Copy
Uudiskiri SA Kiusamise Vastu tegemistest eile, täna ja homme.
Vaata seda e-kirja oma võrgusirvikus

Rahulikke pühi ja kiusamisvaba haridusteed uuel aastal!


MTÜ Lastekaitse Liit, SA Kiusamise Vastu, MTÜ Noorteühing TORE ja Tartu Ülikooli eetikakeskus lõid Tartus 10.-11. detsembril toimunud 7. väärtuskasvatuse konverentsil ühise liikumise Kiusamisvaba Haridustee Eest. Soovime koos leida lahendusi selleks, et kõigisse Eesti lasteasutustesse ja üldhariduskoolidesse jõuaks kiusamist ennetav ja lahendav tõenduspõhine programm.

Uude aastasse astume seega veel suurema hoo ja heameelega! Praeguseks on KiVa programmiga liitunud 31 kooli üle Eesti, peatselt on loota ka kauaoodatud lastevanemate miniõpiku ilmumist ning ühiskonna teadlikkus kiusamisvaba haridustee olulisusest laste kasvamisel on paranemas. 

Rahulikke pühi, sõbralikku lehvitamist vanale aastale ning kiusamisvaba haridusteed, mida mööda uue aastanumbri sees kõndida! 


Sõbrad, aitäh, et olete meiega! 
Millega oleme tegelenud ja mis on veel ees?
 
5. oktoobril võitis hooaja esimese "Su nägu kõlab tuttavalt" saate (TV3) oma humoorika parodeerimisega Lauri Liiv, kes otsustas toetada meie tegevust kiusamisvaba kooli nimel 1000 euroga. Lauri võitis saate ka 2. novembril, annetades ka tol korral võidusumma taas SA-le Kiusamise Vastu. Suur aitäh sulle, Lauri!

Allolev foto ongi novembrikuisest võidusaatest, mil Lauri kehastus Jaak Johansoniks. Pilt on pärit saate Facebooki lehelt (siin). Võiduesitust saab järele vaadata näiteks siin.




Oktoobrikuus kuulutasid Tartu Ülikooli eetikakeskus, SA Kiusamise Vastu ja MTÜ Lastekaitse Liit välja konkursid "Hea kool kui kiusamisvaba kool" ja "Hea lasteaed kui kiusamisvaba lasteaed". Mh toimusid oktoobris ka kiusamisvaba kooli ja lasteaia teemalised koolitused, milles aitas koolitajana kaasa Kristiina Treial. Konkursil osalenud koolide ja lasteaedade tööd said tunnustuse 10.-11. detsembril toimunud väärtuskasvatuse konverentsil. Keda ja kuidas tunnustati, vaata siit.

21. novembril esitles SA Kiusamise Vastu nõukogu liige Kristiina Treial Tartus toimunud teaduskonverentsil „Teadusest praktikasse“ Kiusamisvaba Kooli programmi mõju-uuringu tulemusi. „Pilootaasta jooksul andis Eestis kohandatud KiVa programmi kasutamine 20 koolis olulise kiusamise ohvrite vähenemise, võrreldes tavapärase tegutsemisega 19 kontrollkoolis, kusjuures vähenemine oli suurem just II kooliastmes,“ selgitas Kristiina Treial. „Kiusajate hulga keskmistes küll olulist vähenemist ei toimunud,“ lisas ta.  Loe pressiteadet siit. Kristiina intervjuud Kuku raadiole võid järelkuulata siit.

Alates 1. detsembrist on Tartu Tasku keskuses müügil heategevuslik šokolaad, mille ostmisega  saab toetada koolikiusamisvastase programmi ellu viimist Tartu linna koolides. Lisainfo siin. Head sõbrad, kui teil on veel mõtteid, kuidas endale olulist kooli KiVa programmiga liitumisel aidata, andke nendest mõtetest märku ning küsige nõu aadressil info@kiusamisvaba.ee.


7. detsembril tunnustas president töökaid ja tublisid vabatahtlikke. Aumärgi sai ka SA Kiusamise Vastu heaks tegutsev Kristiina Treial. Sel puhul intervjueeris teda Vikerraadio hommikuprogramm (kuula siit). Alloleva pildi autor on Dimitri Kotjuh (Vabariigi Presidendi Kantselei).



10.-11. detsembril toimus TÜ eetikakeskuse korraldatud 7. väärtuskasvatuse konverents. Konverentsil esines mh Turu ülikooli professor Christina Salmivalli, kes on viimase 8 aasta jooksul just KiVa-nimelist programmi arendanud (loe kokkuvõtet tema esinemisest siit). Konverentsil lõid MTÜ Lastekaitse Liit, SA Kiusamise Vastu, MTÜ Noorteühing TORE ja Tartu Ülikooli eetikakeskus ühise liikumise Kiusamisvaba Haridustee Eest, otsimaks lahendusi, et kõigisse Eesti lasteasutustesse ja üldhariduskoolidesse jõuaks kiusamist ennetav ja lahendav tõenduspõhine programm. Loe pressiteadet siit.

Mis ootab ees lähitulevikus?
Septembrikuus kuulutasime välja konkursi KiVa vabatahtlike leidmiseks. Meil on hea meel teatada, et konkursil osales 14 inimest ning juba jaanuarist alustavad 9 koolitatud vabatahtlikku juba tegutsevate ja alles alustavate KiVa koolidega kontaktide loomist ja hoidmist. Vabatahtlike võrgustiku arendamine toimub KÜSK-i poolt toetatud projekti „SA Kiusamise Vastu tugisüsteemide arendamine“ raames.

Lastevanemate miniõpiku disain on uuendatud ning viimased sisulised muudatused peagi sisse viidud. Kogu meeskonnaga loodame miniõpiku ilmumist jaanuarikuus, misjärel kõigile hooandjatele, huvitatud lapsevanematele, koolidele ja teistele osapooltele miniõpikud kätte saame toimetada.
Head sõbrad, KiVa meeskond kummardab sügavalt kõigi ees, kes on aidanud programmi aina paremini rakendada! Koos teiega saab kiusamisvaba haridustee võimalikuks!

 
Jällekirjutamiseni!
Kiusamisvaba Kooli meeskond
 
***         ***         ***
Kõige värskemad uudised
Meie tegevust kiusamisvaba kooli nimel saab toetada ka annetusega Swedbanki "Ma armastan aidata" keskkonna kaudu siin.

Detsembrikuus on Tartu Tasku keskusest võimalik osta heategevuslikku šokolaadi, millega saab toetada koolikiusamisvastase programmi ellu viimist Tartu linna koolides. Lisainfo siit.


Kui teil on tugev soov ning mõtteid, kuidas endale olulist kooli KiVa programmiga liitumisel aidata, andke nendest mõtetest märku ning küsige täiendavat nõu info@kiusamisvaba.ee.

Suur tänu Haridus- ja Teadusministeeriumile ning Siseministeeriumile, kelle toel saame viia KiVa programmi käesoleval õppeaastal 14 uude kooli ja toetada programmi jätkumist 17 koolis.
Kui soovid meie tegemistes vabatahtliku või toetajana kaasa lüüa, anna endast, oma mõtetest või tähelepanekutest märku e-posti aadressil info@kiusamisvaba.ee. 

Endiselt on võimalik annetada oma airBalticuga lennates kogunenud nn BalticMiles-punkte (PINS-id)  KiVa tegevuse toetamiseks (vt siia).

Eriti tänulikud oleme aga mistahes soovituste eest erinevate rahastusvõimaluste leidmiseks! Ikka selleks, et KiVa-programm ka tulevikus koolidesse jõuaks!

Samuti on meie programmi võimalik toetada annetusega SA Kiusamise Vastu kontole Swedbankis
EE312200221056518192.
Meie koduleheküljele saad ligi siit. Kui Sul on parandus-ettepanekuid, küsimusi või soovitusi kodulehele riputatud või veel riputamata materjali kohta, kirjuta meile aadressil info@kiusamisvaba.ee.
Copyright © 2014 SA Kiusamisvaba Kool, Kõik õigused kaitstud.


eemalda end listist    uuenda eelistusi 

Email Marketing Powered by Mailchimp