Copy
Uudiskiri SA Kiusamise Vastu tegemistest eile, täna ja homme.
Vaata seda e-kirja oma võrgusirvikus

Kiusuvaba kevadet, sõber!

 
Loed SA Kiusamise Vastu kümnendat uudiskirja! Hurraa! Omamoodi olulise verstaposti puhul on seda suurem heameel jagada uudist, et Eesti suurim sotsiaalne ettevõte MTÜ Uuskasutus toetab käesoleval aastal Kiusamisvaba Kooli algatust 20 000 euroga, aidates laiendada KiVa programmi kiusuennetuseks kasutavate koolide võrgustikku eelseisval õppeaastal.

See tähendab, et kui Sina annetad oma heas korras olevad asjad Uuskasutuskeskusele, leiavad esemed uue omaniku ning osaga teenitud tulust toetab Uuskasutuskeskus KiVa programmi jõudmist Eesti koolidesse.

Täiendavat teavet Uuskasutuskeskuse toetuse kohta võid lugeda meie kodulehelt (siin). Informatsiooni, kus asub Sulle kõige lähem Uuskasutuskeskus, leiad Uuskasutuskeskuse kodulehelt (siin). Sellest, miks Uuskasutuskeskus meie sihtasutust üleüldse toetada otsustas, võid lugeda UKi tegevjuhi Katriin Jüriskaga läbi viidud lühiintervjuust selles samas uudiskirjas. Keri lihtsalt allapoole!


„Ideaalne koolikeskkond on toetav ja turvaline,” leiab Uuskasutuskeskuse tegevjuht Katriin Jüriska


Miks otsustas Uuskasutuskeskus KiVa programmi toetada?
Uuskasutuskeskus soovib oma tegevusest tekkinud kasumi suunata mõjusatesse sotsiaalsetesse algatustesse ja KiVa programm on praegu Eestis just selline algatus, mille järele on suur vajadus ning mille tõenduspõhisus muudab programmi mõju hästi hinnatavaks. Samuti näeme Uuskasutuskeskuses, et meie annetajaid, peamiselt lapsevanemaid, võiks motiveerida oma ülejäävaid, kuid korralikke asju Uuskasutuskeskusele annetama just KiVa programmi toetamine asjade müügist teenitud raha eest.


Milline on Sinu hinnangul ideaalne koolikeskkond?
Ideaalne koolikeskkond on toetav ja turvaline. Selline, kus õpilaste eripäradega on arvestatud ning kooli personal tõesti hoolib. Ideaalis võiks kool toetada inimese kujunemist ja arengut selliselt, et väärtustatud oleks inimõigused ja põhivajadus olla märgatud ja tunnustatud.


Ka tööl tuleb tegelikult ette kiusamist. Millised on Uuskasutuskeskuse nipid sõbraliku ja toetava töökeskkonna loomiseks?
Kindlasti võib töökeskkonnas toimuvat ka teinekord liigitada kiusamise alla. Me kõik oleme ju väga erineva pagasiga. Meie Uuskasutuskeskuses väärtustame inimeste eripära ja püüame leida alati igale töötajale sobivaimad ülesanded, et kõik tunneksid ennast meeskonnas väärtuslikuna ning saaksid tegutseda ja tunnustatud just selle eest, milles nad kõige paremad on.


Millega oleme tegelenud ja mis on veel ees?
 
25. veebruaril pidasime Tallinnas Nordic Hotel Forumis maha ahjuvärske lastevanemate miniõpiku esitlusürituse. Sellest hetkest alates on aegamööda õpikud jõudmas ka hooandjateni ning KiVa programmis osalevate koolideni.

25. veebruaril ilmus Eesti Ekspressis ka intervjuu meie sisuekspert Kristiina Treialiga, kes rääkis mh sellest, miks on lapse terve enesehinnang oluline ning kas kiusamist saab välja juurida. Loe siit.

16.-19. märtsil toimusid Tartus, Viljandis ja Tallinnas koolitused sel õppeaastal programmiga ettevalmistusetapis olnud koolide KiVa meeskondadele. Uuel sügisel alustatakse neis koolides KiVa tundide andmisega. 

26. märtsil toimus lastevanemate miniõpiku esitlusüritus Tartus Tasku keskuses, kuhu tuli meie missioonile muusikalist toetust avaldama ka kümnetes Eesti koolides kiusuennetuse teemalise kontserdi ja loenguga esinenud laulja Helen Adamson.Aprillis alustas tööd meie sihtasutuse tegevjuhina haridusaktivist ja Noored Kooli programmi vilistlane Triin Toomesaar. Soovime talle omalt poolt jõudu tööle kiusuvaba koolikeskkonna viimisel kõigisse Eesti koolidesse! Loe ka lisa siit.

16. aprillil ja 28. aprillil käis SA Kiusamise Vastu tegus kamp rääkimas Swedbanki privaatpanganduse halduritele, mida saab lapsevanem teha kiusamise ennetamiseks või kiusuolukordade lahendamiseks.


 
Mis ootab ees lähitulevikus?
18. mail on Tartu Ülikooli eetikakeskuse poolt korraldatud konkursside „Hea kool kui väärtuspõhine kool“ ning „Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed“ osalustööde esitamistähtaeg. Lisainfot leiad siit

11.-29. mail toimub taas iga-aastane KiVa õpilasküsitlus, millele vastavad
1.-6. klasside õpilased nii KiVa programmi juba kasutavates koolides kui ka alles sügisel KiVa tunde andma hakkavates koolides. Täpsemad juhendid saabuvad koolidesse KiVa tiimide kaudu. 

Mai lõpus loosib SA Kiusamise Vastu välja järgmised programmiga liituda soovivad koolid, kes saavad sügisel asuda ettevalmistustöid tegema programmi rakendamiseks. Ootame liitumisest huvitatud koolidelt motivatsioonikirju kuni 15. maini (k.a) aadressil info@kiusamisvaba.ee.


16. juunil saavad Türil kokku liikumise Kiusamisvaba Haridustee Eest liikmed - SA Kiusamise Vastu, TÜ Eetikakeskus, noorteühing TORE ja Lastekaitse Liit, et vastastikku tutvustada meeskondade koolitajatele ja võtmeisikutele oma "tööriistakaste", võtta kampa uued liikme ja pidada nõu uue kooliaasta alguses ühise kiusuennetusteemalise teavituskampaania korraldamiseks.

17. juunil peetakse Türil aga esimest KiVa koolide konverentsi, mille keskmes on kogemuste vahetus ja teineteiselt õppimine. Osalema on oodatud kõik KiVa koolide pereliikmed, kes tunnevad huvi ja tahavad kaasa mõelda. Meie sisueksperdi Kristiina Treiali koostatud programmist leiavad kasulikku nii väike kui suur kool, nii linna- kui maakool, kes KiVa programmi kasutavad. Nippe saab nii tööks lastevanemate kui ka kooliperega. Täpne ajakava ja registreerimisvõimalus avaneb hiljemalt 25. maiks.

 
Head toetajad, kevad on käes ning suvi juba peaaegu nuusutada! Päikest ja rohkelt vitamiine! 

 
Jällekirjutamiseni!
Kiusamisvaba Kooli meeskond
 
***         ***         ***
Kõige värskemad uudised
KIIRUSTAVALE LUGEJALE KOKKUVÕTE OLULISEST:

MTÜ Uuskasutus, Eesti suurim sotsiaalne ettevõte toetab Kiusamisvaba Kooli algatust 20 000 euroga. Hurraa! Loe edasi siit.
 
***

Aprillikuus alustas tööd meie sihtasutuse tegevjuht Triin Toomesaar. Loe lisa siit.
 
***

Kes on meie toimekad vabatahtlikud? Tutvu toredate KiVa abilistega siin.
 
***

"Miniõpik lapsevanematele" on valmis. Seda saab lugeda siit. Isikliku pabereksemplari soetamise huvi korral vaata aga hoopis siia.
 
***
Ei tea, kuidas meie juurde tulla? Panime kirja mõned näpunäited - vaata siia!
 
***

Meie tegevust kiusamisvaba kooli nimel saab toetada annetusega Swedbanki "Ma armastan aidata" keskkonna kaudu siin. Suur aitäh kõigile, kes on keskkonna kaudu meie ettevõtmisesse juba oma panuse andnud!
 
***

Kui teil on tugev soov ning mõtteid, kuidas endale olulist kooli KiVa programmiga liitumisel aidata, andke nendest mõtetest märku ning küsige täiendavat nõu info@kiusamisvaba.ee.
Kui soovid meie tegemistes vabatahtliku või toetajana kaasa lüüa, anna endast, oma mõtetest või tähelepanekutest märku e-posti aadressil info@kiusamisvaba.ee. 

Endiselt on võimalik annetada oma airBalticuga lennates kogunenud nn BalticMiles-punkte (PINS-id)  KiVa tegevuse toetamiseks (vt siia).

Eriti tänulikud oleme aga mistahes soovituste eest erinevate rahastusvõimaluste leidmiseks! Ikka selleks, et KiVa-programm ka tulevikus koolidesse jõuaks!

Samuti on meie programmi võimalik toetada annetusega SA Kiusamise Vastu kontole Swedbankis
EE312200221056518192.
Meie koduleheküljele saad ligi siit. Kui Sul on parandus-ettepanekuid, küsimusi või soovitusi kodulehele riputatud või veel riputamata materjali kohta, kirjuta meile aadressil info@kiusamisvaba.ee.
Copyright © 2015 SA Kiusamisvaba Kool, Kõik õigused kaitstud.


eemalda end listist    uuenda eelistusi 

Email Marketing Powered by Mailchimp