Copy
Uudiskiri Kiusamisvaba Kooli tegemistest eile, täna ja homme.
Vaata seda e-kirja oma võrgusirvikus
Uuskasutuskeskus toetab meie missiooni 20 000 euroga. Juba teist korda! Aitäh!
 
Uuskasutuskeskuse tegevjuhi Katriin Jüriska sõnul otsustas Eesti suurim sotsiaalne ettevõte sihtasutuse pakutavat KiVa programmi teist aastat järjest toetada, kuna oli näha, et KiVa koolides vähenes nii ohvrite kui ka kiusajate hulk oluliselt. Samuti on suur osa Uuskasutuskeskuse annetajatest just lapsevanemad, kellele teema ülioluline.

"Ühiskonna kitsaskohta lahendava eduka ning isemajandava sotsiaalse ettevõttena tahame igal aastal osa oma kasumist panustada mõne teise suure sotsiaalse mõjuga algatuse arengusse,” selgitas toetuse tagamaid Jüriska. Loe edasi siit.

Suur kummardus ja aitäh!Tere tulemast, Liis ja Klelia! Saame tuttavaks.
 
Meie senine töökas sisuekspert ja programmijuht Kristiina Treial suundus ühele väga olulisele puhkusele, mistõttu liitus 7. märtsist tegevtiimiga uus arendus- ja koolitusjuht Liis Aavaste-Hango. Programmikoordinaatori rollis parandab sihtasutuses maailma aga Klelia Peterson, kes 2014. aasta sügisel meile vabatahtlikuks tuli.
 
Meie kommunikatsioonivabatahtlik Kati esitas uutele tiimiliikmetele kolm küsimust, et  natuke lähemalt tuttavaks saada.

LIIS, palun tutvusta kõigile kiusuvaba kooli huvilistele, kes sa oled ja kust tuled?   
Minu esimene töökoht oli Tallinna Reaalkool, kus töötasin kokku 11 aastat õpetaja ja klassijuhatajana. Peale seda tegin kannapöörde ning õppisin suhtlemistreeneriks ja psühhoterapeudiks. Viimasel kümnel aastal olen olnud koolitaja ja koolitusjuht arendusfirmas SELF II. Kolmel viimasel aastal tegutsen peamiselt perekonna psühhoterapeudina ja Psühhodraama Instituudis õppejõuna. Lisaks kuulun Tartu Spontaanusteatri juhatusse.
 
Millega hakkad igapäevaselt sihtasutuse juures tegelema?
Minu peamine ülesanne on seista hea, et koolide liitumine KiVa programmiga kulgeks võimalikult sujuvalt. See tähendab igapäevaselt koolitajate võrgustiku hoidmist, koolidega suhtlemist ja nõustamist, erisorti ürituste organiseerimist ja läbiviimist, KiVa programmi arendamist.
 
Suurem soov on, et võimalikult palju koole saaks KiVa programmiga ühineda ning  liitunud koolid ei tunneks end oma probleemidega üksi. Samuti on minu jaoks oluline, et kiusamine Eesti koolides väheneks kasvõi selle kaudu, et me suudame tõsta inimeste teadlikkust.
 
Mis sa arvad, milline on ideaalne koolikeskkond ja mis tuleb selleni jõudmiseks teha?
Ideaalne koolikeskkond on see, kus kõigil on hea olla – nii õpilastel, õpetajatel, lapsevanematel kui ka juhtkonnal ja ülejäänud koolipersonalil. Selleks on tähtis, et inimestevahelised suhted oleksid head ja koostöised. Kindlasti peab olema koolikeskkonnas toimuvatesse muutustesse kaasatud juhtkond, lapsevanemad, õpetajad ja õpilased. Õnneks KiVa programm selle kõigega ka arvestab.

***
KLELIA, miks sa otsustasid paar aastat tagasi Kiusamisvaba Kooli vabatahtlikuks hakata?  
Eks ikka esmalt oli soov aidata kaasa kiusamisvaba haridustee loomisel. Mul kasvab kodus kaks last, kellest üks käib esimeses klassis, seega koolis toimuv on minu jaoks isiklikult väga aktuaalne ja läheb üha enam korda. Mäletan ka kooliajast, et mitte kellegagi polnud võimalik oma muredest rääkida. Seetõttu loodangi siiralt, et suudan aidata oma tegevusega kaasa natukenegi, et meie koolid võiksid saada kunagi kiusamisvabaks. Suured asjad pidid ju alguse saama väikestest tegudest!

Millega sa igapäevaselt sihtasutuse juures tegeled?
Olen endiselt vabatahtlikuna koolide kontaktisik ja toimetan vabatahtlike koordinaatorina. Alates veebruarist seisan programmi koordinaatorina hea selle eest, et kõik koolitused ja seminarid sujuksid ning vajalikud materjalid jõuaksid koolideni. 

Sa oled nii motiveeritud ja innustunud. Mis paneb igapäevaselt su silmad sihtasutuse juures särama?
Kindlasti meeskond, kes peamiselt koosnebki vabatahtlikest. Kõik need inimesed leiavad oma töö, kodu, pere, hobide kõrvalt mahti, et panustada. Samuti ka teadmine, et paljud koolid otsivad meid ise üles ja soovivad liituda. See näitabki, et koolid on tänaseks teadvustanud probleemide tõsidust ja soovivad kõige halvemat ennetada. Minu jaoks on see siiras rõõm! Ja no muidugi – juba programmiga liitunud koolid ja nende toredalt motiveeritud koolipered. Ma imetlen väga neid õpetajaid, kes oma tihedatesse tunniplaanidesse suudavad ja tahavad veel lisada KiVa tunde. Ja nad  teevad seda täieliku naudinguga!

Sihtasutuse tegevjuht Triin, lapsehoolduspuhkusel Kristiina, meie viieliikmeline nõukogu ning eelnevad intervjuud läbi viinud kommunikatsioonivabatahtlik Kati soovivad Liisile ja Kleliale mõnusat sisseelamist!
 
Päevad lähevad aina pikemaks ja kaugel see jaanipäevgi enam on. Palju rõõmu!
 
Kiusamisvaba Kooli meeskond
Kõige värskemad uudised
MIS  VAHEPEAL TOIMUNUD?
  • 01.02 - lõppes arendus- ja koolitusjuhi konkurss ja leidsime Liisi
  • 5.02 - koolitajate kohtumine, et arutada, mida märtsis ja aprillis senisest etemini teha
  • 12.02 -  osales tegevjuht Triin Tallinna koolijuhtide infopäeval
  • 02.03 - nõukogu koosolek. Need meil ikka toimuvad. Arutasime tulevikuplaane!
MIS TULEMAS?
  • 18.03 - vabatahtlike kontaktisikute ja tegevtiimi seminar Tallinna Loomaaias
  • 23.-24.03 -  KiVa tiimide baaskoolitus Tallinnas; koolitavad Ly ja Triin
  • 18.-19.04 - KiVa tiimide baaskoolitus Tartus; koolitavad Anti ja Triin
  • 25.04-13.05 - õpilaste kevadine küsitlus
  • 14.06 - KiVa suvekool (kohta veel täpsustame!)
VAHEKAARDISTUS

Jaanuaris viisime läbi juba tavaks saanud esimese poolaasta vahekaardistuse KiVa koolides.

Kaardistuse eesmärk on jälgida programmi rakendamist ja lisatoe vajadust. Programmi rakendamise ulatus on Soomes tehtud uuringute järgi otseselt seotud programmi mõjukusega kiusu vähendamisel.

Seekordne vahekaardistus näitas, et nii jätkavad kui alustavad koolid on esimesel poolaastal tublisti tegutsenud, programmi rakendamise määr on enamikes koolides hea või väga hea.

LUGEMISSOOVITUS

Meie sisuekspert ja sihtasutuse asutaja Kristiina jagas eKooli uudiskirjas oma mõtteid kiusamisest.

Näiteks leiab artiklist kolm asja, mida saab igaüks ise teha oma lapse „vaktsineerimiseks“ kiusamise vastu! Artikli leiad siit. 

VÕTA OSA

7-18-aastastele noortele mõeldud videokonkurss "Tegi pätti" alateemaga "Turvatunne". Vaata lisa.

TOETA MEID


Meie tegevust kiusamisvaba kooli nimel saab endiselt toetada "Ma armastan aidata" keskkonna kaudu siin. Annetusi saab teha kõikide pankade kaudu. Suur aitäh kõigile, kes on meie ettevõtmisesse juba oma panuse andnud!

***

Endiselt on võimalik annetada oma airBalticuga lennates kogunenud nn BalticMiles-punkte (PINS-id)  KiVa tegevuse toetamiseks (vt siia).

***

Samuti on meie programmi võimalik toetada annetusega SA Kiusamisvaba Kooli kontole Swedbankis
EE312200221056518192.

***

Eriti tänulikud oleme aga mistahes soovituste eest erinevate rahastusvõimaluste leidmiseks! Ikka selleks, et KiVa-programm ka tulevikus koolidesse jõuaks!TULE VABATAHTLIKUKS!

Kui soovid meie tegemistes vabatahtliku või toetajana kaasa lüüa, anna endast, oma mõtetest või tähelepanekutest märku e-posti aadressil info@kiusamisvaba.ee.  
Meie kontaktaadress on:
SA Kiusamisvaba Kool
Telliskivi 60A, hoone A3, 3. korrus
10412 Tallinn

info[ätt]kiusamisvaba.ee

eemalda end listist    uuenda eelistusi