Copy
Uudiskiri Kiusamisvaba Kooli tegemistest eile, täna ja homme.
Vaata seda e-kirja oma võrgusirvikus

Uus aasta, uued lubadused!


Kooliaasta algus on paljude jaoks aeg, mil anda mõned uusaastalubadused: jõuan igasse tundi, võtan viimaks selle matemaatika-asjanduse kätte, septembriseijoo.ee ja nii edasi. 

Meie lubame, et töötame läbi uue õppeaasta tublilt selle nimel, et Eesti lastel oleks koolis turvaline ja tore käia. Meiega koos teeb seda tööd juba ligi 30 KiVa kooli ning programmi kasutamiseks valmistub ette veel 7 kooli üle Eesti. Sotsiaalmeedias (noh, seal Facebookis) elab meile kaasa aga juba üle 2000 inimese! Kui sina meid veel seal ei jälgi, vajuta aga julgelt "Like" või "Meeldib" ja ongi hurraa! 
 
Et kordamine on tarkuse ema, pea eelmisest uudiskirjast meeles: 
 
"Edaspidi räägime sihtasutusest Kiusamisvaba Kool, mis levitab Eestis Kiusamisvaba Kooli (KiVa) programmi ning osaleb liikumises Kiusamisvaba Haridustee Eest."
 
Soovime nii õpilastele, koolitöötajatele kui lapsevanematele ilusat uut aastat ja usume, et 1. septembri puhul antud lubadusi on lihtsam ja lihtsalt peab ellu viima!

Hakka KiVa vabatahtlikuks!
 


Et saaksime koole paremini kiusuvaba keskkonna loomisel aidata, otsime oma vahvasse supervabatahtlike kampa vähemalt 2 uut maailmaparandajat.

Vabatahtliku ülesanne on hoida kätt ja kontakti 2-3 KiVa kooliga: jagada neile infot ning olla toeks väljakutsete lahendamisel. KiVa vabatahtlikuna saad häid teadmisi kiusamise vastu võitlemisest, inspireerivate kaaslaste seltskonna ning võimaluse panustada suure ühiskondliku probleemi lahendamisse väikesel, aga väga olulisel moel

Tunned huvi või tead kedagi, kes tunneks? Motiveeritud märguandeid ootame aadressil info@kiusamisvaba.ee 11. septembrini 2015! Tutvusta end, ava pisut, miks kiusuvaba koolielu sind meile kirjutama pani, ja selgita, miks soovid meie tiimiga liituda. 

Jaga kuulutust ka oma sõpradele Facebookis
Kui õhku jäi mõni küsimus, uuri rohkem meie kodulehelt
Millega oleme tegelenud ja mis on veel ees?
 
ERGO kindlustus astus juulikuu alguses KiVa sõprade ringi, toetades sihtasutust järgneva 5 aasta jooksul, et igal õppeaastal saaks programmiga liituda vähemalt 1000 õpilast. Aitäh nii suure panuse eest!

Suvel tegime koos Turba Kooli näiteringi noorte, Helen Adamsoni, Crisely Apri, Karl-Andres Kalmeti ning Münhchausen Productionsiga tööd selle nimel, et 2015/2016. õppeaastast alates saaksid klassijuhatajad KiVa tundides kasutada ka eestikeelseid, päris oma inimestega videoklippe! Kummardus ja tänutervitused suurepärasele tiimile! Viimast lihvi saavad videod laaditakse peagi üles ka KiVa siseveebi.7. augustil kohtus KiVa vabatahtlike kontaktisikute võrgustik Pärnus, et koos pisikese ühise mõttetööga lehvitada möödunud õppeaastale ning arutada, milline saab tulema uus.

18.  augustil käis tegevjuht Triin Toomesaar Piusa ürgorus keelekümbluslasteaedade ja -koolide õppealajuhatajate suvekoolis, kus rääkis sellest, mis on kiusamine, ning tegi huvilistele ka näidistunni KiVa tundides kasutatavatest meetoditest.

19. augustil alustas tegevjuht Triin Toomesaar sügiseni kestvat ringsõitu nii jätkavatesse, alustavatesse kui ka ettevalmistavatesse KiVa koolidesse. Uudiskirja ilmumise ajaks on Triin jõudnud juba Murastesse, Lehtsesse ja Jänedale, Illukale ja Vastale. Umbes 30 külastust on veel ees! Uhh! Jõudu tööle!

20.-21. augustil külastas sihtasutuse programmijuht Kristiina Treial Turu Ülikooli, et osaleda KiVa programmi mõjude uurijate ühisseminaril koos teadlastega Hollandist, Walesist, Itaaliast ja Soomest. Arutati KiVa tulemusi erinevates riikides ning olulisi järgmisi uurimissuundi, et KiVa toimet ja mõju taga olevaid kriitilise tähtsusega tegevusi veelgi paremini mõista. Tõdeti, et on julgustav näha järjest uusi tõendeid KiVa lühi- ja ka pikaajalise tõhususe kohta erinevates kultuurides.

21. augustil toimus KiVa Päev, suur konverents Soome KiVa-koolidele. KristiinaTreial tutvustas seal koos teiste uurijatega Soome õpetajatele ja koolijuhtidele KiVa uuringute tulemusi ning rakendamiskogemusi. Töötoa arutelus kerkis esile mõte otsida võimalusi teistest riikidest sõpruskoolide leidmiseks. Kes on huvitatud KiVa sõpruskoolist, andke Kristiinale märku!25. augustil koolitasid Kristiina Treial ja Anti Einpaul Pärnus välja veel 15 toredat KiVa-tiimi liiget, et algav õppeaasta saaks ikka korraliku stardi.

26. augustil osales tegevjuht Triin Toomesaar Narva Kolledžis toimunud õpetajate konverentsil „Õpetaja professionaalne identiteet ja tema pädevused“, kus rääkis kiusamisest kui nähtusest ning tegi huvilistele ka näidistunni I õppeastmes kasutatavatest KiVa meetoditest.

31. augustil said Kiusamisvaba Kooli kontoris kokku tegevjuht Triin, programmijuht Kristiina ja vabatahtlike koordinaator Klelia, et pakkida kokku ja koolide suunas teele saata vajalikud KiVa materjalid. Kokku viisime postkontorisse 84 kilogrammi miniõpikuid, veste ja käsiraamatuid, hulk materjale aga ootab veel koolideni toimetamist. Teeme ära!

Mis ootab ees lähitulevikus? 

1. septembril - jah, täna! - kuulutatakse Türil välja koolirahu.

Kuni novembri keskpaigani reisib tegevjuht Triin Toomesaar läbi kõik KiVa koolid üle Eesti. Veel üks uhh!8.-12.septembril osaleb Kristiina Treial Portugalis Bragas Euroopa Arengupsühholoogia Konverentsil (ECDP) ja tutvustab seal KiVa programmi rakendamise kogemusi ja tulemusi Eestis.

Septembrikuus, pärast seda, kui Kristiina on konverentsilt tagasi, tutvustame ka Eestis viimaks 2014/2015. õppeaasta mõju-uuringu tulemusi.
Alles see oli, kui vahtrad õitsesid. Nüüd, näe, langetavad lehti! Kas on juustes valge lehvik või ripub rinnal uhke lips - turvalist ja avastamisrohket õppeaastat!
 
Kiusamisvaba Kooli meeskond
 
***         ***         ***
Kõige värskemad uudised
LOE JA MEENUTA:
 
***

Sügise alguse puhul korda üle kiusuvabaduse teooria. Head lugemist, st "Miniõpiku lapsevanematele" leiad siit. Isikliku pabereksemplari soetamise huvi korral vaata aga hoopis siia.
 
***

Meie tegevust kiusamisvaba kooli nimel saab toetada "Ma armastan aidata" keskkonna kaudu siin. Annetusi saab teha kõikide pankade kaudu. Suur aitäh kõigile, kes on meie ettevõtmisesse juba oma panuse andnud!
 
***

Kui teil on tugev soov ning mõtteid, kuidas endale olulist kooli KiVa programmiga liitumisel aidata, andke nendest mõtetest märku ning küsige täiendavat nõu info@kiusamisvaba.ee.
Kui soovid meie tegemistes vabatahtliku või toetajana kaasa lüüa, anna endast, oma mõtetest või tähelepanekutest märku e-posti aadressil info@kiusamisvaba.ee. 

Endiselt on võimalik annetada oma airBalticuga lennates kogunenud nn BalticMiles-punkte (PINS-id)  KiVa tegevuse toetamiseks (vt siia).

Eriti tänulikud oleme aga mistahes soovituste eest erinevate rahastusvõimaluste leidmiseks! Ikka selleks, et KiVa-programm ka tulevikus koolidesse jõuaks!

Samuti on meie programmi võimalik toetada annetusega SA Kiusamisvaba Kooli kontole Swedbankis
EE312200221056518192.
Meie koduleheküljele saad ligi siit. Kui Sul on parandus-ettepanekuid, küsimusi või soovitusi kodulehele riputatud või veel riputamata materjali kohta, kirjuta meile aadressil info@kiusamisvaba.ee.
Copyright © 2015 SA Kiusamisvaba Kool, Kõik õigused kaitstud.


eemalda end listist    uuenda eelistusi 

Email Marketing Powered by Mailchimp