Copy
November 2022
View this email in your browser
V ZIME SA TO NAOZAJ OPLATÍ!​

ADRIAN GROUP má pre Vás cenovú bombu! Kúpte si teraz chladiace zariadenie ADRIAN-AIR EV za takmer polovičnú cenu a získajte hneď niekoľko výhod! Poriadne ušetrite na nákupe, v sezóne ušetrite až 10 násobok spotreby elektrickej energie a rezervujete si už teraz termín montáže bez zbytočného čakania (montáž nie je potrebná pre mobilné jednotky). Na zníženie teploty nasávaného vzduchu z 35°C na 25°C na výstupe spotrebujete desaťnásobne menej energie ako pri použití štandardnej klimatizácie a efekt bude okamžitý. A to všetko iba s použitím obyčajnej vody a dômyselného odovzdania energie odparovaním. Využite aj režim prevetrávania a zabezpečte si tak vhodné hygienické podmienky na pracovisku. 

Náš bezkonkurenčný výpredaj platí len do konca roku 2022!Viac informácií Mobilné chladiace jednotky | ADRIAN Group Banská Bystrica

NOVÉ REFERENCIE VYKUROVANIA​
Svetovo uznávaný výrobca vybavenia pre zubné ambulancie DIPLOMAT DENTAL, ktorý je náš tradičný zákazník, sa rozhodol pre plošnú výmenu pôvodných infražiaričov za nové ADRIAN-RAD E222. V prvej fáze sme osadili a spustili 36 ks infražiaričov s novými pripojovacími sadami a komínmi v hlavných výrobných objektoch. Systém sme doplnili o nový ADRIANSMART BOK riadiaci systém s ovládaním cez mobilný telefón alebo riadiaci PC. Výmenou zákazník získava nové spotrebiče so všetkými inováciami a vylepšeniami. Na produkty bude platiť nová záruka a to v čase, kedy ešte stále stúpajú ceny komponentov a materiálov. Eliminovať náklady na náhradné diely pri tmavých plynových žiaričoch, ktoré majú cca 20 rokov, na viac rokov je ekonomicky veľmi zaujímavé. Veľkým prínosom je inštalácia koaxiálnych komínov. Vykurovanie už neovplyvňuje vnútorné prostredie spaľovaním vzduchu z priestoru a vypúšťaním spalín do objektu. Tešíme sa na ďalšiu dlhoročnú spoluprácu.
NOVÁ GENERÁCIA DESTRATIFIKÁTOROV HERKULES​
V čase obrovského tlaku na šetrenie energií a zvyšovanie účinnosti energetických systémov sa do popredia dostávajú doplnkové systémy ako je destratifikácia, riadiace systémy atď. Práve destratifikátory predstavujú veľmi účinné riešenie, ktoré je jednoduché na realizáciu a inštaláciu. Správny technický návrh do vhodného objektu môže priniesť 10 až 15 % dodatočných úspor na nákladoch na energie pri vykurovaní. Obľúbená rada HERKULES prešla práve teraz kompletnou zmenou konštrukcie a dizajnu. Celá inovácia bola zameraná na zväčšenie otvoru výduchu a úprave lamiel, aby bola distribúcia vzduchu do väčšej plochy v priestore účinnejšia. Mriežka viac zohľadňuje potreby efektívnejšie usmerňovať prúdenie. Ventilátory boli nahradené modernejšími modelmi s výrazne zníženou elektrickou spotrebou pri H55 a H63. Termostat sa stal štandardnou integrovanou súčasťou riešenia. Výsledkom je úspornejší produkt s efektívnejším prúdením vzduchu.
KOSTOL NAJSVÄTEJŠIEHO SRDCA JEŽIŠOVHO, JANOVCE (OKRES BARDEJOV)​

V minulom roku sme boli oslovení zástupcom farskej rady na výmenu starých svetlých infražiaričov, ktoré im slúžili viac ako 15 rokov a nebolo rentabilné ich opravovať, za nové. Jedná sa o 4 ks ADRIAN-RAD CRE, ktoré sa umiestnili tak aby vykurovali priestor lavíc pre veriacich a priestor pre kňaza a asistenciu. V priebehu októbra 2022 sme úspešne uviedli nové infražiariče do prevádzky. Sálavé vykurovanie pre sakrálne objekty vzhľadom k ich nepravidelnej prevádzke je práve jedným z najvhodnejších spôsobov. Bývajú to neraz staršie stavby, ktorých tepelné straty sú značné. Nie je nutné vykurovať celý objem vzduchu v priestore na požadovanú teplotu, ale stačí primárne ohrievať osoby, mobiliár a podlahu, aby sa dosiahol požadovaný pocit tepla.

ELTEK SA ROZHODOL PRE DVERNÉ CLONY​
Firma ELTEK z Liptovského Hrádku nás požiadala o riešenie dverných clôn pre priemyselnú bránu, cez ktorú v častých intervaloch navážajú materiál a expedujú výrobky. Z dôvodu komplikovanej dispozície prvkov stavebných konštrukcií (ako osobných dverí) a aj nevhodnému typu otvárania brány pre horizontálnu inštaláciu sa zvolila vertikálna montáž z jednej strany brány. Montáž teplovodných rozvodov, elektroinštalácie a dverných clôn bola riešená v spolupráci s Ing. Petrom Zábranským. V objekte firmy majú kotolňu, ktorej výkon nebol využitý na maximum, a preto bolo možné inštalovať dverné clony s teplovodným výmenníkom GUARD PRO 200W. Práve teplovodné dverné clony majú najrýchlejší nábeh a tým zabezpečia, aby tepelné straty vykurovaného priestoru po otvorení brány boli čo najnižšie. Správne používaným vykurovacím systémom a pri správne zvolenom technickom riešení dverných clôn je možné ušetriť až do 12 % ročných vykurovacích nákladov.
VISEGRAD 4 BUSINESS​
V bratislavskom hoteli Carlton sa 13. októbra 2022 uskutočnila medzinárodná podnikateľská konferencia „Visegrad 4 Business“. Na podujatí sa zúčastnilo viac ako 200 podnikateľov zo všetkých štyroch krajín. Diskutovali o najpálčivejších ekonomických témach, ako sú energetická kríza, postpandemická obnova, či internacionalizácia Vyšehradskej štvorky. Konferencia bola spoluorganizovaná Radou slovenských exportérov, českou Asociáciou exportérov, maďarským podnikateľským klubom „Magyarok a Piacón Klub“ a Inštitútom pre východné štúdiá, ktorý organizuje poľské Ekonomické fórum. Diskusia kulminovala politickým panelom za účasti štátnych tajomníkov a predstaviteľov V4, ktorí reflektovali na témy debatované podnikateľmi počas dňa.
Facebook
Website
Copyright © ADRIAN GROUP s.r.o. 2022

Our mailing address is:
adrian@adrian.sk

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.
 


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
ADRIAN GROUP s.r.o. · Lazovná 53 · Banská Bystrica 974 01 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp