Copy
Apríl 2023
View this email in your browser
AKTUALIZÁCIA CENNÍKOV NÁHRADNÝCH DIELOV

Od 1. 4. 2023 vstúpili do platnosti nové cenníky náhradných dielov ADRIAN GROUP. Okrem aktualizácie cien štandardných komponentov budú k dispozícii aj nové položky pre ERP jednotky, vyrábané postupne od roku 2018 a pre svetlé infražiariče typu ADRIAN-RAD CRE. Platné ceny, nové položky a údaje nájdete aj na našom eshop.adriangroup.sk. Odkonzultujte si s nami Vaše platné obchodné podmienky a zľavy na sales@adrian.sk alebo 0948 352 067 a uistite sa, že máte najnovšie cenníky k dispozícii.

ZLIEVAREŇ HRONEC
V priebehu marca 2023 naši technici realizovali pravidelné odborné prehliadky a odborné skúšky vrátane servisu v prevádzke Zlievarne v obci Hronec (okres Brezno). Bol to veľmi náročný týždeň ako z hľadiska prostredia – všade obrovská vrstva prachu z výroby, tak aj z hľadiska toho, že prevádzkovateľ v posledných rokoch podcenil pravidelný servis vykurovacích jednotiek. V tak náročnom prostredí vykurovacie technológie dostávajú poriadne zabrať a zanedbaním servisu sa skracuje aj životnosť dôležitých komponentov, ktoré dokonca spôsobujú nefunkčnosť vykurovania. Prechodná sezóna medzi zimou a letom je ideálnym obdobím na vykonanie odborných prehliadok a skúšok, ale aj servisu vykurovacích jednotiek, čím ich pripravíte na bezproblémový chod v rámci vykurovacej sezóny. V aktuálnom období máme k dispozícii dostatok náhradných dielov a zároveň čakacie doby na vykonanie potrebného výkonu sú minimálne.
PLÁNUJEME LETNÚ SEZÓNU
Polovica apríla v kalendári nám naznačuje, že je na čase sa postarať o vaše klimatizačné zariadenia, aby čo najoptimálnejšie fungovali počas letných dní. Ponúkame Vám preto možnosť vykonania údržby a čistenia chladiaceho zariadenia ADRIAN-AIR EV. V prípade záujmu o servis a odzimovanie zariadení nás neváhajte kontaktovať na kurjanova@adrian.sk a 0948 312 270. Servisy budeme realizovať podľa poradia a termínu objednávok. Ak uvažujete nad ekologickou klimatizáciou alebo potrebujete doplniť ďalšie kusy, radi Vám zabezpečíme obhliadku, technický návrh a cenovú ponuku. Takto si viete v predstihu vyriešiť problém s nadmerným teplom vo Vašich priestoroch predtým ako začnú horúčavy.
AJ INFRAŽIARIČE SÚ SMART
Jedinečnou kombináciou vnútorného snímača teploty a sálania a drôtového snímača smart sme vytvorili unikátny snímací prvok vhodný pre sálavé systémy. Pri infračervenom vykurovaní je nevyhnutné merať teplotu v priestore kombinovaním informácie o teplote vzduchu a prídavku na teplote sálaním. Máme tak perfektné riešenie pre našich zákazníkov na infražiariče, tak plynové ako aj elektrické. ADRIANsmart je inteligentný smart spôsob riadenia vecí a systémov na diaľku cez mobil alebo iné zariadenie. Zákazníci ho bežne využívajú na vykurovanie, chladenie, vetranie ale aj svietenie, zavlažovanie, otváranie brán a rámp atď.
ŠKOLENIA VŠETKÉHO DRUHU

V marci 2023 sme odštartovali tohtoročnú sériu školení niekoľkých typov. V dvoch termínoch sme mali školenie zamerané na servis vykurovacích technológií ADRIAN. Účastníci sa dozvedeli o zmenách v sortimente pre rok 2023 zároveň sa bližšie pozreli na konštrukčné rozdiely medzi staršími a novými zariadeniami, ktoré sú v súlade s požiadavkami Ecodesign a ERP.
Ďalšie školenie bolo zamerané na montáž sortimentu SONNIGER – teplovodné jednotky, destratifikátorydverné clony a zároveň aj na adiabatické chladenie. Účastníci sa dozvedeli o požiadavkách na montáž pre jednotlivé technológie, špecifikách pre montáž v rámci konkrétnych podmienok a montážnych chybách, ktoré môžu dokonca ovplyvniť uplatnenie záruky na zariadenie.
Posledné marcové školenie bolo zamerané pre projektantov najmä na sortiment SONNIGER. Účelom bola nielen ukážka sortimentu a technických informácií a noviniek, ale aj pomoc pri projektovaní. Predstavili sme nový výpočtový program na webovej stránke, ale aj celú technickú podporu, čo daná stránka obsahuje. Veríme, že nové informácie budú nápomocné pri nových projektoch.
Týmto pozývame projektantov na aprílový termín školenia zameraný na sortiment SONNIGER, ktorý sa uskutoční dňa 25. 4. 2023. Na tomto školení budete mať možnosť stretnúť sa priamo so zástupcom distribútora z Českej republiky, ktorý bude pripravený zodpovedať aj tie najnáročnejšie otázky pri návrhu teplovodného vykurovania, dverných clôn a destratifikátorov. Prihlasovať sa môžete už od tejto chvíle vyplnením dotazníka, na email kurjanova@adrian.sk alebo 0948 312 270. Tešíme sa na Vašu účasť.

HVAC EXPO VARŠAVA 2023
Snahou ADRIAN GROUP je byť čo najbližšie svojim partnerom a zákazníkom. Tentokrát sme podporili našich kolegov zo spoločnosti HITEXA, Rzeszow v Poľsku. Na spoločnom stánku dominovala téma chladenia úspornými a ekologickými evaporačnými chladičmi, kde sme prezentovali šikovné mobilné riešenia, ako aj veľké jednotky s prietokom vzduchu maximálne 18 000 alebo 30 000 m3/h. Popri chladeniu sa najväčšej pozornosti dostalo elektrickým infražiaričom ADRIAN-RAD ELECTRO Q a teplovzdušným plynovým ohrievačom ADRIAN-AIR ERP. Ďakujeme partnerom za skvelú spoluprácu a prezentáciu a návštevníkom za účasť.
ŠETRITE ENERGIE NA VŠETKÝCH FRONTOCH
Úspora energií pri optimálnom plnení požiadaviek zákazníka vo vykurovaní, chladení a vetraní je našim cieľom už viac ako 30 rokov. Uvedomujeme si, že energo šetrenie je oveľa širšia téma a akútna nielen dnes, ale najmä do budúcnosti. V spolupráci s ďalším slovenským výrobcom rozširujeme naše zameranie aj na úspory na osvetlení. S profesionálnym a skúseným tímom odborníkov vieme pre našich zákazníkov a partnerov navrhnúť a zrealizovať optimálny systém svietenia, ktorý spĺňa požiadavky zákazníka a legislatívy a sleduje aktuálne trendy. Úspora na energiách šetrí vaše financie a životné prostredie. Kontaktujte nás na adrian@adrian.sk a zverte tému energií odborníkom.
VALNÉ ZHROMAŽDENIE BBRK SOPK
Valné zhromaždenie členov Banskobystrickej RK SOPK v 7. volebnom období 2022 – 2027 sa uskutočnilo v krásnych priestoroch Cikkerovej sály historickej radnice Mesta Banská Bystrica. Jeho prítomní členovia schválili základné komorové dokumenty – správu o činnosti a plnenie rozpočtu za rok 2022 a návrh rozpočtu a plánu činnosti na rok 2023. V rámci verejnej časti valného zhromaždenia sa účastníkom prihovoril predseda SOPK Peter Mihók a pozvaní hostia – predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter, ktorý sa poďakoval partnerskej Banskobystrickej RK SOPK za spoluprácu a  mnohé zdieľané vízie, primátor mesta Zvolen Vladimír Maňka, primátorka Mesta Lučenec Alexandra Pivková a zástupca Úradu priemyselného vlastníctva Martin Macko. Hostia ocenili úroveň spolupráce s regionálnou komorou a načrtli aj jej ďalšie smerovanie a možnosti. Program pokračoval odovzdaním výročných ocenení členom regionálnej komory, za ktorým nasledovalo vyhodnotenie 24. ročníka súťaže o cenu za inovácie BBRK SOPK „Krištáľový Merkúr 2022“.
Facebook
Website
Copyright © ADRIAN GROUP s.r.o. 2023

Our mailing address is:
adrian@adrian.sk

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.
 


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
ADRIAN GROUP s.r.o. · Lazovná 53 · Banská Bystrica 974 01 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp