Copy
Júl 2021
View this email in your browser
ŠKOLENIA SERVISNÝCH TECHNIKOV
Po náročnom pandemickom období sme zorganizovali sériu ôsmich školení servisných technikov ADRIAN pre takmer 30 ľudí. Účelom bolo poukázať na zmeny 2020/2021 v sortimente ADRIAN GROUP a zároveň upozorniť na konštrukčné rozdiely medzi staršími zariadeniami a novými, ktoré už vyhovujú novej norme Ecodesign a ERP. Prínos školení účastníci hodnotili vysoko pozitívne. V druhej polovici júla chystáme špeciálny dodatočný termín školení servisných technikov ADRIAN. O presnom čase konania Vás budeme informovať. Ďalšie termíny školení budú realizované v závislosti od vývoja pandemickej situácie až na prelome tretieho a štvrtého kvartálu.
CHCETE VEDIEŤ AKÚ SPOTREBU MÁ ADIABATICKÉ CHLADENIE?
Adiabatické chladenie je čoraz viac obľúbený spôsob ako urobiť pracovné podmienky vo vašej prevádzke znesiteľnejšie aj pri maximálnych vonkajších teplotách. V porovnaní s klasickou klimatizáciou obstarávacie náklady sú pomerne nízke. Ale klienti potrebujú vedieť, či spotreba následne nezruinuje ich peňaženku. Urobili sme presné merania. Teplota fúkaného vzduchu bola meraná cca 60 cm od fúkacích mriežok. Meranie začalo doobeda o 09:00 pri vonkajšej teplote 27°C a skončilo o 16:15 pri vonkajšej teplote 33°C. Za 7,5 hodín chladiaca jednotka ADRIAN-AIR EV18 spotrebovala 10,5 l vody. Jednotka fúkala celý deň na najslabšom výkone, čiže na najvyššom výkone spotrebuje o niečo viac vody. Maximálny rozdiel medzi nasávaným a fúkaným vzduchom bol 8°C. Keď si uvedomíme že spotreba elektrickej energie je 1 kWh, pochopíme že je to najlacnejší spôsob ako komfortne prežiť horúce leto v zamestnaní.
ELBA – INŠTALÁCIA EVAPORAČNÉHO CHLADENIA
Strojárska firma ELBA a.s. sídliaca v Kremnici nás aj tento rok oslovila s dopytom na rozšírenie už existujúceho systému chladenia. V predchádzajúcich rokoch mali inštalované prvé chladiace jednotky v niektorých častiach prevádzky a na základe spokojnosti s účinkom, ale aj nízkymi prevádzkovými nákladmi sa rozhodli rozšíriť systém chladenia do  priestorov hál montáže a údržby. Už po odovzdaní funkčného systému chladenia bol efekt citeľný. Na základe toho práve pripravujeme inštaláciu evaporačného chladenia v ďalších montážnych halách tejto spoločnosti.
SCHILLER – ZAPOŽIČANIE MOBILNEJ JEDNOTKY ADRIAN-AIR EV 18
Trápia Vás horúčavy v prevádzke, či vo výrobe a neviete sa rozhodnúť, ako to vyriešiť? Zapožičajte si chladiace zariadenie v mobilnej verzii na kolieskach ADRIAN-AIR EV18 a presvedčte sa o jeho výhodách. Pokiaľ si zariadenie aj zakúpite, zapožičanie je bezplatné. Túto možnosť využila aj firma Schiller s.r.o., ktorá si vo svojej výrobe denne merala teplotu a vlhkosť. Už počas zapožičania nám napísali: ,,Ochladzujeme s Vašou pomocou. Zamestnanci sú spokojní, chladenie je citeľné a už pri polovičnom výkone sme zaznamenali zníženie teploty v priestore o 4°C“. Určite to výrazne pomohlo v rozhodovaní a ujasnení si ako funguje tento druh chladenia. Viac o informácií o podmienkach zapožičania na našom e-shope alebo tu.
STRETNUTIE S VEĽVYSLANCOM RF NA BBRK SOPK

Banskobystrickú regionálnu komoru SOPK navštívil veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku J.E. Igor Bratčikov. Podpredseda predstavenstva BBRK Vladimír Mužila mu predstavil počiatky vzniku obchodnej komory od roku 1890, ako aj históriu dlhodobých vzťahov ruských a slovenských podnikateľov. Podpredsedníčka predstavenstva BBRK Viktoria Vranská informovala veľvyslanca o aktivitách pre podnikateľov a úlohe v oblasti zahraničného obchodu a vzdelávania stredného odborného školstva. BBRK má v súčasnosti podpísané dohody o spolupráci s komorami v Saratovskej, Chantyjsko-Mansijskej a Tulskej oblasti RF. Obchodný zástupca RF v SR Sergej Stupar predstavil perspektívy ruského trhu a ponúkol členom komory pomoc pri etablovaní sa na tomto teritóriu. Svoje skúsenosti s podnikaním v Rusku odprezentovali na stretnutí spoločnosti Železiarne Podbrezová, BETAMONT, ADRIAN GROUP и AGRO CS. Veľvyslanec sa poďakoval v mene všetkých zúčastnených z ruskej strany za prijatie a vyslovil nádej na pokračovanie a zosilnenie doterajšej bilaterálnej spolupráce, či už na miestnej, regionálnej alebo národnej úrovni, tak v ekonomickej, kultúrnej, vzdelávacej, ako aj v športovej oblasti. Záverom pozval členov obchodnej komory na pripravované ekonomické fórum a na zapojenie sa do novo-formujúceho sa obchodného klubu – Delovoy Klub.

DEKONTAMINÁCIA V REKREAČNOM AREÁLI PREDNÁ HORA

Už roky využíva rekreačný areál PREDNÁ HORA v priestoroch jedálne naše chladiace mobilné zariadenie EV 5000. So zariadením sú spokojní, pretože si vyriešili problém s nadbytočným teplom v miestnosti. Tentokrát nás oslovili s otázkou ochrany zdravia návštevníkov a zamestnancov. Pre tento účel si zakúpili naše dekontaminačné zariadenie MOSKITOFREE. Tento malý prístroj dokáže vyčistiť priestor 15 m2 od koronavírusov, baktérií a iných nežiadúcich látok, čím sa prevádzka stane bezpečnejšou. Pridanou hodnotou je, že prístroj funguje aj ako repelent proti komárom a inému hmyzu. Zariadenie využívajú v priestoroch recepcie a baru, kde je najčastejší styk so zákazníkmi a sú takto spoločne chránení. Sme radi, že môžeme firmám z rôznych oblastí podnikania vyriešiť ich problémy a teší nás ich spokojnosť.

POZVANIA NA VÝSTAVY

Po dlhom čase je tu znova príležitosť sa zúčastniť významných podujatí. Národné stánky SR za spolupráci agentúry SARIO sa pripravujú v  Kazachstane a v Bulharsku.

V dňoch 7.- 9. 9. 2021  sa spoločnosť ADRIAN GROUP  zúčastní  27. ročníka medzinárodnej výstavy KazBuild 2021, ktorá sa bude konať vo výstavnom centre ATAKENT v Almaty, republika Kazachstan.

V dňoch 26. 9. -  1. 10. 2021  sa spoločnosť ADRIAN GROUP zúčastní  76. ročníka medzinárodnej výstavy techniky Plovdiv 2021, ktorá sa bude konať vo výstavnom centre Plovdiv, republika Bulharsko.

                                                                   

                                           Všetci ste srdečne vítaní  na našich stánkoch!

ADRIAN GROUP JE TU PRE VÁS

Oznamujeme partnerom a zákazníkom, že aj tento rok sme tu pre vás celé leto. Vzhľadom na počet objednávok a inštalácií pokračujeme v našej činnosti nepretržite aj v júli a auguste. Urobili sme všetko preto, aby naše zásobovanie a logistika zabezpečili plynulé dodávky tovarov a služieb. V súvislosti s vývojom dodacích termínov a cien vynakladáme veľké úsilie, aby naše ponuky boli maximálne konkurencieschopné. O každej zmene v sortimente alebo cenách vás priebežne informujeme. Sledujte preto naše novinky na webe Facebooku, aby vám nič neuniklo.

Facebook
Website
Copyright © ADRIAN GROUP s.r.o. 2021

Our mailing address is:
adrian@adrian.sk

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.
 


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
ADRIAN GROUP s.r.o. · Lazovná 53 · Banská Bystrica 974 01 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp