Copy
Uudiskiri Kiusamisvaba Kooli tegemistest eile, täna ja homme.
Vaata seda e-kirja oma võrgusirvikus
Koolitajad kohtusid Soomes

3.-6. oktoobril toimus Turus järjekordne KiVa Kiusamisvaba programmi treenerite rahvusvaheline väljaõpe. Kogetut, õpitut ja nähtut jagab meiega koolitaja Feelika. 


Eestist osalesid Kiusamisvaba Kooli koolitus- ja arendusjuht ning koolitaja Liis ja koolitaja Feelika. Osalejaid oli veel Mehhikost, Hispaaniast ja Saksamaalt.

Nelja koolituspäeva sisse mahtus nii uusi teoreetilisi teadmisi kui ka praktilisi õppemeetodeid - arutelusid, demonstratsioone, grupiharjutusi. Lisaks sisaldas programm Turu Nummenpakan koolis KiVa näidistunni külastust. Samuti tutvumist KiVa veebiteenuste ja arvutimängudega.Suur rõõm oli taas kohtuda KiVa Kiusamisvaba programmi välja töötanud professor Christina Salmivalliga ja kogu Soome uurimis- ja koolitajate tiimiga.
 
Aitame toetada pagulaslaste haridusteed

Meie sihtasutus osaleb Eesti pagulasabi projektis Eesti koolide ettevalmistamisel pagulustemaatika käsitlemiseks ja pagulaslaste haridustee toetamiseks.


Projekti eesmärk on valmistada ette Eesti koole rände- ja pagulustemaatika koolitunnis käsitlemiseks ning rahvusvahelise kaitse saajatest laste haridustee toetamiseks.Projekti käigus viiakse läbi koolitusi koolides, kuhu tuleb õppima pagulaslapsi. Koolituse käigus saavad õpetajad ja noorsootöötajad lisaks rände ja -pagulusvaldkonna temaatikale ka ülevaate sellest, mis on koolikiusamine ning millised on turvalise ja kiusamisvaba koolikeskkonna loomise alustõed.

Projekti tulemusena on hetkel vähemalt kaheksas Eesti koolis leevenenud hirmud, mis on seotud pagulaste vastuvõtmisega. Vähenevad rassistlikud hoiakud ja võõraviha. Loodetavasti tekib suurem ühiskondlik mõistmine ja koosmeel.
Grupinõustamised KiVa programmi rakendajatele
 
Selle aasta sügisesel koolivaheajal alustasime grupinõustamistega. Avasime neli gruppi – kaks Pärnus, üks Tallinnas ja üks Tartus.

Grupijuhtideks on sihtasutuse koolitajad ja nende kõrval ka meie vabatahtlikud, kes kõik on läbinud spetsiaalse grupinõustamise väljaõppe.

Grupinõustamise eesmärgiks on hoida inimesi heas töötegemise vormis, aidata leida uusi lahendusi keerukates olukordades ning teadvustada oma õnnestumiste ja ebaõnnestumiste tagamaid ning põhjusi. Kõige sellega kokkusaamistel tegelemegi ja loodame, et see annab osalejatele lisamotivatsiooni, indu ja inspiratsiooni, et KiVa programme oma koolis edaspidigi elujõulisena hoida.
Kõige värskemad uudised

TOIMUNUD

  • 23.-24.09 grupinõustajate väljaõpe
  • 3.-6.10 rahvusvaheline koolitajate kohtumine Soomes
  • 25.10 koolijuhtide seminar
  • 6.10 liikumise Kiusamisvaba Haridustee Eest kokkusaamine
TULEMAS
  •  5.01.2017 Talvekool Pärnus. Teemadeks, kuidas lapsevanemaid kaasata ja kuidas hinnanguvabalt tagasisidet anda. 
***

TERE TULEMAST! 

Meie vabatahtlike ringi on lisandunud uus liige - Anti Einpaul.

Anti on KiVa-ga olnud seotud juba pikemat aega, olles tsertifitseeritud KiVa koolitaja ja pikaaegne baaskoolituste läbiviija.

Anti hakkab Elva Gümnaasiumi ja Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi kontaktisikuks.

***

AITÄH!

Suur aitäh ja kummardus ERGO-le ja Pärnu Rääma Põhikoolile, kes on võõrustanud meie tegemisi oma ruumides. 

***

KAS TEIL ON VEEL RUUMI?

Kiusamisvaba Kool korraldab mitmeid erinevaid seminare, koosviibimisi, koolitusi ja muudki veel. Oleme mitmes heas paigas oma üritusi juba pidanud, aga kindlasti on mitmed vähemalt sama head kohad veel avastamata. Kui sul on pakkuda meile sobilikku soodsa hinnaga või lausa tasuta ruumi ükskõik kuskohas Eestis, siis anna meile märku info@kiusamisvaba.ee. 

***

TOETA MEID

Meie tegevust kiusamisvaba kooli nimel saab endiselt toetada "Ma armastan aidata" keskkonna kaudu siin. Annetusi saab teha kõikide pankade kaudu. Suur aitäh kõigile, kes on meie ettevõtmisesse juba oma panuse andnud!

***

Samuti on meie programmi võimalik toetada annetusega SA Kiusamisvaba Kooli kontole Swedbankis
EE312200221056518192.

***

Eriti tänulikud oleme aga mistahes soovituste eest erinevate rahastusvõimaluste leidmiseks! Ikka selleks, et KiVa-programm ka tulevikus koolidesse jõuaks. 
Koolijuhid arutasid KiVa asja

25. oktoobril toimus koolijuhtide seminar, kus programmis alustavate koolijuhtidega kohtusid juba kogemustega KiVa koolide juhid ning KiVa koolitajad Kristiina, Liis ja Klelia.

Ettevalmistavad koolijuhid said arutada murekohti ja küsida kogenud kolleegidelt, kuidas võimalikult hästi takistustega toime tulla. Oma kooli lugu jagas Turba Kooli direktor Kädly Künnap. Täname meie toetajat ERGO-t hubase koolitusruumi eest!

 
KiVa esitleti ÜRO peakorteris

14. oktoobril esitles ÜRO peakorteris peasekretäri eriesindaja värsket publikatsiooni kiusamise lõpetamise suunistest "Ending the torment: tackling bullying from the schoolyard to cyberspace".

Selles dokumendis rõhutatakse kiusamise tõsisust ja antakse soovitusi laste kaitsmiseks kiusamise eest. Esitletud publikatsioonist saab
lähemalt lugeda siit. Esitlusüritusel tegi KiVa programmi tutvustava ettekande ka Turu Ülikooli teadur Sanna Herkama.


 
Meie kontaktaadress on:
SA Kiusamisvaba Kool
Telliskivi 60A, hoone A3, 3. korrus
10412 Tallinn

info[ätt]kiusamisvaba.ee

eemalda end listist    uuenda eelistusi 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
SA Kiusamisvaba Kool · Telliskivi 60A, Tallinn, Tallinna linn, Eesti Vabariik · Tallinn 10412 · Estonia

Email Marketing Powered by Mailchimp