Copy
Uudiskiri SA Kiusamise Vastu tegemistest eile, täna ja homme.
Vaata seda e-kirja oma võrgusirvikus

Kaua tehtud kaunikene! Lapsevanemate miniõpik on viimaks valmis!


On suur heameel - ei, lausa ÜLISUUR HEAMEEL! - teatada, et trükiahjust on viimaks väljunud meie miniõpik lastevanematele. Õpik on võrreldes soomekeelse versiooniga teinud läbi põhjaliku uuenduskuuri, et kõik vajalik teave, kuidas kiusamisolukordadega tegeleda, jõuaks lapsevanemani lihtsalt ja kiiresti.

Ühtlasi kutsume kõiki Hooandjaid ja muidu sõpru-huvilisi kolmapäeval, 25. veebruaril kell 17.00 miniõpiku esitlusele Tallinnas Nordic Hotel Forumis Capella saalis, kus Hooandjatel on võimalik kätte saada oma miniõpikud. Ka on sealsamas ning samal õhtul kell 18.00-19.30 võimalik osaleda lastevanematele suunatud koolitusseminaril. Registreeri end üritusele siin. Kutse esitlusele on kättesaadav ka meie kodulehelt (siin).

Aegamisi jõuavad trükitud miniõpikud ka meie programmis osalevate koolide kaudu lapsevanemateni, huvilistel on võimalik käegakatsutavat õpikut soetada ka meie sihtasutuse kaudu. Selleks kirjuta meile info@kiusamisvaba.ee. Kui aga sobib vajalikke näpunäiteid lugeda ka virtuaalsel kujul, on miniõpik loetav ka meie kodulehelt (siin).

Millega oleme tegelenud ja mis on veel ees?
 
7. jaanuaril kogunesid Kiusamisvaba Kooli toetajad ja vabatahtlikud Uuskasutuskeskusesse, et teha hubases atmosfääris kokkuvõte möödunud aastast ning minna uue hooga edasi tööga kiusamisvaba koolikeskkonna nimel. Õhtu lõpus esinesid Margus Vaher ja Helen Adamson, kes käivad kahekesi koolides muusika abil kiusamisprobleemile tähelepanu juhtimas. Samuti võtsid üritusest osa mitmed meie uued vabatahtlikud, kellest osa õnnestus ka pildile püüda. Loe, kes meie vabatahtlikud on ning miks nad otsustasid kampa lüüa, siit.13.-15. jaanuaril kohtusid KiVa programmiga liitunud ning peatselt liituvate koolide KiVa meeskonnad kogemuste vahetamise seminaridel Paides, Pärnus ja Paluperas. Jagati, kuidas on programmi rakendamine õnnestunud, millised on rõõmud, millised on mured. Seminaridel käisid ka meie vabatahtlikud, kes olid vaimustunud koolipersonali energiast ning siirast tahtest tegutseda kiusamisvaba koolikeskkonna loomise nimel.

15. jaanuaril kohtus SA Kiusamise Vastu, MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ NÜ TORE ja Tartu Ülikooli Eetikakeskuse poolt loodud liikumine "Kiusamisvaba haridustee eest".

Veebruarikuus saab Tartu Tasku keskuse ostukohtadest ning ka Dorpati hotellist osta taas heategevuslikku šokolaadi, toetamaks Tartu kooliõpilaste osalemist KiVa programmis. Sellega jätkab Tasku keskus möödunud aasta lõpus alustatud heategevuslikku kampaaniat, mille raames müüdi ca 1500 šokolaadi. Sõbrakuul loodetakse seni kogutule tõhusat lisa. Lisainfo siit.18. veebruaril tunnustas liikumine Kiusamisvaba Haridustee Eest erakondade huvi muuta koolikeskkond turvalisemaks. 
Nii Reformierakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Isamaa ja Res Publica Liit kui ka Keskerakond on kirjutanud oma programmi ühe või mitu punkti, mis puudutavad koolikeskkonna turvalisemaks ja kiusamisvabaks muutmist. Kes mida ja kuidas täpselt lubab, selle kohta leiad lisainfo siitLiikumine lubab seista selle eest, et erakonnad valimisprogrammides antud lubadusi ka pärast 1. märtsi saadud mandaati meeles peaksid ja kõigisse Eesti lasteasutustesse ja üldhariduskoolidesse jõuaks kiusamist ennetav ja lahendav tõenduspõhine programm.

Veebruarist on avatud veebikoolitus "KiVa kool klassijuhatajatele - sissejuhatus", mille eesmärk on toetada KiVa koolide klassijuhatajaid nende rolli juures. Veebikoolitusele pääsevad ligi KiVa koolide õpetajad läbi KiVa siseveebi (siin). Veebikoolituse jätkuna on kavas praktilised õppepäevad. Esimesed võimalused osalemiseks tulevad juba märtsis - jälgige reklaami!


 
Mis ootab ees lähitulevikus?
Ootame oma sõpru kolmapäeval, 25. veebruaril kell 17.00 Tallinnasse Nordic Hotel Forumisse Capella saali, et pidada koos teiega maha ahjuvärske lastevanemate miniõpiku esitlusüritus. Hooandjatel on võimalik sealt oma miniõpik kenasti kätte saada, samuti on miniõpikut võimalik soetada teistel huvilistel. Et teaksime arvestada, palju inimesi esitlusele on tulemas, anna oma tulekust teada siin. Sama registreerimisvormi saavad kõik hooandjad kasutada, andmaks märku, kuidas soovivad oma miniõpikuid kätte saada. Info esitlusürituse kohta on kättesaadav ka meie kodulehelt (siin). Kell 18.00 jätkub samas saalis ka lastevanematele mõeldud koolitusseminar.

16.-19. märtsil toimuvad Tartus, Viljandis ja Tallinnas koolitused programmiga uuel õppeaastal alustavate koolide KiVa meeskondadele.
 
Head sõbrad, vastlad on selja taga! See tähendab, et kevad pole enam kaugel! Meie meeskond tegutseb jätkuvalt usinasti selle nimel, et võiksime sügisel KiVa programmi uusi koole kaasata! 

 
Jällekirjutamiseni!
Kiusamisvaba Kooli meeskond
 
***         ***         ***
Kõige värskemad uudised
KIIRUSTAVALE LUGEJALE KOKKUVÕTE OLULISEST:

Veebruaris - sõbrakuul - on Tartu Tasku keskusest võimalik osta
heategevuslikku šokolaadi, millega saab toetada koolikiusamisvastase programmi ellu viimist Tartu linna koolides. Lisainfo siin.

 
***

Kes on meie toimekad vabatahtlikud? Tutvu toredate KiVa abilistega siin.
 
***

KiVa programmi käivitaja Eestis ning SA Kiusamise Vastu juhatuse liige Rasmus Rask sai pärjatud Valgetähe V klassi ordeniga! Palju õnne, Rasmus! Hea meel parandada maailma nii tublide inimestega koos!
 
***
 
Natuke mahtus meie tegemisi ja mõtteid ka EMSLi poolt välja antava ajakirja Hea Kodanik talvenumbrisse. Mis ja kuidas täpsemalt? Loe siit.

***
 
Suur, suur aitäh toetajatele ja koostööpartneritele! Aitüma, Uuskasutuskeskus, Nordic Hotel Forum, Ecoprint ja kirjastus Maurus! Koos teiega oleme astunud suured sammud edasi kiusamisvaba koolikeskkonna suunas!

 
***

Meie tegevust kiusamisvaba kooli nimel saab toetada annetusega Swedbanki "Ma armastan aidata" keskkonna kaudu siin. Suur aitäh kõigile, kes on keskkonna kaudu meie ettevõtmisesse juba oma panuse andnud!
 
***

Kui teil on tugev soov ning mõtteid, kuidas endale olulist kooli KiVa programmiga liitumisel aidata, andke nendest mõtetest märku ning küsige täiendavat nõu info@kiusamisvaba.ee.
Kui soovid meie tegemistes vabatahtliku või toetajana kaasa lüüa, anna endast, oma mõtetest või tähelepanekutest märku e-posti aadressil info@kiusamisvaba.ee. 

Endiselt on võimalik annetada oma airBalticuga lennates kogunenud nn BalticMiles-punkte (PINS-id)  KiVa tegevuse toetamiseks (vt siia).

Eriti tänulikud oleme aga mistahes soovituste eest erinevate rahastusvõimaluste leidmiseks! Ikka selleks, et KiVa-programm ka tulevikus koolidesse jõuaks!

Samuti on meie programmi võimalik toetada annetusega SA Kiusamise Vastu kontole Swedbankis
EE312200221056518192.
Meie koduleheküljele saad ligi siit. Kui Sul on parandus-ettepanekuid, küsimusi või soovitusi kodulehele riputatud või veel riputamata materjali kohta, kirjuta meile aadressil info@kiusamisvaba.ee.
Copyright © 2015 SA Kiusamisvaba Kool, Kõik õigused kaitstud.


eemalda end listist    uuenda eelistusi 

Email Marketing Powered by Mailchimp