Copy
Uudiskiri Kiusamisvaba Kooli tegemistest eile, täna ja homme.
Vaata seda e-kirja oma võrgusirvikus

Nii vaikseks kõik on jäänud? Oo, ei!


Jah, sõbrad, tuleb tõdeda, et meie viimasest uudiskirjast on möödas juba pea 5 kuud. Ent - oi-oi! - me ei ole need nädalapäevad istunud sugugi jõude! Näiteks käis tegevjuht Triin Toomesaar sügisel läbi kõik 39 KiVa perekonda kuuluvat kooli. Samuti arutati koos nõukoguga seni tehtut, seadmaks selge eesmärk lihvida KiVa programm siinsetele õpilastele ja õpetajatele sobivamaks. Tegevtiimi ja vabatahtlikega ühes ongi esimesi - ja teisi ja kolmandaidki - samme nende sihtide suunas astutud. 

Värskelt alanud aasta toob sihtasutusele aga ka suuremaid muudatusi. Nimelt on meie senine töökas sisuekspert Kristiina Treial suundunud lapsehoolduspuhkusele, mistõttu oleme otsinud tegevtiimi uut arendus- ja koolitusjuhti, kes loodetavasti ka peatselt saab leitud, värvatud ja ametisse õnnistatud. Programmikoordinaatori rollis asub sihtasutuses aga maailma parandama Klelia Peterson, kes 2014. aasta sügisel meile vabatahtlikuks tuli. Annad KiVale sõrme, võtab kogu... ihu.
 
Head jätkuvat, sõbrad!
Millega oleme tegelenud ja mis on veel ees?

1. septembril kuulutati Türil välja koolirahu. Kuidas täna tunne on?

8.-12. septembril osales Kristiina Treial Portugalis Bragas Euroopa Arengupsühholoogia Konverentsil (ECDP) ja tutvustas seal KiVa programmi rakendamise kogemusi ja tulemusi Eestis.

15. septembril ütlesime välja, et KiVa programmi teist aastat kasutanud koolides vähenes ka kiusajate hulk oluliselt. Jätkame! Loe siit.

Septembrikuus lõppes ka konkurss, mille tulemusel haarasime enda mõnusasse supervabatahtlike seltskonda lausa neli uut maailmaparandajat. Tervist, Ave, Jane, Hanna ja Kati!

5. novembril sai tegevjuht Triin koos 27 teise vabaühenduse juhiga piduliku tunnistuse Praxise välja töötatud arenguprogrammi läbimise eest. Nüüd on ta meil üks eriti koolitatud tegevjuht.

1. detsembril lõpetas tegevjuht Toomesaar oma ringreisi läbi kõigi KiVa koolide. Triin külastas nii programmi kasutamiseks ettevalmistusi tegevaid kui ka programmi esimest või kolmandat aastat kasutavaid koole ja tänab nüüd kooliperesid suure kummardusega väga meeldiva vastuvõtu eest!

Detsembrikuus oli Tartu Tasku keskusest heategevusliku kampaania raames võimalik osta helkureid,
mille müügitulu aitab KiVa programmis osaleda just Tartu koolidel. Loe siit.

Selleks, et KiVa programm saaks koolielu lahutamatuks ja tõhusaks osaks, on ülioluline roll koolijuhil, tema visioonil ja praktilistel lahendustel. Detsembris külastasid Kristiina Treial ja Ly Kasvandik kokku 6 praeguseks juba kogenud KiVa-kooli, et direktoreid intervjueerides kaardistada korralduslikke võimalusi ja põhimõtteid. Kuuldu vormiti KiVa-juhtimise suunismaterjaliks, mille esmakordne tutvustus tehti 12. jaanuaril esimesel KiVa-koolide direktorite seminaril.

Ülikülmal 7. jaanuaril toimus Tartu Miina Härma Gümnaasiumis järjekordne KiVa tiimidele suunatud kogemuspäev, mida me sõbralikult talvekooliks kutsume. Kohale jõudis 37 inimest 20-st KiVa-koolist ja pea kõik KiVa vabatahtlikud kontaktisikud. Kiusamisjuhtumite lahendamisele keskendunud päev oli tempokas, oma vindi lisasid juurde Tartu Spontaansusteatri lavastused. Vaata kogemuspäeva kohta siit.

7. jaanuari õhtul kogunesid Tasku keskuse CookBooki KiVa toetajad ja sõbrad, et me saaksime neile head ja paremat pakkuda, pisut muusikat mängitada ja öelda: "SUUR AITÄH!" Eriti suure kummarduse tegime sel korral koolidele, kes KiVa programmi piloteerida julgesid ning on meiega juba kolmandat aastat.12. jaanuaril toimus esimene KiVa koolijuhtide seminar, kus osalesid 2016/2017. õppeaastal programmi rakendama hakkavate koolide juhid, aga ka direktorid KiVa programmi juba kasutavatest koolidest. Vaadati üle, mis loom see KiVa ikkagi on, ning arutati, mis on vajalikud sammud muutuste loomiseks ning KiVa-elevuse tekitamiseks oma organisatsioonis.

18.-21. jaanuaril viibis tegevjuht Triin Soomes Turu Ülikoolis koolitusel, mille läbimise järel sai temast sertifitseeritud KiVa koolitaja. Selles rollis on teda võimalik näha juba käesoleva aasta märtsis ja aprillis. Vaat', kus lops!

Mis ootab ees lähitulevikus? 

1. veebruarist suundub sisuekspert ja põline kivakas Kristiina Treial lapsehoolduspuhkusele ning loodetavasti leiame peatselt endale appi uue arendus- ja koolitusjuhi.

23.-24. märtsil Tallinnas ja 18.-19. aprillil Tartus toimuvad järjekordsed baaskoolitused koolide KiVa tiimidele. Infokirjad registreerimisjuhistega saabuvad peagi kooliperede e-postkastidesse. Olge valvel!

Mõistagi on ees ootamas igakevadine KiVa koolide õpilaste mõju-uuring, mis sel aastal toimub ajavahemikus 25. aprillist 13. maini.

Harilikuga võib kalendrisse tähendada ka juuni keskel toimuva KiVa suvekooli, mille korraldamismootorit hakkame vaikselt käivitama. Täpsema info kuupäevast ja toimumiskohast leiab ehk juba järgmisest uudiskirjast.
Teate, mis varsti veel tulevad? Vastlad! Hõissa!
 
Kiusamisvaba Kooli meeskond
 
***         ***         ***
Kõige värskemad uudised
TÄNUSÕNAD ja -EMBUSED!

Suur tänukummardus Rolf Roosalule, kes detsembris meid kõiki "Su nägu kõlab tuttavalt" saates imelise esitusega rõõmustas ning võidu järel sihtasutuse missiooni jaoks olulise annetuse tegi.
 
***

Samuti suur tänuembus Tartu Üliõpilassegakoorile, kes pidas jõulude eel maha pühadekontserdi ning annetas piletitulu KiVa tegemiste toetuseks.
 
***

Aitäh, teisedki head toetajad - nii suured kui väiksed annetajad! Suur tänu, ERGO! Suur aitäh, Tasku keskus! Aitümaki, Uuskasutuskeskus! Aitäh ja kummardus, kniks ning kraaps nii haridus- ja teadus kui ka siseministeeriumile!
 
***

Kui sa uue aasta puhul lubadusi ei andnud, soovitame ühe sulle omalt poolt ise. Loe rohkem! Näiteks loe läbi "Miniõpik lapsevanematele", mille leiad siit. Isikliku pabereksemplari soetamise huvi korral vaata aga hoopis siia.
 
***

Meie tegevust kiusamisvaba kooli nimel saab endiselt toetada "Ma armastan aidata" keskkonna kaudu siin. Annetusi saab teha kõikide pankade kaudu. Suur aitäh kõigile, kes on meie ettevõtmisesse juba oma panuse andnud!
 
***

Kui teil on tugev soov ning mõtteid, kuidas endale olulist kooli KiVa programmiga liitumisel aidata, andke nendest mõtetest märku ning küsige täiendavat nõu info@kiusamisvaba.ee.
Kui soovid meie tegemistes vabatahtliku või toetajana kaasa lüüa, anna endast, oma mõtetest või tähelepanekutest märku e-posti aadressil info@kiusamisvaba.ee. 

Endiselt on võimalik annetada oma airBalticuga lennates kogunenud nn BalticMiles-punkte (PINS-id)  KiVa tegevuse toetamiseks (vt siia).

Eriti tänulikud oleme aga mistahes soovituste eest erinevate rahastusvõimaluste leidmiseks! Ikka selleks, et KiVa-programm ka tulevikus koolidesse jõuaks!

Samuti on meie programmi võimalik toetada annetusega SA Kiusamisvaba Kooli kontole Swedbankis
EE312200221056518192.
Meie koduleheküljele saad ligi siit. Kui Sul on parandus-ettepanekuid, küsimusi või soovitusi kodulehele riputatud või veel riputamata materjali kohta, kirjuta meile aadressil info@kiusamisvaba.ee.
Copyright © 2016 SA Kiusamisvaba Kool, Kõik õigused kaitstud.


eemalda end listist    uuenda eelistusi 

Email Marketing Powered by Mailchimp