeni cyfrowej. Finalny efekt dzieła opiera się przede wszystkim na wyobraźni i wizji twórcy, której absolutnie nic nie ogranicza. Jeśli masz ochotę posłuchać o malarstwie i poznać punkt widzenia aktywnego artysty malarza – zapraszamy do udziału, w przygotowanej przez nasze koła naukowe Nocy Malowniczej!

Bez wątpienia, nasze działania w tegoroczną Noc Muzeów ucieleśniają to, czym ,,forma otwarta” jest oraz jej cechy - termin ten został stworzony przez profesora Oskara Hansena. Zapoznaj się z oddolnymi inicjatywami, mniej i bardziej oficjalnymi, które wspólnie budują pełen kontekst tego kim jesteśmy jako społeczność, tworząca Wydział Rzeźby.

Co się kręci na Sztuce Mediów? 
Przed nami kilka bloków tematycznych. Zaczynając od wideo trzech artystek dotykających problemów tożsamości, przyglądamy się kwestii współczesnej męskości. Zaglądamy również do trójwymiarowej przestrzeni wirtualnej, by przyjrzeć się temu, co się renderuje. Na koniec czas na lektury, nasi wykładowcy zachęcają do sięgnięcia po dane pozycje. 
Poznajcie nasz wydział, choćby w małym wycinku jego aktywności. Zapraszamy na seans.

Zapraszamy Cię na noc z jakże różnorodnym wydziałem grafiki. Masz możliwość poznania sylwetek studentów oraz profesorów. W zakładce GRAMY, możesz sprawdzić swoje siły w grze, wykonanej przez studentów oraz sprawdzić swoją wiedzę w quizie ilustracyjnym. Śmiech to zdrowie, dlatego umieściliśmy również galerię artystycznych memów. Tuż przed snem, polecamy lektury z aż 3 pracowni (dla dzieci i dorosłych), a jeśli ciekawi Cię co studenci robią poza murami uczelni, jak wyglądają plenery i życie w pracowniach, koniecznie obejrzyj zamieszczone filmy! 
,,Petarda” to grupa studentów, która specjalnie na tę noc przygotowała zin. Jeśli poczujesz niedosyt - koniecznie wybierz się na spacer pod okna pracowni Wschodniej, gdzie 15 maja odbędzie się wystawa!

Kulminacja międzyplanetarna! Tej nocy wszystkie planety otworzą się ponownie. Dodatkowo, na zwieńczenie tegorocznej edycji, przygotowaliśmy dla Was specjalny film, dzięki któremu nie wychodząc z domu będziecie mogli poznać naszą Akademię od A do Z! Zabierzemy Was w przeszłość - do muzeum i archiwum ASP, pokażemy wszystkie wydziały oraz należące do nich pracownie, przedstawimy kadrę akademicką oraz wiele, wiele innych! Bądźcie z nami!
Instagram
Facebook
Website
Zespół odpowiedzialny za Noc Muzeów ASP:
Anna Kowalik -  Główna koordynacja wydarzenia / Koordynatorka ds. Samorządu i Promocji Działalności Studenckiej
Michalina Szydełko - Koordynacja wydarzenia z ramienia Samorządu Studentów / studentka

Aleksiej Cecocho - Strona Internetowa Nocy Muzeów / student 

Julianna Michalska - Grafika / studentka
Jacek Portka - Grafika / student 

Zespół wspierający z Samorządu Studentów:
Kacper Kijewski / Wanda Kamińska / Ewelina Kaczmarska 

Marta Mikołajczak -Copywriting / studentka

Wsparcie:
Prof. Prot Jarnuszkiewicz - Prorektor ds. Współpracy zewnętrznej i Promocji
Biuro Promocji i Współpracy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie




Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
ul. Krakowskie Przedmieście 5
00-068 Warszawa
tel. (22) 320-02-00
fax. (22) 320-02-14

rektorat@asp.waw.pl

 
 
Copyright © Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Chcesz zmienić sposób otrzymywania tych e-maili?
Możesz 
wypisać się z tej listy .