Copy
Uudiskiri SA Kiusamise Vastu tegemistest eile, täna ja homme.
Vaata seda e-kirja oma võrgusirvikus

Kiusamisvaba aastat, hea sõber!


Juba pool aastat on möödunud Kiusamisvaba Kooliga piloteerimise algusest, pool pilootaastat on veel ees. Suve algul saame teha juba põhjalikumaid järeldusi meie teekonnast turvalise ja õnneliku koolikeskkonna loomise poole. Seni saame teiega jagada aga esmaseid tulemusi möödunud poolaastal projekti- ja kontrollkoolides läbi viidud küsitlustest:

Küsitlusele vastas üle 5000 õpilase 2.-6. klassidest 20 projekti- ja 19 kontrollkoolist. Kui 50% õpilastest hindas, et neid pole kunagi kiusatud, siis õpilasi, kes viimasel ajal on kiusamise all kannatanud on kokku 22%. 14% ehk üle 700 küsitletud õpilase vastas, et neid kiusatakse iga nädal kord või rohkemgi. Samal ajal tunnistab umbes 200 last, et kiusab oma kaaslasi just sellise sagedusega - kord või enam nädalas. Õpilasi, kes on korraga nii kiusajad kui kiusatavad, on küsitluse põhjal umbes 5%.
Millega oleme tegelenud ja mis on veel ees?

Alles üsna hiljuti, s.o 13.-17. jaanuaril toimus Soomes Turu Ülikoolis KiVa instruktorite koolitus, kus osales esindajaid lausa 7 erinevast riigist. Julgustav oli kuulda, et KiVa programmi rakendamisel kogetud väljakutsed ning ka saadud tulemused ja positiivsed kogemused on erinevates riikides sarnased. Üheskoos kaardistati KiVa programmi parimaid praktikaid, arendamise ja täiustamise võimalusi. Pildil tooliharjutus KiVa programmi 2. moodulist.7. jaanuaril peeti Tallinnas, Tartus ja Pärnus KiVa kogemuste vahetamise seminare, kus pilootkoolide KiVa meeskondade liikmetest õpetajad said teineteisega jagada esimeste kuude õnnestumisi ja ebaõnnestumisi, aga ka erinevaid nippe ja taktikaid kiusamisvaba koolikeskkonna loomisel. 9. detsembril, esmaspäeval kutsusime NO99 Kohvikusse tänuüritusele SA Kiusamise Vastu sõbrad ja toetajad, et öelda neile suur aitäh Kiusamisvaba Kooli pilootaasta ellu viimisel abistamise eest. Pildil ulatab Rasmus Rask vitamiinidest pungil mandariinikorvi Anna Karolinile Heateo SA-st. 
***

SA Kiusamise Vastu kontaktisikud on järgemööda külastamas kõiki pilootkoole, uurimaks, mis on hästi, kus on  veel toetavat õlga tarvis, jagamaks koolidega aga ka sügisel läbi viidud küsitluste tulemusi.

KiVa programmi raames saab tundides peagi kasutada näitlikustavat videomaterjali. Ühe hea uudisena teatamegi, et algupäraselt soome keeles filmitud klipid on nüüdseks tõlgitud eesti keelde, mistõttu õige pea ka subtiitritega videoid õpilastega koos vaadata võib! Loodame videod kättesaadavaks teha veebruarikuu jooksul.
Õppimist soodustav koolikeskkond peaks olema turvaline ja õnnelik. Kiusamisel pole seal kohta. Aitäh, et toetad meid!


 
Jällekirjutamiseni!
Kiusamisvaba Kooli meeskond
 
***         ***         ***
Kõige värskemad uudised
Meie projektijuht Liis Tamman kirjutab Huvitava Kooli blogis, kuidas kiusamisvaba kool toetab õppimise huvitavaks muut(u)mist. Loe siit.
Küpsemas on ka meie kodulehekülg, millele saad ligi siit. Kui sul on parandus-ettepanekuid, küsimusi või soovitusi kodulehele riputatud või veel riputamata materjali kohta, kirjuta meile aadressil info@kiusamisvaba.ee.
Kui sinagi soovid meie tegemistes kas vabatahtlikuna või toetajana kaasa lüüa, anna endast märku aadressil  info@kiusamisvaba.ee. Mistahes soovitused rahastajate või teenustega abistajate leidmiseks on teretulnud.

Samuti on võimalik projekti toetada annetusega SA Kiusamise Vastu kontole 221056518192 (Swedbank).
Copyright © 2014 SA Kiusamisvaba Kool, Kõik õigused kaitstud.


eemalda end listist    uuenda eelistusi 

Email Marketing Powered by Mailchimp