Copy
Zobrazit email ve Vašem prohlížeči

E-zpravodaj Hnutí DUHA 
o velkých šelmách

Milé čtenářky a milí čtenáři našeho zpravodaje,
 
začátek zimy a nové snímky z Beskyd, Javorníků a Vsetínských vrchů nás znovu přesvědčují, že s rozvojem fotomonitoringu není o překvapení nouze a stále nevíme o velkých šelmách všechno. Tentokrát jsme pro vás připravili více novinek ze života rysů - jednak starousedlíků, ale i nováčků na česko-slovenském pomezí a v Novohradských horách. Vydejte se s námi po stopách těchto krásných šelem.

Spolu s norskými kolegy z naší mateřské organizace Přátelé Země slavíme velké vítězství: na poslední chvíli vláda zachránila desítky vlků před odstřelem. Velkou zásluhu na tomto úspěchu má právě tlak veřejnosti ze všech koutů Evropy.

A nakonec přece jen jedna pozvánka: spustili jsme přihlašování na poslední seminář Vlčích hlídek této zimní sezóny, a sice v Krušných horách.

Moc děkuji všem, kteří jste s námi - ať už přímo v terénu, nebo nás sledujete na dálku a pomáháte třeba finančním darem.

Přeji Vám klidný konec roku a hodně sil do roku dalšíhoMiroslav Kutal
koordinátor programu ochranu velkých šelem, Hnutí DUHA Olomouc


P.S. Chcete mít záběry z fotopastí po celý příští rok stále na očích? Pořiďte si na stůl či poličku náš týdenní stolní kalendář s pohlednicemi velkých šelem. Děkujeme!
Číslo 12, ročník 7
Vychází 1x měsíčně

OBSAH:
(1) Novinky: Jak se mají rysi na česko-slovenském pomezí?
(2) Novohradské hory: První důkazy o rozmnožování rysa
(3) Zahraničí: Norští vlci mohou žít dál
(4) Pozvánka: Přijeďte na poslední seminář letošní sezóny
(5) Kalendář: Výběr toho nejlepšího z našich fotopastí
(6) PF 2017: Hodně sil do dalšího roku!
Novinky: Jak se mají rysi na česko-slovenském pomezí?
Rysí samci Jiří, Žigmund, dva neznámí nováčci a rysice Lenka, Žofka, Hortenzia, Heřmína a Draža. O těchto všech máme pro vás nejen informace, ale i záběry z terénu. Pojďte s námi nakouknout do života rysů Beskyd a Javorníků.
Novohradské hory: První důkazy o rozmnožování rysa

Fotopast, kterou vědci nainstalovali na české straně Novohradských hor, zachytila rysí kočku Jiskru se dvěma koťaty. Tato unikátní fotografie, získaná organizací ALKA Wildlife v rámci dlouhodobého monitoringu rysa ostrovida, je prvním důkazem o rozmnožování rysa v českých Novohradských horách.

Zahraničí:
Norští vlci mohou žít dál

Norská vláda na poslední chvíli odmítla schválit odstřel 32 norských vlků. Překvapivému rozhodnutí předcházely protesty ekologických organizací a mediální kampaň norských Přátel země (Naturvernforbundet), ke kterým jsme se připojili i my otevřeným dopisem norské ambasádě v Praze. Více o vítězství si můžete přečíst tady.

Pozvánka:
Přijeďte na poslední seminář letošní sezóny


Přichystali jsme pro vás ještě jeden úvodní seminář: v Krušných horách ve Vejprtech v Yetti backpacker od 20. do 22. ledna. Neváhejte se přihlásit. Stopovat velké šelmy budete moci i v dalších lokalitách po celé ČR.

Kalendář: Výběr toho nejlepšího z našich fotopastí

Pokud chcete mít průběžně na očích rysy, vlky a medvědy z fotopastí po celé ČR i ze Slovenska, pořiďte si na příští rok kalendář Velké šelmy objektivem fotopastí. Jednu část kalendáře tvoří týdenní kalendárium; nezávisle na ní můžete však listovat druhou částí, kterou tvoří právě originální fotografie získané v posledních měsících z našich fotopastí. Nákupem podpoříte ochranu velkých šelem. Děkujeme!

PF 2017: Hodně sil do dalšího roku!


Rádi bychom vám poděkovali za podporu v roce 2016 a popřáli klidné svátky. Do dalšího roku hodně sil, které budou potřebovat i všechny velké šelmy nejen v České republice.
Práce Hnutí DUHA Olomouc na ochraně a monitoringu velkých šelem probíhá i díky podpoře individuálních dárců – Přátel velkých šelem. Přidejte se prosím také na www.selmy.cz/podpora.
Sdílejte nás na facebooku
Čtěte nás na selmy.cz
Napište nám email
Sledujte nás na twitteru
Dívejte se na nás na youtube
Vydává: 

Hnutí DUHA Olomouc
A: Dolní náměstí 38, 77200 Olomouc
E: info@selmy.cz
http://www.selmy.cz

Již nechci odebírat tento zpravodaj    Chci aktualizovat svá nastavení 

Email Marketing Powered by Mailchimp