Copy
Zobrazit email ve Vašem prohlížeči

E-zpravodaj Hnutí DUHA 
o velkých šelmách

Číslo 2, ročník 7
21. února 2016
Vychází 1x měsíčně

OBSAH:
(1) Video: Po deseti letech se do Jeseníků vrátil vlk
(2) Putování rysa Ľuba mezi Kysucemi a Javorníky
(3) Zlínský kraj zamítl stavbu obřího ovčínu
(4) Akce: Finálový dokument Causa Carnivora v dalších městech
(5) Povídky: Stopování vlků z Broumovska i Slovenska
Video: Po deseti letech se do Jeseníků vrátil vlk

Žijí v Jeseníkách vlci a rysi? Po měsících práce přišel první úspěch. Na začátku tohoto roku získali přírodovědci záběry zachycující vlka. Videozáznam tak po mnoha letech přináší přímý důkaz o pohybu této vzácné šelmy v Jeseníkách. Více najdete v tiskové zprávě nebo v reportáži České televize.
 
Putování rysa L'uba mezi Kysucemi a Javorníky


Pro rysího kocoura Ľuba má pojem domov poměrně široký význam. Není jím jedna horská dolina, ba ani celé pohoří. Od loňského října byl fotopastmi zachycen ve třech geomorfologických celcích na pomezí Česka, Slovenska a Polska. Konkrétně v Javorníkách, v Kysucké vrchovině a v Kysuckých Beskydech na ploše větší než 300 km2 (30 tisíc hektarů). Na celou obdivuhodnou trasu se můžete podívat v tiskové zprávě a ve slovenštině si o putování přečíst na pravda.sk.

Zlínský kraj zamítl stavbu ovčínu v migračním koridoru

Krajský úřad Zlínského kraje nevyhověl stavbě zimoviště pro ovce ve Vidči na Rožnovsku. Potvrdil tak návrh posudku EIA na vydání nesouhlasného stanoviska. To prosazovalo i Hnutí DUHA Olomouc. Více informací najdete tady a také na idnes.cz.

Finálový dokument Causa Carnivora v dalších městech

Film CAUSA CARNIVORA byl programovou radou vybrán do finále České soutěže 51. ročníku Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc, který se uskuteční ve dnech 19. - 24. dubna 2016 v Olomouci. Ještě předtím se však na něj můžete podívat a diskutovat s odborníky v Mělníku, Olomouci, Velešíně či Šumperku.

Povídky: Stopování vlků z Broumovska i Slovenska

Naši spolupracovníci nám posílají své příběhy a popisují, jak vypadá jejich běžný den v terénu. Přečtěte si příběh o stopování vlků z Broumovska od Jany Machkové nebo fotopovídku Petera Drengubiaka ze Slovenska o prapodivné stopě... Hezké čtení!

I vlci se vracejí do české přírody

Buďte součástí příběhu velkých šelem v české přírodě. Hnutí DUHA Olomouc již 13 let pomáhá s návratem šelem do našich hor, monitoruje je, chrání je před pytláky a brání zastavění jejich domova. Podpořte práci Hnutí DUHA Olomouc svým darem.
Sdílejte nás na facebooku
Čtěte nás na selmy.cz
Napište nám email
Sledujte nás na twitteru
Dívejte se na nás na youtube
Vydává: 

Hnutí DUHA Olomouc
A: Dolní náměstí 38, 77200 Olomouc
E: info@selmy.cz
http://www.selmy.cz

Již nechci odebírat tento zpravodaj    Chci aktualizovat svá nastavení 

Email Marketing Powered by Mailchimp