Copy
האנקדוטות החודשיות של עדן - מחשבה וחינוך מעשירים ומעשירים את כולנו.
Eden's Anecdotes
לאתר של עדן

מהן האנקדוטות?

האנקדוטות שלנו דנות בעניינים כלכליים, חדשות ומניות. מטרתן לחנך ולעניין את הקורא הטרוד בענייני היום יום ומהוות מעין הפסקה מתודית במשך היום כדי לחשוב כיצד כל אחד מאיתנו יכול לשפר את מצבו הכלכלי.
לבלוג של אסף

מה פתאום קיבלתי את המייל הזה?

המייל הזה נשלח באופן אישי, אפילו אישי מאוד! אם קיבלת אותו, אתה כנראה שותף שלנו, או לאחר שהורדת את המכתב שלנו באתר, או נפגשנו איתך בעבר. בכלל, זה אומר שחשבנו עליך , הכל כחלק מיחס אישי שאנחנו מקפידים לתת. אם אין ברצונך לקבל ממני אנקדוטות () קטנות, פיננסיות וחינוכיות מידי שבועיים, לאו דווקא בנושא מניות, שמעוררות את המחשבה בהפסקת הקפה במהלך היום, שלח לי מייל חזרה או השתמש בלינק ההסרה. אני לא מהמציקים. אפשר להעביר באופן חופשי כמובן.... 

אזהרות והבהרות

אין באמור לעיל המלצה לקנות, למכור או להחזיק נייר ערך כלשהו או לבצע פעולה כלשהי. לפני ביצוע פעולה פיננסית כלשהי יש להתייעץ עם מומחה. במידה ומוזכרים ניירות ערך, יש להניח שיש לי ולשותפויות אותן אני מנהל פוזיציה גדולה ואינטרס אישי גדול בכל הניירות המוזכרים במייל הזה. אנו עשויים למכור או לקנות כל אחד מהניירות המוזכרים ללא הודעה מראש. אינני יועץ השקעות, יועץ מס, רו"ח או עו"ד. לפני כל פעולה פיננסית כלשהי יש להתייעץ עם מומחה בתחום שיתאים את ההשקעה למשקיע! מכתב זה לא מהווה ולא מיועד להוות הצעה לציבור לפי סעיף 15א(א)(4)(א) לחוק ניירות ערך. המפרסם אינו מתכוון למכור ניירות ערך למשקיעים שמספרם עולה על שלושים וחמישה. מכירת יחידות השתתפות בשותפות תיעשה למשקיעים אשר מספרם אינו עולה על שלושים וחמישה בסך הכל והליך בחירתם יקבע על פי שיקול דעתו הבלעדי של השותף הכללי. כל התשואות, אם מוצגות, הינן תשואות עבר ואינן מייצגות או מבטיחות תשואות עתידיות כלשהן.
שלום <<First Name>>, מה שלומך?

האנקדוטות שלנו אצלך בתיבה, והנושא הפעם, השיאים בשווקים...


השיאים בשווקים

לאחרונה כותרות העיתונים בישרו לנו שהשוק האמריקאי שבר את שיא כל הזמנים. זה הזכיר לנו שתי פסקאות קצרות שכתבנו על העניין במכתב לסיכום שנת 2014 (עודכן קלות למספר השנים שעברו מאז):

  האם ראיתם לאחרונה כותרת ראשית בעיתון: "האחד בחודש הגיע"? סביר להניח שלא, היות והאחד בחודש הוא אירוע די נפוץ שלא משתלם לכתוב עליו כתבה. עם זאת, העיתונים אוהבים לכתוב ששוק המניות "בשיא כל הזמנים". את מדד הדאו-ג'ונס האמריקאי, כפי שאנו מכירים היום, החלו למדוד בשנת 1896, לפני 123 שנים. מאז, למרות עשרות משברים גלובליים, שתי מלחמות עולם, מלחמה קרה, מגיפות, אסונות טבע ועוד - נשבר "שיא כל הזמנים" לפחות פעם אחת ב- 53 שנים מתוך 123 השנים הללו. כשמסתכלים במונחים של ימים בהם נשבר שיא כל הזמנים רואים שהתדירות גבוהה יותר מאשר האחד בחודש. למרות שישנן שנים שבהן "שיא כל הזמנים" אינו נשבר, שבירת השיא אינה אירוע כה נדיר כפי שהוא נשמע מקריאה בעיתון. בפעם הבאה כשמישהו יגיד לכם שהשוק נמצא "בשיא כל הזמנים", תדעו שזהו כנראה רק שיא אחד מני רבים שישברו בעתיד.

  בעדן אלפא אנו בוחרים חברות איכותיות הזולות ביחס לערכן הפנימי, לכן הגובה הכללי של השוק והשיאים אותם הוא שובר לא מטרידים אותנו. במידה והמחירים של המניות אותן קנינו ירד - ההזדמנות רק מתעצמת. לשמחתנו, השותפים שלנו בעלי אורך רוח, מבינים היטב שהזמן הטוב ביותר להוסיף להשקעתם בקרן הוא כאשר הקרן יורדת והם אינם מוטרדים מתנודתיות קצרת טווח.

בזמן שהפסקאות הנ״ל נכתבו, תעודת הסל SPY אשר עוקבת אחרי מדד ה S&P500 סיימה את שנת 2014 ב 205 נקודות. כיום, כארבע וחצי שנים מאוחר יותר, התעודה עומדת על 294 נקודות, עליה של 43.5% לא כולל דיבידנדים שחולקו. בימים אלה, המילים שכתבנו ב 2014 נראות רלבנטיות מתמיד ומזכירות לנו ששבירת שיא אינה אירוע כה מרגש כפי שעשוי להראות וששוק המניות מתגמל-בטווח הארוך-עבודה קשה, התמדה והשקעה.

בהצלחה בהשקעות!

© כל הזכויות שמורות 2019, אוליאל דרייפוס נתן השקעות הון בע"מ ועדן ניהול שותפויות בע"מ.
ניתן לראות גליונות קודמים בארכיון שלנו.
Email Marketing Powered by Mailchimp