Copy
Uudiskiri Kiusamisvaba Kooli tegemistest eile, täna ja homme.
Vaata seda e-kirja oma võrgusirvikus

Kiirest kevadest unistavasse suvesse

 
Haridustibusid loetakse kevadel. Juunikuu lõpetas kooliaasta ja on aeg minna suvesse unistama - aknast välja vaadates tundub, et kohati ka suvest endast. Õppeaastale panid punkti KiVa koolide 1.-6. klasside õpilased üle Eesti, osaledes tänavuses mõju-uuringus. Vihjame, et tulemused on julgustavad, ent täpsemalt räägime juba sügisel.
 
Juunis soojendasid meie südant aga Türil kogunenud liikumise Kiusamisvaba Haridustee Eest liikmete unistused. Suvekooli pidasid seal ka kõik KiVa koolid. Tervitame oma peresse kuut uut kooli, kes KiVa programmiga liitumiseks ettevalmistusi tegema hakkavad. Tere!

Muuseas, see on viimane uudiskiri, kus räägime sihtasutusest Kiusamise Vastu. Ei, me ei pane poodi kinni, vaid sihtasutus sai endale viimasel nõukogu koosolekul uue ja sobivama nime— Sihtasutus Kiusamisvaba Kool. Tragi lugeja kirjutab üles ja jätab meelde!
 
"Edaspidi räägime sihtasutusest Kiusamisvaba Kool, mis levitab Eestis Kiusamisvaba Kooli (KiVa) programmi ning osaleb liikumises Kiusamisvaba Haridustee Eest."
 
Koos uue nimega tervitame sama koosoleku käigus sihtasutuse etteotsa ehk juhatusse valitud Triin Toomesaart ning Kristiina Treialit. Senised juhatuse liikmed Kristi Liiva ja Rasmus Rask on nüüdsest värsked nõukogu liikmed.
 
Meie sulelisi ja aasta tegemisi saad kokkuvõtvalt lugeda siit!

Türil kogunesid kiusamisvabast haridusteest unistajad
 

Teisipäeval, 16. juunil sai Türil kokku üle 50 kiusamisvabast haridusteest unistavat spetsialisti. Kohal olid nii Tartu Ülikooli Eetikakeskuse, Lastekaitse Liidu projekti „Kiusamisest vaba lasteaed ja kool“ ehk Sõber Karu esindajad, aga ka KiVa programmi, Tugiõpilasliikumise TORE, Vaikuseminutite tiimid ning VEPA mängu vedajad Tervise Arengu Instituudist. Esindatud oli ka Haridusministeerium ja tuleval aastal koolirahu programmi vedav Türi vald.

Sisuka ja aktiivse päeva sees õpiti lähemalt tundma liikumises osalevaid programme ja tegevusi. Päeva lõpus mõeldi ühise kommunikatsiooni võimalustele ja sõnumitele, et kiusuvabaduse ideele veelgi laiemat kandepinda saada. Eestis on olemas mitmed konkreetsed ja praktilised võimalused, mille abil laste heaolu haridusteel parandada.

Järgmisel päeval, 17. juunil avas sealsamas Türil uksed aga KiVa suvekool. See oli esmakordne sellelaadne ja -mahuline suur ühisüritus, kus KiVa koolid said töötubades jagada oma viimase õppeaasta ahjusooje kogemusi ning uurida kolleegide ning koolitajate käest kasulikke nippe. Osalejad olid kutsutud kaasa mõtlema KiVa programmi eripäradele suurtes ja väikestes koolides ning hariduslike erivajadustega õpilastega, arutati juhtumite lahendamise ning lapsevanemate kaasamise üle. Oma vaatenurka avasid ka koolijuhid.

Võtmesõnadena jäid kõlama järjepidevus ja süstemaatilisus. Päeva lõpus tutvuti lähemalt õpilasküsitluse tagamaade jatulemuste lugemise võimalustega, samuti arutleti sisekommunikatsiooni tähtsuse üle KiVa programmi omaks võtmisel. Uhke tunne oli kuulda ja näha arutlemas üle 80 inimese, kes kõik igapäevaselt tegutsevad kiusamisvaba kooli nimel! 
 
(Kirjutas Kristiina Treial)
 
Millega oleme tegelenud ja mis on veel ees?
 
20.-22. mail külastas tegevjuht Triin Toomesaar koos Lastekaitse Liidu sõprade ja partneritega Taani lastekaitseliitu ning sealset kiusuennetuslikku karuprogrammi kasutavaid koole ja lasteaedu.

25. mail loosisime motivatsiooniavalduse esitanud koolide hulgast välja 5 uut kooli, kes KiVa programmiga liitumiseks ettevalmistusi tegema hakkavad. Loosirattast tulid välja J. V. Veski nimeline Maarja Põhikool, Loo Keskkool, Kuusalu Keskkool, Ruila Põhikool ning Tartu Raatuse Põhikool. KiVa programmiga liitumiseks leidis võimaluse ka Viimsi Kool, mis tähendab, et meie perekond kasvab sügiseks 36 koolini.

1. juunil tunnustati  lastekaitsepäeva puhul laste heaolu edendajaid. Auhinnaga „Lapse suur tegu" tänati Tartu Raatuse Kooli 9. klassi õpilast Annabel Taltsi koolikiusamise vastu võitlemise eest. Annabel algatas koos kaaslastega oma koolis projekti "Kõik kiusamise vastu" (vaata Annabeli tegude kohta siit ning imetle kõiki kangelasi siin).


 
2. juunil valiti SA Kiusamise Vastu nõukogu koosolekul sihtasutuse juhatusse Triin Toomesaar ja Kristiina Treial, nõukogusse aga Kristi Liiva ja Rasmus Rask. Sihtasutus sai ka uue nime: Sihtasutus Kiusamisvaba Kool.

10. juunil toimus haridusvõrgustiku Huvitav Kool partnerite päev, kus jagati häid mõtteid ja praktikaid ning uuriti võimalusi paremaks koostööks (loe kokkuvõtet siit).

12. juunil  käisid SA Kiusamisvaba Kooli kontoris Saku kevadlaadal tublilt annetusi kogunud Saku valla noored, kes andsid üle meie ühise missiooni heaks kogutud annetused. Noored panid meile südamele, et sihtasutus panustaks summa just lapsevanemate teadlikkuse tõstmisesse!  
Mis ootab ees lähitulevikus? 

Sügiseks valmivad õppevideod, mille kallal päkapikud veel suvekuumuseski toimetavad. Eestistatud videoid, kus oma lugusid räägivad näiteks laulja Helen Adamson ja näitleja Karl-Andreas Kalmet, saavad õpetajad kasutada KiVa tundides.

Augustist novembrini reisib tegevjuht Triin Toomesaar läbi kõik KiVa koolid üle Eesti. Uhh!17.-19. augustil toimub Setomaal keelekümbluskoolide õppealajuhatajate suvekool, kuhu läheb KiVa programmist ja kiusamisvaba haridustee liikumisest ülevaadet andma ka meie tegevjuht Triin Toomesaar.

20. augustil on Turu Ülikoolis erinevate KiVa programmi kasutusele võtnud riikide uurijate ühisseminar, et jagada valminud ja käimas olevate uuringute tulemusi ning KiVa tõhususe tõendeid. 21.-22. augustil toimub Turus aga Soome KiVa koolide konverents, kus teevad ettekande ka teiste riikide esindajad, sh meie programmijuht Kristiina Treial, kes annab ülevaate KiVa kogemustest Eestis.

26.-27. augustil räägime aga Narva Kolledžis toimuval õpetajate konverentsil KiVa programmi tegemistest ja kiusuvaba haridustee eesmärgist.

1. septembril kuulutatakse Türil välja koolirahu.
Suvi on suurte mõtete vaikselt veeretamiseks. Häid mõtteid ja ilma!
 
Kiusamisvaba Kooli meeskond
 
***         ***         ***
Kõige värskemad uudised
LOE JA MEENUTA:

ERRi uudisteportaalis kirjutas Tiia Kõnnussaar põhjaliku ülevaate sellest, kui palju kiusamisvaba Eesti maksma läheb. Soovitame lugeda ja teistega jagada siit!
 
***

Suviseks lugemiseks võta "Miniõpik lapsevanematele" siit. Isikliku pabereksemplari soetamise huvi korral vaata aga hoopis siia.
 
***

Meie tegevust kiusamisvaba kooli nimel saab toetada annetusega Swedbanki "Ma armastan aidata" keskkonna kaudu siin. Suur aitäh kõigile, kes on keskkonna kaudu meie ettevõtmisesse juba oma panuse andnud!
 
***

Kui teil on tugev soov ning mõtteid, kuidas endale olulist kooli KiVa programmiga liitumisel aidata, andke nendest mõtetest märku ning küsige täiendavat nõu info@kiusamisvaba.ee.
Kui soovid meie tegemistes vabatahtliku või toetajana kaasa lüüa, anna endast, oma mõtetest või tähelepanekutest märku e-posti aadressil info@kiusamisvaba.ee. 

Endiselt on võimalik annetada oma airBalticuga lennates kogunenud nn BalticMiles-punkte (PINS-id)  KiVa tegevuse toetamiseks (vt siia).

Eriti tänulikud oleme aga mistahes soovituste eest erinevate rahastusvõimaluste leidmiseks! Ikka selleks, et KiVa-programm ka tulevikus koolidesse jõuaks!

Samuti on meie programmi võimalik toetada annetusega SA Kiusamise Vastu kontole Swedbankis
EE312200221056518192.
Meie koduleheküljele saad ligi siit. Kui Sul on parandus-ettepanekuid, küsimusi või soovitusi kodulehele riputatud või veel riputamata materjali kohta, kirjuta meile aadressil info@kiusamisvaba.ee.
Copyright © 2015 SA Kiusamisvaba Kool, Kõik õigused kaitstud.


eemalda end listist    uuenda eelistusi 

Email Marketing Powered by Mailchimp