Copy
September 2022
View this email in your browser
TIPY Z CHLADIACEJ SEZÓNY
S postupným hodnotením ďalšej úspešnej chladiacej sezóny zdieľame s partnermi tipy a poznatky z praxe a zdokonaľujeme tak budúce návrhy a riešenia. Opätovne sa potvrdzuje, že snaha robiť čo najdlhšie potrubie k evaporačnej jednotke je kontraproduktívne. Naším odporučením je nepresiahnuť dĺžku 15 m pričom každé koleno či T-kus počítame za bežný meter. Rovnako neodporúčame používať dimenzie potrubí menšie ako D500 pri spiro potrubí. Pri adiabatickom chladení neplatí, že čím menší priemer, tým rýchlejšie prúdenie. Naopak, ochladený vzduch má pri drastickej redukcii priemeru tendenciu výrazne spomaliť a nabrať spätný chod. Preťažuje tak zbytočne axiálny ventilátor, ktorý sa buď zbytočne opotrebúva alebo rovno vypne v rámci vlastnej ochrany. Pozrite si fotky z aktuálnej realizácie nových evaporačných jednotiek v KOBOK s. r. o., Piesok.
AGROKOMPLEX 2022
Po dvoch rokoch sme sa zúčastnili medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy v Nitre. Hlavnou témou bolo adiabatické chladenie v AGRO sektore. Problémy s teplom spôsobujú zvieratám stres, zvýšený úhyn, nižšiu produkciu, či pomalší rast. V rastlinnej výrobe ide najmä o vysychanie a oneskorené dozrievanie rastlín a komfort pracovníkov pri ich zbere a spracovaní. Škodlivé výpary v priestoroch (amoniak a iné plyny), nečistoty a hmyz znepríjemňujú život a ovplyvňujú pokles produktivity a efektivitu práce a zdravie pracovníkov. Použitie klasických metód na riešenie týchto problémov je buď technicky nemožné, alebo ekonomicky nerealizovateľné. Riešením je použitie adiabatických jednotiek na chladenie priestorov a prívod čerstvého čistého vonkajšieho vzduchu. Aj tento rok počas výstavy sa k nám prišlo znova ochladiť množstvo teplom skúšaných návštevníkov, pre ktorých sme navrhli obriu konštrukciu „chladiacej veže“. Každý ocenil okamžitý efekt evaporačných jednotiek, ktorými sme spríjemňovali priestor v okolí nášho stánku. Tešíme sa na ďalšie stretnutia s Vami!
REFERENCIA SKOPA
ADRIAN GROUP s.r.o. v auguste namontovala dve chladiace zariadenia ADRIAN AIR EV 18 vo firme SKOPA s.r.o. Firma sa nachádza vo Valaskej – časť Piesok v okrese Brezno. Jej hlavná činnosť je presná strojárska výroba prevažne na CNC strojoch. Pri teplote nad 34°C sa stroje vypnú a sú nefunkčné. Ideálna teplota pri výrobe je 20/24°C, čo sme dosiahli namontovaním chladiacich zariadení a tým aj spríjemnili pracovné prostredie pracovníkom.
NOVÝ ZNIŽOVAČ TLAKU PLYNU

Z dôvodu ukončenia výroby starých znižovačov tlaku plynu DF32 Vám dávame do pozornosti jeho náhradu – znižovač 475GN, ktorý plne nahradzuje starý detender. Sú tam však určité rozdiely, ktoré treba brať do úvahy. Napríklad, pre propán rozdiel je iba v maximálnom prietoku plynu, ktorý stúpol zo 4 kg/h na 6,5 kg/h. To znamená, že je naň možné pripojiť 90 kW spotrebič na rozdiel od 56 kW pri DF32. Pre zemný plyn je tu teraz jedná veľká výhoda, že vstupný a výstupný závit už nemá skosenia po bokoch, takže znižovač tlaku 475GN je možné montovať aj na závity bez sediel (bez dorazov). Rozsah vstupného tlaku sa zmenil z 0,3 až 4 bar pri DF32 na 0,3 až 5 bar v prípade 475GN, pričom pri vstupnom tlaku 0,3 bar je maximálny prietok 3 m3/h a pri vstupných tlakoch 1 až 5 bar je prietok 6 m3/h. Zjednodušene to znamená možnosť pripojiť napríklad 50 kW infražiariče s určitou rezervou a znižovač tlaku tak nepracuje na hranici svojich možností. Výstupný tlak bolo možné v prípade DF32 jemne doladiť po odstránení krytu, čím zákazník prišiel o záruku. V prípade 475GN to ide bez straty záruky, keďže kryt sa dá zaskrutkovať späť. Nové znižovače sú už pre Vás skladom aj na našom e-shope.

 
VÝZVA NA SERVIS
Rok 2022 sa prehupol do poslednej tretiny a vykurovacia sezóna je čoraz bližšie. K bezpečnej a spoľahlivej prevádzke vykurovacích systémov patrí aj ich pravidelná odborná prehliadka a skúška a odborne zrealizovaný servis. Je Vaše vykurovanie pripravené na sezónu? Vykonali ste už tento rok odbornú prehliadku? Je to jediný spôsob ako mať istotu, že všetko bude fungovať správne. Je to tiež cesta ako Vášmu vykurovaniu predĺžiť životnosť. Správna posezónna starostlivosť sa týka aj chladiacich zariadení. Nezabudnite svoje chladenie dobre zazimovať. Teploty, a to najmä tie nočné pomaly klesajú a je nebezpečné ponechávať chladiace jednotky bez pravidelnej údržby. Aktuálne pre jesennú údržbu ponúkame aj krycie návleky z kvalitných materiálov. Overte si ich dostupnosť a postarajte sa o svoje evaporačné jednotky, ako sa patrí. Nezanedbajte servis Vašich zariadení a obráťte sa priamo na ich výrobcu. Kontaktujte nás na sales@adrian.sk alebo 0948 352 067 a my Vám s Vašou situáciou určite pomôžeme.
POZÝVAME DO PLOVDIVU
Milí priatelia! S radosťou Vás informujeme, že spoločnosť ADRIAN GROUP sa v spolupráci s agentúrou SARIO predstaví na Medzinárodnom technickom veľtrhu Plovdiv 2022 v Bulharsku, ktorý sa bude konať v termíne 19. - 24. septembra 2022Medzinárodný technický veľtrh Plovdiv je najvýznamnejší veľtrh svojho druhu na Balkáne, pokrývajúci celý rad technológií a zariadení pre odvetvia energetiky, strojárstva, informačných technológií, stavebníctva, robotiky a automatizácie, ako aj automobilového priemyslu. Srdečne Vás pozývame!
Facebook
Website
Copyright © ADRIAN GROUP s.r.o. 2022

Our mailing address is:
adrian@adrian.sk

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.
 


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
ADRIAN GROUP s.r.o. · Lazovná 53 · Banská Bystrica 974 01 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp