Copy

Dobrý deň, <<Meno>>


Aj dnes ostaneme pri téme spolupráce. Toto sú zručnosti, ktoré považujeme za dôležité pri jej zlepšovaní:
  1. poznanie a pochopenie seba a ostatných,
  2. schopnosť ako líder a firma tvoriť psychologické bezpečie,
  3. zručnosť viesť tím na diaľku.
K týmto témam mám pre Vás dve najbližšie podujatia a tri články. Nižšie tiež nájdete tip na knihu a dva podcasty.

Prajem Vám príjemné čítanie :)

- Marek

NAJBLIŽŠIE PODUJATIA

Virtuálna káva o pochopení, predsudkoch a inklúzii


Každý máme nejaké vzorce premýšľania a správania. Niektoré sú na škodu. Ich poznanie je krok k lepšiemu pochopeniu seba a otvára dvere k pochopeniu iných. Pridajte sa na virtukávu a pozrite sa s Kingou a Slavkou pod povrch predsudkov, inakosti a vzájomného porozumenia. Zistite, ako budovať lepšie porozumenie v tímovej aj firemnej kultúre.

Zistite viac a registrujte sa tu.

Webinár "Bez dôvery veľa nenarobíš"

 
Na hodinovom webinári budú s vami Denis a Zolo riešiť to, ako vniesť do tímu a firemnej kultúry psychologické bezpečie. Obrovskú rolu v tom hrajú manažéri a HR. Ak k nim patríte, pridajte sa.

Zistite viac
Naše webináre a virtuálne kávy sú určené pre interných HR profesionálov a manažérov, ktorých zaujíma téma vzdelávania a rozvoja ľudí.
Vyberte si vašu tému

BUĎTE V OBRAZE

Johariho okno a Insights Discovery v sebapoznaní

Martina sa pred nejakou dobou zamyslela nad tým, ako Johariho mriežka sebapoznania a Insights Discovery spoločne súvisia. Pripomeňte si pojmy aréna, slepá škvrna, fasáda a neznámo.

Prečítajte si článok a stiahnite vzorový profil

Mapovali sme tímovú komunikáciu u nás

 
Minule sme písali o sociomapovaní u klienta, dnes ideme s vlastnou kožou na trh. Na poslednom rozvojovom dni sme si sami robili mapovanie našej komunikácie. Pozrite sa, čo nám to prinieslo, možno Vás to inšpiruje.

Čítajte ďalej

Vraciame sa ku komunikácii na diaľku


Hoci takto fungujeme už rok, stále je čo zlepšovať. Napríklad pretlak e-mailov je veľký problém. Odporúčame držať sa nasledovného pravidla: ak problém už vygeneroval dva e-maily, nahraďte tretí telefonátom. Skúste to!

Prečítajte si celý článok o komunikácii na diaľku

ODPORÚČANIE NA KNIHU

Ľudia - aj Vy - sa hrajú hry

 
"Kokteil", "Hurhaj", "Pobite sa." Aj to sú hry, ktoré ľudia hrajú vo vzťahoch a ktoré psychológ Eric Berne popisuje v knihe "Ako sa ľudia hrajú." Pre mňa osobne bola trochu náročnejšia na prečítanie, je to trochu odbornejší kúsok. Odmenou Vám bude to, že odhalíte vzorce správania, ktoré ste si u seba a iných doteraz neuvedomovali. A to povedie k lepšiemu porozumeniu.

BUDUJTE SÚDRŽNÝ TÍM

Adresujte dysfunkcie tímu

 
Vysoko výkonné manažment tímy nevznikajú len tak. Sú postavené na dôvere, ktorá je základom pyramídy podľa modelu Patricka Lencioniho. Ak je dôvery nedostatok, tím nemôže fungovať. Lencioniho diagnostika a workshop sú skvelou cestou na otvorenie dôležitých tém v tíme.
Zistite viac

VYBERÁME Z DEBRÍFU

O gamifikácii a hrách v učení

 
Význam príbehov a herných prvkov vo vzdelávaní stúpa. V rozhovore s Jankou spoznáte príbeh tvorby programov ako Amundsen líderšip a Misia Mars.

Vypočujte si najnovší Debríf tu.

O typológii kráse inakosti

 
V rozhovore s Petrou sme diskutovali o dvoch typológiách a tom, ako podporovať rozdielnosť názorov, prístupov a myslenia v tíme a vo firme. Veľmi aktuálna téma.

Vypočujte si túto epizódu tu.

ZA HRANICAMI

Na začiatku februára sme organizovali štvrtý medzinárodný webinár, tentokrát na tému spolupráce v turbulentných časoch. Ak Vás zaujíma, čo sa dialo na podujatí, prečítajte si zhrnutie a stiahnite prezentátorské slajdy v tomto článku (EN).

ZO ZÁKULISIA TÍMU

Ak ste niekedy prišli do kontaktu s typológiou, iste viete, že existujú aj tímové profily. Tie popisujú, aké preferencie správania dominujú v tíme, využívame ich často v tréningoch tímovej efektivity. Ako to vyzerá u nás?
Kolektívna kapacita tímu

Tento graf ukazuje, kam tím smeruje svoju vedomú energiu.
Tímová energia po stresom

Pod stresom využívame hlavne svoju najviac preferovanú energiu.
Naľavo vidíte, že máme pomerne rovnomerné zastúpenie troch energií,. V úzadí je chladivo modrá energia. To naznačuje, že vieme vcelku rovnomerne zapojiť všetky štýly práce. 

Napravo badať, že pod stresom viac "zapíname" na akciu orientovanú ohnivo červenú a nápadmi sršiacu žiarivo žltú energiu. Tie potlačia na detail zameranú chladivo modrú aj harmonizujúcu zelenú.

Čo to znamená a aké to má dopady - pozitívne a negatívne - na fungovanie nášho tímu? O tom chystáme článok na webe. Napíšte nám, ak ak vás zaujíma zistiť viac o vašich tímových energiách.
A to je na dnes všetko :) <<Meno>>, som rád, že ste sa dočítali až sem.
Nájdite DEVELOR na LinkedIn
Pridajte si nás na Facebooku
Napíšte nám e-mail
Pozrite si náš vynovený web
Chceli by ste niečo zlepšiť na newslettri? Alebo pochváliť? Odpovedzte mi priamo na tento e-mail.
Copyright © 2021 DEVELOR Slovakia s.r.o., All rights reserved.


Tu môžete doplniť vaše údaje alebo sa odhlásiť.

Email Marketing Powered by Mailchimp