Copy
Zobrazit email ve Vašem prohlížeči

E-zpravodaj Hnutí DUHA 
o velkých šelmách

Milé čtenářky a milí čtenáři šelmího zpravodaje,

letní měsíce opět pomalu odhalují letošní vlčí potomky. První z nich se podařilo zachytit polské lesní správě Nadleśnictwo Wałbrzych v okolí Broumovska. Vlčata pocházejí z jedné ze tří místních česko-polských smeček.

Ne všichni polští vlci ovšem v bezpečí vychovávají mláďata. Naši kolegové z organizace Stowarzyszenie dla Natury „WILK” odhadují, že od začátku roku již bylo v Polsku nelegálně zabito nejméně 8 vlků. Zprávu o jednom z těchto případů jsme pro vás přeložili. Součástí je ovšem i pozitivní zkušenost s úspěšnou záchranou vlka, zachyceného do pytlácké smyčky.

Na závěr bych Vás rád pozval na last minute nabídku terénní exkurze do Krušných hor, kterou povede naše koordinátorka Krušnoholka - Štěpánka Kadlecová už tento víkend. Kromě mnoha informací o vlcích a jejich životě vás tentokrát vezme i k místnímu farmáři, jehož pastviny leží přímo ve vlčím teritoriu.

Báječné srpnové zážitky v naší přírodě přeje, 

Miroslav Kutal, 
 koordinátor ochrany velkých šelem, Hnutí DUHA Olomouc
  

P.S. V šelmím obchůdku máme momentálně zlevněná všechna trička s motivem "Hledá se kočka, zn. divoká." Chystáme totiž velké novinky. A jaké? Nechte se překvapit! ;)
Číslo 5, ročník 12

OBSAH:
(1) Aktuálně: Letošní broumovská vlčata jako první zachytila polská lesní správa
(2) Polsko: Jeden vlk zachráněn z pytlácké smyčky, jiný nalezen zastřelený v řece
(3) Terénní exkurze: Bosou nohou po stopách vlků krušnohorských
(4) E-shop: Sleva na trička s motivem "Hledá se kočka, zn. divoká"
Aktuálně: Letošní broumovská vlčata jako první zachytila polská lesní správa
 

Polští lesníci s nadšením monitorují česko-polskou vlčí smečku v Javořích horách na Broumovsku.

I díky tomu se jim tu letos jako prvním podařilo zachytit na jaře narozená vlčata. Tím se potvrdily loňské závěry - naši dobrovolníci Vlčích hlídek již tuto zimu nacházeli v Javořích horách známky o pohybu více jedinců; tato fotografie stopních drah dvou vlků pochází z konce prosince.
Polsko: Jeden vlk zachráněn z pytlácké smyčky, jiný nalezen zastřelený v řece

Přeložili jsme pro vás články polských kolegů z organizace Stowarzyszenie dla Natury „WILK,” kteří se v červnu věnovali záchraně vlka z pytlácké smyčky i vyšetřování nelegálně upytlačené vlčice. Podle jejich odhadů už bylo v Polsku od začátku roku upytlačeno 8 vlků. To bohužel může ovlivnit i naši vlčí populaci.
Terénní exkurze: Bosou nohou po stopách vlků krušnohorských

Oblíbená terénní exkurze, při níž vám naše koordinátorka Štěpánka Kadlecová řekne vše, co jste chtěli vědět o krušnohorských i dalších českých vlcích. Exkurze je naplánovaná od pátku 31. 7. do neděle 2. 8. v Krušnohorském BIVAKU ve Vejprtech. Přihlašování probíhá přes událost na našich facebookových stránkách. Tak doražte a pozvěte přátele...budeme se těšit! 
E-shop: Sleva na trička s motivem "Hledá se kočka, zn. divoká"
Něco se děje, něco se chystá...

...zatím vám však můžeme prozradit jen to, že kvůli tomu vyprodáváme všechna trička s oblíbeným motivem kočky divoké od Jindřisky Jonešové s 23% slevou. Toto biobavlněné tričko je nejlepší volbou do horkých letních dnů. ;)
Koupit
Sdílejte nás na facebooku
Sdílejte nás na facebooku
Čtěte nás na selmy.cz
Čtěte nás na selmy.cz
Napište nám email
Napište nám email
Sledujte náš instagram
Sledujte náš instagram
Komentujte nás na twitteru
Komentujte nás na twitteru
Dívejte se na nás na youtube
Dívejte se na nás na youtube
#instaselmieshop
#instaselmieshop
Vydává: 

Hnutí DUHA Olomouc
A: Dolní náměstí 38, 77200 Olomouc
E: info@selmy.cz
http://www.selmy.cz

Vámi udělený souhlas, který je v souladu s GDPR (General Data Protection Regulation), obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a s účinností od 25. května 2018, můžete kdykoliv odebrat kliknutím na:
Již nechci odebírat tento zpravodaj nebo aktualizovat svá nastavení.

Email Marketing Powered by Mailchimp