Copy
August 2022
View this email in your browser
NOVÁ REFERENCIA VÚMZ
Viete ktorý zákazník sa vráti nakúpiť znova? Iba ten spokojný. A spokojný je, ak sa naplnia jeho očakávania. Aj túto letnú sezónu nás oslovila strojárska firma VÚMZ z obce Černík pri Nitre vyriešiť im problém s teplom. Tentokrát v hale, slúžiacej na zváranie kovových konštrukcií. V roku 2021 si zakúpili prvú jednotku do haly na montáž a finalizáciu výrobkov, osvedčilo sa im to ako účinný spôsob ochladzovania výrobných priestorov a tento rok nás oslovili opäť. Adiabatické chladenie má nespočetné množstvo výhod, medzi ktoré patrí aj to, že priestor v hale očisťuje, ochladzuje a zvlhčuje, čím vytvára prijateľné pracovné prostredie pre zamestnancov. Trápi aj Vás a Vašu prevádzku problém s teplom? Neváhajte sa na nás obrátiť a nájdeme cenovo dostupné riešenie aj pre Vás.
NOVÝ PRODUKT ADRIAN-AIR EV KITCHEN 5.0​
Pozrite si novú, špeciálne upravenú verziu, pre chladenie v kuchyniach a vývarovniach. Konštrukčne je navrhnuté tak, aby sa čo najjednoduchšie inštalovalo do typických priestorov, kde sa vo veľkom varí a aby zaberalo minimum miesta a prinieslo maximálny chladiaci účinok. S prietokom do 5000 m³/h pri 5 rôznych úrovniach rýchlosti otáčok ventilátora môžete mať 12 kW chladu pri odbere iba 0,45 kWh elektrickej energie. Prívod čerstvého okysličeného vzduchu z vonkajšieho priestoru znamená potrebnú výmenu vzduchu. Ochladený vzduch navyše vytlačí paru, vôňu či smrad von z miestnosti cez otvorené dvere a okná. Ideálne funguje v kombinácii s veľkokapacitným digestorom. Prostredie kuchyne, kde je bežná vysoká teplota a vlhkosť, sa stane príjemnejším pre zamestnancov v nej. Filtrácia kategórie EU-4 znamená zníženie NO, NOx a ďalších anorganických znečisťovateľov vzduchu a znižuje prítomnosť jemných prachových častíc v ovzduší ako napr. TSP, PM10 a PM4. Takto sa evaporačné chladenie, známe svojimi nízkymi vstupnými a prevádzkovými nákladmi ako aj prírodným charakterom fungovania, ktoré nezaťažuje životné prostredie, stalo populárnym v mnohých segmentoch.
AKO SPRÁVNE POUŽÍVAŤ ADIABATICKÉ CHLADENIE?​
ADRIAN GROUP ponúka každoročne na letné horúčavy rešienia v podobe rôznych evaporačných chladičov ADRIAN AIR EV. Viete s nimi schladiť veľký priestor výrobnej haly, dielne, skladu, stanu, šiatra alebo živočíšnej a rastlinnej výroby. Mobilnými chladičmi vyriešite comfort napr. v reštaurácii, bare, na terase, otvorených plochách a námestiach, prípadne v altánku v rodinnom dome. Výhody prirodzeného chladenia s vysokou účinnosťou a minimálnymi nákladmi sú dostupné pre každého. Zariadenie má malý odber vody a minimálnu spotrebu elektriny. Najlepšie parametre jednotka dosahuje pri nasávaní 100% vonkajšieho vzduchu a umiestnením jednotky do vždy dobre vetraného priestoru. Pre vetranie je často dostatočné otvorenie okien a brán. Pre posilnenie efektu doporučujeme aj nútené vetranie. Okrem výmeny vzduchu môže dodatočne pomôcť s pohybom ochladeného vzduchu v priestore. Používanie adiabatiky v uzavretých priestoroch bude mať za následok nižší chladiaci efekt, vyššiu vlhkosť a pocit dusna. Prevádzka v daždivom počasí by tiež priniesla viac vlhkosti. Ale počas a najmä po daždi teploty klesajú, takže využite adiabatický chladič v režime ventilácie a zúročte tento prirodzený jav vo svoj prospech. Využite služby našej profesionálnej technickej podpory. S každým individuálnym riešením Vám poskytnú množstvo rád a tipov, ako maximalizovať chladiaci účinok. V júli sme dodávali chladenie na dve svadby. Na jednej boli všetci nadšení a ďakovali nám za skvelý nápad. Na druhej skonštatovali, že adiabatiku po pár hodinách v uzavretom priestore odstavili. Tipnite si, kto z nich sa riadil našimi odporúčaniami. Konzultujte s nami možnosti, ako si spríjemniť letné horúčavy a budete spokojní.
AKÉ SÚ ZMENY PREVEDENIA ADRIAN-AIR ERP?​

Hlavným rozdielom medzi starým a novým teplovzdušným plynovým ohrievačom ADRIAN-AIR je možnosť nastaviť nie len tlak plynu a tým aj jeho prietok na horákových tryskách, ale aj tomu zodpovedajúci tlak a prietok vzduchu v spaľovacom okruhu. Výsledkom tohto nastavenia je možnosť lepšieho prispôsobenia spalín výkonovým a legislatívnym požiadavkám. Servisný technik to, okrem štandardnej prevádzky v ktorej je bezproblémové prostredie umožňujúce ideálny chod zariadenia, dokáže nastaviť aj pri neštandardných podmienkach a stavoch. Môže to byť napríklad nízky vstupný tlak plynu, alebo nedostatočný ťah spalinového ventilátora. Práve vtedy je možné spaľovanie lepšie prispôsobiť týmto stavom.
Ďalšou výhodou je možnosť lepšieho prispôsobenia manostatu dĺžke komína. Pri starých teplovzdušných plynových agregátoch nebolo možné nastaviť dodávaný manostat dĺžke komína a teda sa mohlo stať, že pri dlhých komínoch bol problém s vypínaním agregátu. Pomáhala iba výmena štandardne dodávaného manostatu za nastaviteľný manostat. Pri nových agregátoch sa dá regulovať aj výkon ventilátora ako aj rozpínacia hodnota manostatu.
Nové teplovzdušné plynové agregáty vyhovujúce normám ERP majú lepšiu diagnostiku porúch a neštandardných javov. Riadiaca jednotka dokáže diagnostikovať väčšinu komponentov v teplovzdušnom plynovom agregáte a príslušnú chybu vypísať na displeji.
Hodnota NOx  nového teplovzdušného plynového agregátu je nižšia ako 69 mg/kWh, účinnosť spaľovania je okolo 95 % a sezónna efektívna účinnosť je 78 %.
V prípade akýchkoľvek otázok, nejasností ohľadne nastavenia a diagnostiky porúch plynových teplovzdušných agregátov neváhajte kontaktovať Ing. Michala Tvrdoňa (tvrdon@adrian.sk, 0948 977 133).

 
POZVANIE NA AGROKOMPLEX 2022​
Vážení zákazníci a obchodní partneri, spoločnosť ADRIAN GROUP s.r.o. Vás srdečne pozýva na 47. ročník medzinárodnej výstavy AGROKOMPLEX v Nitre, ktorá sa uskutoční v dňoch 18. – 21. 8. 2022. Návštevníkom budeme prezentovať overené produkty pre AGRO sektor z oblasti vykurovania, chladenia a vetrania. Predstavíme Vám výhodné a účinné spôsoby, ako zabezpečiť tepelnú pohodu v rastlinnej a živočíšnej výrobe. Zároveň Vám predstavíme novinky v oblasti moderných SMART riešení pre vzdialené ovládanie energetických riešení. Radi Vás privítame v našom stánku č. 27 v interiéri pavilónu M3.
POZÝVAME DO PLOVDIVU
Milí priatelia! S radosťou Vás informujeme, že spoločnosť ADRIAN GROUP sa v spolupráci s agentúrou SARIO predstaví na Medzinárodnom technickom veľtrhu Plovdiv 2022 v Bulharsku, ktorý sa bude konať v termíne 19. - 24. septembra 2022. Medzinárodný technický veľtrh Plovdiv je najvýznamnejší veľtrh svojho druhu na Balkáne, pokrývajúci celý rad technológií a zariadení pre odvetvia energetiky, strojárstva, informačných technológií, stavebníctva, robotiky a automatizácie, ako aj automobilového priemyslu. Srdečne Vás pozývame!
Facebook
Website
Copyright © ADRIAN GROUP s.r.o. 2022

Our mailing address is:
adrian@adrian.sk

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.
 


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
ADRIAN GROUP s.r.o. · Lazovná 53 · Banská Bystrica 974 01 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp