Copy
Zobrazit email ve Vašem prohlížeči

E-zpravodaj Hnutí DUHA 
o velkých šelmách

Číslo 5, ročník 7
Vychází 1x měsíčně

OBSAH:
(1) Foto: Přehled rysů Moravskoslezských Beskyd a Javorníků
(2) Broumovsko: Beseda s mysliveckou veřejností na téma vlci
(3) Velká Británie: Návrat rysa by se brzy mohl stát skutečností
(4) Napsali o nás: Koktejl s Honzou Svatošem a Právo s Miroslavem Kutalem
(5) E-shop: Vyberte dárkové poukazy svým blízkým
(6) Pozvánky: Velké šelmy v létě na festivalech
Foto: Přehled rysů Moravskoslezských Beskyd a Javorníků
Podívejte se na snímky z fotopastí a krátký přehled toho, co se událo v zimním období v Moravskoslezských Beskydech a Javorníkách. Právě díky fotopastem umístěným v terénu jsme se mohli dozvědět, které velké šelmy, zejména rysi, nadále obývají východní hornaté území a které se již delší dobu neukázaly.
 
Broumovsko: Beseda s mysliveckou veřejností na téma vlci

Jak ovlivňuje vlk prostředí, ve kterém se objeví a kde na něj nemusí být všichni připraveni? Diskuze na Broumovsku otevřela mnohá tabu a přinesla pohledy jak z řad zaměstnanců Agentury ochrany přírody a krajiny, zástupců Hnutí DUHA Olomouc a také mysliveckých sdružení. Více si můžete přečíst tady.

Velká Británie:
Návrat rysa by se brzy mohl stát skutečností

V březnu 2015 rozsáhlý celonárodní průzkum veřejného mínění mezi obyvateli Spojeného království týkající se možnosti návratu rysa do britské přírody ukázal, že naladění britského obyvatelstva vůči samotářské, plaché šelmě je velmi vstřícné – více než tři čtvrtiny respondentů souhlasily, že by se pokusné vysazení rysa mělo uskutečnit během příštích 12 měsíců.

Napsali o nás: Koktejl s Honzou Svatošem a Právo s Miroslavem Kutalem

V posledním měsíci si mohli o velkých šelmách, jejich monitoringu, tedy vlčích hlídkách, instalaci fotopastí a dalších příjemných i náročnějších úkolech v terénu přečíst čtenáři Koktejlu i víkendové přílohy deníku Právo. K dispozici jsou nyní i pro odběratele zpravodaje. Pěkné virtuální listování!

E-shop: Vyberte dárkové poukazy svým blízkým

Váháte, co dát svým blízkým k narozeninám, výročím a dalším důležitým událostem? V internetovém obchodě Selmy.cz jim můžete pořídit dárkový poukaz na nákup zboží dle vlastního výběru, tedy trička, knihy, DVD, snímku z fotopastí a různých doplňků, vždy s tématikou velkých šelem. Děkujeme!

Pozvánky: Velké šelmy v létě na festivalech a slavnostech

Informační stánek velkých šelem s akvarelami Ludvíka Kunce si dá po jarních akcích jen malou pauzu: už za necelý měsíc jej můžete opět potkat, tentokrát v Praze na Metronome festivale, na začátku července na Rock for people v Hradci Králové, nebo Bioslavnostech ve Starém městě pod Sněžníkem. Přehled akcí velkých šelem včetně promítání dokumentu Causa Carnivora najdete tady.
Práce Hnutí DUHA Olomouc na ochraně a monitoringu velkých šelem probíhá i díky podpoře individuálních dárců – Přátel velkých šelem. Přidejte se prosím také na www.selmy.cz/podpora.
Sdílejte nás na facebooku
Čtěte nás na selmy.cz
Napište nám email
Sledujte nás na twitteru
Dívejte se na nás na youtube
Vydává: 

Hnutí DUHA Olomouc
A: Dolní náměstí 38, 77200 Olomouc
E: info@selmy.cz
http://www.selmy.cz

Již nechci odebírat tento zpravodaj    Chci aktualizovat svá nastavení 

Email Marketing Powered by MailChimp