Copy

Zobrazit email ve Vašem prohlížeči

E-zpravodaj Hnutí DUHA 
o velkých šelmách

Číslo 10, ročník 4
23. října 2013
Vychází 1x měsíčně


 
OBSAH:
(1) Rozšiřujeme tým dobrovolníků Vlčích a Rysích hlídek
(2) Soužití s vlky: najdou vědci řešení?
(3) Rysata objevují rakouskou přírodu
(4) Noc s vlky
(5) Video: Jabloně do Jablunkova
 

Rozšiřujeme tým dobrovolníků Vlčích a Rysích hlídek. Chcete se k nám přidat?


Noví zájemci o dobrovolnictví ve Vlčích či Rysích hlídkách mají možnost se na podzim zúčastnit úvodního semináře, kde se dovědí vše potřebné o organizaci a průběhu hlídek, o problematice ochrany velkých šelem a rozpoznávání jejich pobytových znaků a mohou se seznámit s některými pravidelnými i novými účastníky. Přihlášky a podrobnější  informace naleznete zde.

Soužití s vlky: Najdou vědci řešení?


V druhé polovině září hostilo slovinské město Postojna mezinárodní konferenci Wolf Conservation in Human Dominated Landscapes. Ústředním tématem konference byla ochrana vlků v  kulturní krajině. Jen málo evropských zemí dnes nemá žádnou zkušenost s alespoň občasným výskytem vlka a tomu odpovídalo i široké spektrum účastníků. Ani my jsme si tuto příležitost pro získání nových informací a zkušeností nenechali ujít.

Rysata objevují rakouskou přírodu


Po smutných zprávách o pytláctví konečně přicházejí z Rakouska i  optimističtější novinky.  Z různých koutů země pochází videa a fotografie, které dosvědčují, že zdejší divočina má nové, mladé a zvídavé obyvatele. Ukazuje se, že pokud jim lidé dají příležitost, vracejí se rysové rádi do krajiny, která byla kdysi dávno jejich domovem.
 
Více o rakouských rysatech, včetně jejich fotografií naleznete zde

Noc s vlky

 
Již řadu let se modlím za to, abych se setkal s vlky ve volné přírodě. Už jsem několikrát narazil na vlčí trus nebo stopy, ale tento týden to bylo určitě nejbližší setkání s vlky, jaké jsem doposud zažil.
 
Přečtěte si vyprávění dobrovolníka Vlčích hlídek z jeho "noci s vlky". 


Video: Jabloně do Jablunkova


Přijměte pozvání města Jablunkov a Hnutí DUHA na společné vysazování zeleně do krajiny!

Již tuto sobotu budeme na louce za městem sázet prvních 500 stromků a keřů včetně starých odrůd jabloní a dalších ovocných stromů. Toto místo je součástí migračního koridoru, kudy k nám mohou přicházet velké šelmy a další zvířata ze Slovenska. Abychom jim cestu usnadnili a udělali ji pro plachá lesní zvířata atraktivnější, vysadíme zde postupně několik ostrůvků zeleně.
PODPOŘTE prosím ochranu velkých šelem. Hnutí DUHA Olomouc pořádá potřebné projekty na ochranu vzácných šelem. Nezisková práce se však neobejde bez pomoci lidí, jako jste vy – staňte se také jedním z Přátel velkých šelem: více na www.selmy.cz/podpora

Vydává: 

Hnutí DUHA Olomouc
A: Dolní náměstí 38, 77200 Olomouc
E: info@selmy.cz
http://www.selmy.cz
http://www.facebook.com/Ochrana.velkych.selem

již nechci odebírat tento zpravodaj    chci aktualizovat své nastavení 

Email Marketing Powered by Mailchimp
Podpořeno z Programu švýcarsko-české spolupráce.