Copy
אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן
מה חדש אצלנו? פברואר 2019   
 
הסתיימה בהצלחה רבה תערוכת המכירה 'אמנות = לכל כיס' שתרמה רבות להתגבשות קהילת אמנים מגוונת ומיוחדת משתי החברות סביב המרכז.
בשבת הקרבה נפתחת תערוכת הפעימה השנתית שלנו בנושא הקיבוץ כשהשנה על נשים אמניות בקיבוץ ודרכן:  אני האמנות העובדת שתי אמניות ותיקות בשדה האמנות הישראלי בכלל והקיבוצי בפרט, צילה ליס ודינה שצ'ופק שיצירתן התפתחה במקביל לחיים בקיבוץ, שלא תמיד עודדו ביטוי האישי או האינדיווידואליזם.

בתחום החינוכי: ערכנו מחנה אמנות בן יומיים (לבית ספר לאו-בק מחיפה) בו קיבלו התלמידים סדנאות אמנות  שונות בהן  למדו טכניקות חדשות ושיתופיות! לעבודה אמנות.
פרויקט יחד באמנות לכיתות ב' הכולל 180 תלמידים, בעיצומו, בתכנית בעיניים אחרות: הקבוצה הבוגרת ביקרה עד כה עם התערוכה הנודדת ב-4 בית ספר שונים ופורסת את המסר של התכנית באמצעות התערוכה ו'שיעור חינוך' בערכי חברה משותפת.
הקבוצה המתחילה, כבר נכנסת לעובי הקורה לאחר שסיימה סמינר בן יומיים בגבעה שעסק בגיבוש והכרות, בהדרכת תו שגיא וזכריא מחמיד, החלו בביקורי בתים של המשתתפים ובמקביל בדיונים סוערים על התחושות השונות ביחסים בין יהודים וערבים.
לפני שבוע התקיימו סדנאות ברוח התכנית בכנס מנהל חברה ונוער –מחוז חיפה בו למדו בהתלהבות עשרות מחנכים את מסרי התכנית וכלי עבודה צילומיים הנגישים לכל אחד, על מנת לעבוד עם נוער- בהובלת ראוף אבו פאנה.  

למבוגרים: סמסטר ב' מתחיל ואתו נפתח קורס ההדפס המשולב היום וקורס לקידום אמנים (כל מה שלא ללמדת בבית הספר לאמנות).


ענת לידרור 
<<< פתיחת התערוכה ביום שבת 16.3.19 , לאירוע בפייסבוק
'אני האמנוּת העוֹבדת' – תערוכה זוגית לשתי אמניות ותיקות בשדה האמנות הישראלי: דינה שצ'ופק וצילה ליס.
התערוכה בוחנת את דרכן של שצ'ופק וליס כאמניות נשים הפועלות בחברה הקיבוצית (שצ'ופק בקיבוץ מצר וליס בקיבוץ עין שמר) ועוקבת אחר יחסן לשאלות של השראה והשפעות אמנותיות,  יחיד מול קבוצה, ערך העבודה, ומבט נשי- מגדרי. שצ'ופק, ילידת ארגנטינה (1931), חברת קיבוץ משנת 1954 וליס (ילידת 1945), ילידת הקיבוץ שהתגוררה ופעלה במסגרתו כל חייה.
 
'אני האמנות העובדת' בודקת עד כמה אמניות נשים בחברה הקיבוצית מזדהות עם המטרות המשותפות, או שמא הן מסמנות דרכים אחרות, או קונפליקט סמוי או גלוי? להמשך קריאה>>>
סמסטר ב': קורסים סמסטריאליים נפתחים
השבוע נפתח אצלנו קורס הדפס!
טכניקות עבודה | פיתוח דימוי | חומר | צבע
12 מפגשים בני 4 שעות   יום שלישי 17-21
בהנחיית האמן משה רואס 
 
מרכז האמנות המשותף בגבעת חביבה, מזמן לכם הזדמנות להצטרף לקורס העוסק בטכניקות שונות
נלמד נתנסה ונחקור טכניקות שונות בהדפסה דרך לימוד יסודות העיצוב- קומפוזיציה, צבע, טקסטורה ופיתוח דימוי. נתמקד בלימוד טכניקות הדפסה שונות ונציג את תהליכי העבודה בהכנת בד / מצע מודפס.
הקורס פתוח לקהל מקצועי וחובב כאחד, אין צורך בידע או ניסיון קודמים.
הקורס מוכר לגמול במסלול אישי*  
משה רואס למד עיצוב טקסטיל בשנקר, למד הדפס ביפן ובארה"ב. הציג בתערוכות במוזיאונים בארץ ובעולם וזוכה פרס העיצוב מטעם משרד התרבות והספורט ופרסים נוספים.

כל מה שלא לימדו אתכם בבית הספר לאמנות- קורס חדש נפתח ב27.3 !
עם האוצרת שרי גולן סריג
4 מפגשים בני שלוש שעות   יום רביעי 17-20

בסדרה של 4 מפגשים מרוכזים תלמדו איך להגיש תיק עבודות, לנסח הצהרת אמן, למלא הגשות לפרסים ומלגות, לפנות לאוצרים או אספנים, לפתח קשר עם גלריות, לקדם את העשייה שלכם באינטרנט וברשתות ציבוריות; איך לתמחר עבודות ואיך למכור, לעשות יחסי ציבור לתערוכות שלכם, וגם: מה זה רזידנסי ולמה זה טוב, ובאופן כללי כל מה שרציתם לדעת על קידום קריירה כאמנים ולא העזתם לשאול. עד היום למדו בקורס מעל 500 אמניות ואמנים בישראל.  
שרי גולן היא אוצרת ומרצה. כיום אוצרת ומנהלת של ״המשולש- חלל לאמנות״. בעבר מנהלת  עמותת "פעילה״, ואוצרת גלריה רוזנפלד. 
 
<<<השאירו פרטיכם ובמה אתם מתעניינים ונשוב אליכם
 בשבוע שעבר הצלם והמורה, ראוף אבו פנההעביר אצלנו במרכז האמנות המשותף סדנאות צילום ברוח תכנית הצילום לחיים משותפים- בעיניים אחרות,  לכנס מנהל חברה ונוער מחוז חיפה. 
בסדנאות השתתפו עשרות מחנכים מן החברה הערבית והיהודית וקיבלו חוויה וכלים לעבודה דרך צילום עם נוער בסוגיות של חברה משותפת.  לצילומים נוספים מתוך הסדנה
Copyright © 2019 Givat Haviva Israel, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.