Copy
אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

בשבת הקרובה - 1.1.22 בשעה 11:00 תיפתח בגלריה GH גבעת חביבה לאמנות, תערוכה זוגית שנולדה מתוך השראה מעולם הריקוד ושיח בין שני אמנים שנפגשו ותקשרו במרחב הרשת. קרן פרגו היא אמנית ישראלית הרוקמת ורושמת בדיו שחורה על רקע של דפים מספרים ישנים, מעולמות השירה העברית, עולם הצומח, ומפות גאוגרפיות; אשקן רוא'אי הוא צלם אירני שעזב את איראן  והתמקם ביוסטון, טקסס, ומצלם מחול ורקדנים בצילומי סטודיו מוקפדים. להמשך קריאה כאן

שנת 2021 אמנם לוותה בהגבלות – אך את הרוח, האמנות והעשייה לא עוצרים!

'מלח הארץ וכלת הים'
התערוכה של סיגלית לנדאו ויותם פרום בגבעת חביבה אשר דיברה את המתח, המפגש והאפשרות היהודית - ערבית, מערבית - מזרחית, גברית - נשית, מתוך עבודות הנטועות עמוק בארץ הזאת.
המפגש של הגבעה וחזונה עם עבודתה של לנדאו, פותח שאלות שאינן תמיד מדוברות ושם אותן על השולחן. האם למשל, האפשרות לבנות גשר צף בין ישראל לירדן על ים המלח, פרויקט שלנדאו בראה כפוטנציאל להגשמה, מעניינת את תושבי ואדי ערה, ובעצם את אזרחי ישראל הערבים. 
לסיור הוירטואלי של התערוכה כאן
'גבעה ורוח בה'
תערוכה קבוצתית אשר הציגה מקבץ מרתק של עבודות המתייחסות לזמנים, לרעיונות ולעשייה של גבעת חביבה ב- 70 שנות קיומה. הרעיון והמעשה הוצגו באמצעות עבודותיהם של 22 אמנים אשר רובם שורשיהם בקיבוץ הארצי:
אמנים מציגים: אביטל גבע, אבנר זינגר, אסנת רייזמן בן שלום, אתי עמרם, בועז לניר, גיא בר אמוץ, חיים מאור, טל בדרק, יובל דניאלי, יוסי וסיד, יעקב שופר, מיכאל קובנר, מיכל שרייבר, מריון פוקס, נטע שפירא, עמית קבסה, עתר גבע, צילה ליס, קלודט זורע, שאול קנז, שירלי - בר אמוץ, שלומית באומן. 
לסיור הוירטואלי של התערוכה כאן
'הסעודה'
תערוכת צילום קבוצתי אשר הציגה מבט ייחודי, אחר ושונה של נוער יהודי וערבי בעיצומו של משבר הקורונה העולמי. התערוכה התייחסה ליצירת האמנות ״הסעודה האחרונה״ של לאונרדו דה וינצ׳י תוך שימוש בדימוי אשר צוטט בעבודות אמנות רבות כל כך והפעם קיבל פרשנות שונה על ידי בני נוער. התערוכה אף הוצגה בפסטיבל הבינלאומי לצילום בתל אביב :REAL PHOTO IS:  כאן
'מעשיות'
תערוכת קרמיקה והדפס אותה אצרו אבנר זינגר ומשה רואס ובה הוצג חיבור פלורליסטי בין יצירות הדפס ועולם היצירה בחומר כפי שבא לידי ביטוי בעבודות ביה"ס הגדול ביותר בארץ לקרמיקה, כאן אצלנו. לסיור הווירטואלי של התערוכה.

לסיור הוירטואלי של התערוכה כאן
'מגש שחור'
תערוכת יחיד של עאישה עראר בציור, רישום, ווידאו, פרפורמנס וטקסטים חזותיים. עאישה, אמנית ערביה צעירה, עסקה במרחבים שבין הקוטב הנשי לגברי והחיים בקצוות שבין הרצון ליכולת של אישה לחיות בחופשיות ולעסוק בשאלות מהות של אהבה, בחירה חופשית והבעה עצמית ללא חשש או פחד.

את הסיור הווירטואלי תוכלו לראות בקרוב.
'קצוות פרומים'
תערוכת סימפוזיון הקרמיקה ה-25 של עמותת אמנים יוצרים בה הוצגו עשרות יצירות מגוונות ומרהיבות של עבודות קרמיקה אשר הביאו לידי ביטוי את הקשר בין חומר קרמי וטקסטיל. בתערוכה הוצגו יצירות של אמנים מן הארץ והעולם.

התקיימו הדרכות פעילות בגלריה יחד עם פעילות סדנאית שהותאמה באופן ספציפי לכל תערוכה ואפשרה ליצור בהשראת התערוכה, המדיום שלה או תוכנה. ההדרכות הסתיימו בסיור פיסולי בגבעת חביבה שכלל תצפית וסיפור במונומנט לזכר חביבה רייק: מבט אל הקמפוס והמרכזים השונים, עם הסבר היסטורי, ארכיטקטוני ואמנותי; וטיול בין עבודות הפיסול השונות בגבעה, ביניהן הפסל שהוצב השנה - 'שופרות שפיות' של אביטל גבע.
תכניות הסיור הוכנו עבור 'סל תרבות' ובתי ספר, ועם התגברות הדרישה להן הן נפתחו לקהלים  נוספים.   
למידע נוסף על הסיורים כאן

השנה התקיימו מחנות וסדנאות אמנות במגוון תחומים המשלבים בין אמנות וערכים אשר הוצעו לבתי ספר עם מגמות אמנות. הושם דגש על תחום סדנאות הצילום ועל אמנות אקטיביסטית. באמצעות הדפסים, אבניים, פיסול בחומר, רישום וציור, מיצג, ווידאו נולדו סדנאות בשיתופי פעולה בין אמנים ונחנך חדר החושך מחדש לאחר 15 שנה!
ביה"ס לקרמיקה וביה"ס לאמנות חזרו לפעילות כבר בחודש מרץ והכל נשזר יחד תחת קורת גג אחת. הקדרים והפסלים בהובלת אבנר זינגר חוו שריפת "מערום" בסגנון מסורתי, כפי שהיו שורפים עוד משחר ימי ההיסטוריה. על אף שנת הקורונה הקורסים התקיימו בתפוסה מלאה בהקפדה על שמירת כללי הזהירות כנדרש.
* לראשונה החל המרכז להעניק 4 מלגות ללימודי אמנות ללומדים מהחברה הערבית.      
 10 קורסי קרמיקה- פיסול ואבניים בהובלת: אבנר זינגר, מיכל אלון, אתל פסירף, לאוניד גוסין, מיכל ניב והדפס פרוביזור
קורס ציור בהובלת הדר גד יצא מתוך כיתת האמנות אל הגלריה כדי ליצור אל ומתוך התערוכות. קורס הדפס בהובלת משה רואס אשר עסק בטכניקות עבודה, פיתוח דימוי, חומר וצבע ויצר הדפסים שהוצגו לראשונה בתערוכת סוף השנה, "מעשיות", ויצרו רושם חזק בשילובם עם עבודות הקרמיקה
צילום בחדר חושך- נפתח חדר החושך לפעילות בהובלת האמן, הצלם דורון אדר. במסגרת זו אנו מקיימים התנסות בטכניקות צילומיות עתיקות בחדר חושך, צילום ללא מצלמה וסדנת "חור לעולם" לצילום חווייתי עם מצלמת נקב – קמרה אובסקורה.
סדנאות עבודה פתוחות בקרמיקה והדפס בית הספר לאמנות פתח את שעריו ליודעים לעבוד בקרמיקה ובהדפס והזקוקים למקום ליצור בו, באמצעות העמדת הסדנה הפתוחה להדפס והסטודיו הפתוח בקרמיקה לרשותם.
הוספנו סדנאות ערב חווייתיות למגוון גילאים כסדנת ה NEVERLAND העוסקת בפיתוח המחשבה הילדית, משחקית וחשיבה לא קונבנציונלית, בהנחיית ניצן יולזרי וצאלה אלפסי.

אירוח אמנים - קבוצת אמנים יהודים וערבים מתחום הפיסול, הציור, הצילום והפילוסופיה של האמנות יצרו יחד בסוף השבוע מרוכז במרכז המשותף לאמנות ובגבעת חביבה כולה.
 
השתלמויות משותפות למורים
- התקיימו 2 תכניות "מבט חדש" - השתלמויות צילום למורים יהודים וערבים.    
                     
תכנית בעיניים אחרות לנוער
המזמנת מפגש ייחודי של בני נוער יהודי וערבי אשר באמצעות אמנות הצילום יוצרים בשיתוף, הפעילה שני מחזורים במקביל כאשר הקבוצה הבוגרת פגשה באופן מקוון מאות תלמידים במספר בתי ספר והעבירה "שעורי חברה" בנושאי חברה משותפת. השנה התכנית ממשיכה להיפגש במרכז המשותף לאמנות תחת הניהול של המרכז היהודי ערבי לשלום.

תלמידי קורס האמנות של ביה"ס הבינלאומי נפגשו עם אמנים יהודים וערבים ששהו בסופשבוע של 'רזדנסי' משותף במרכז, וחוו מפגשים יוצאי דופן לאורך השנה עם  האמניםי המציגים בגלריה.

סל תרבות - הנהלת סל תרבות ממשרד החינוך (המנכ"ל ואנשי הצוות) התארחו במרכז המשותף לאמנות, סיירו בגלריה, ערכו סיור מודרך בגבעת חביבה והתנסו בסדנה קבוצתית של הכנת לוגו לסל תרבות בסדנת הדפס פעילה.

סימפוזיון הקרמיקה הבינלאומי השנתי התקיים  למרות מגבלות הקורונה האמנים מחו"ל הגיעו

אנו מודים לכם, השותפים הנאמנים שלנו לדרך, לאמנים המופלאים המלווים והתומכים בבית הספר לאמנות ובית הספר לקרמיקה, לחברים בגבעת חביבה על שלל מוסדותיה השיתופיים ולכל מי שידו במעשה החינוכי אמנותי שהוא הלפיד לנגד עינינו.

תם ולא נשלם. מקווים לראותכם עמנו בשנה הקרובה.
נאחל שנה של תרבות שפויה במדינתנו ושיתופי פעולה פוריים ומוצלחים.
שנצליח יחד להביא אמנות להיכן שצריך ושנוכל דרך האמנות לייצור יחד מבע, שיקוף ואפשרות להתוויית הדרך לחברה הישראלית.
אמנות היא מזון התומך בבריאותה הרגשית, מוסרית ונפשית של חברה בריאה.
ולבסוף נאחל שנצליח לחבר ולאחות, לחקור, להתנסות ולהעמיק יחד.
המרכז המשותף לאמנות

Facebook
Instagram
Website
Copyright © 2021 Givat Haviva Israel, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.