Copy
האנקדוטות החודשיות של עדן - מחשבה וחינוך מעשירים ומעשירים את כולנו.
Eden's Anecdotes
לאתר של עדן

מהן האנקדוטות?

האנקדוטות שלנו דנות בעניינים כלכליים, חדשות ומניות. מטרתן לחנך ולעניין את הקורא הטרוד בענייני היום יום ומהוות מעין הפסקה מתודית במשך היום כדי לחשוב כיצד כל אחד מאיתנו יכול לשפר את מצבו הכלכלי.
לבלוג של אסף

מה פתאום קיבלתי את המייל הזה?

המייל הזה נשלח באופן אישי, אפילו אישי מאוד! אם קיבלת אותו, אתה כנראה שותף שלנו, או לאחר שהורדת את המכתב שלנו באתר, או נפגשנו איתך בעבר. בכלל, זה אומר שחשבנו עליך , הכל כחלק מיחס אישי שאנחנו מקפידים לתת. אם אין ברצונך לקבל ממני אנקדוטות () קטנות, פיננסיות וחינוכיות מידי חודש בערך, לאו דווקא בנושא מניות, שמעוררות את המחשבה בהפסקת הקפה במהלך היום, שלח לי מייל חזרה או השתמש בלינק ההסרה. אני לא מהמציקים. אפשר להעביר באופן חופשי כמובן.... 

אזהרות והבהרות

אין באמור לעיל המלצה לקנות, למכור או להחזיק נייר ערך כלשהו או לבצע פעולה כלשהי. לפני ביצוע פעולה פיננסית כלשהי יש להתייעץ עם מומחה. במידה ומוזכרים ניירות ערך, יש להניח שיש לי ולשותפויות אותן אני מנהל פוזיציה גדולה ואינטרס אישי גדול בכל הניירות המוזכרים במייל הזה. אנו עשויים למכור או לקנות כל אחד מהניירות המוזכרים ללא הודעה מראש. אינני יועץ השקעות, יועץ מס, רו"ח או עו"ד. לפני כל פעולה פיננסית כלשהי יש להתייעץ עם מומחה בתחום שיתאים את ההשקעה למשקיע! מכתב זה לא מהווה ולא מיועד להוות הצעה לציבור לפי סעיף 15א(א)(4)(א) לחוק ניירות ערך. המפרסם אינו מתכוון למכור ניירות ערך למשקיעים שמספרם עולה על שלושים וחמישה בכל 12 חודשים קלנדריים. מכירת יחידות השתתפות בשותפות תיעשה למשקיעים שהליך בחירתם יקבע על פי שיקול דעתו הבלעדי של השותף הכללי. כל התשואות, אם מוצגות, הינן תשואות עבר ואינן מייצגות או מבטיחות תשואות עתידיות כלשהן.
שלום <<First Name>>, מה שלומך?

כמו בעבר, האנקדוטות שלנו אצלך בתיבה. מזמן לא כתבנו, אפשר להזכר בגליונות הקודמים בעזרת הלינק מעלה.

האנקדוטות היום ידונו בהשקעות "בתיק המניות המושלם".

ג׳ו, ידיד קרוב, הוא משקיע ותיק עם יכולת מופלאה באיתור רעיונות השקעה רווחיים ביותר. בכל תקופת זמן בת 5 שנים ב 30 השנים האחרונות ג׳ו ידע לחזות בדיוק מפליא מי יהיו המניות עם הביצועים הטובים ביותר בחמש השנים הבאות והשקיע בהן. היכולת המדהימה של ג׳ו היא זו שהובילה לתשואות לא פחות ממדהימות שעומדות על ממוצע שנתי של 30% בשנה.

בתחילת דרכו, ג׳ו בעל יכולת החיזוי המופלאה, ניסה לנהל תיקי השקעות בבנק ההשקעות בו הוא עבד אך למרבה ההפתעה הוא איבד את עבודתו לאחר מספר שנים בודדות בלבד. איך קרה שהבנק ויתר על שירותיו של משקיע כה מוכשר עם יכולת יוצאת דופן שכזאת?! התשובה פשוטה: בחלק גדול מהזמן, תיק ההשקעות שג׳ו ניהל פיגר מול מדד הייחוס וגם חווה שתי תקופות של ירידות של יותר מ 20% מהשיא הקודם. מנהלי הבנק לא יכלו להתמודד עם התוצאות ובחרו לוותר על שירותיו של ג׳ו. ג׳ו מצידו, לא נעלב והמשיך לנהל את תיק ההשקעות שלו באותו אופן ועכשיו, אחרי הרבה שנים, ממוצע התשואה השנתית שלו עומד על 30% בשנה. 

ג׳ו הוא כמובן דמות בדויה אך התוצאות הנ״ל אינן בדויות כלל. מספר ניסויים שנעשו על סטים של נתונים היסטוריים הראו שגם משקיע עם ראייה מושלמת של העתיד היה מאבד את עבודתו כמנהל השקעות אקטיבי. כלומר, גם מנהל השקעות שהיה יודע בדיוק אילו מניות יתנו את הביצועים הטובים ביותר בתקופה הבאה בת חמש שנים היה סובל מתקופות ארוכות של ביצועי חסר מול השוק וכן תקופות של ירידות לא נעימות וסביר שהיה נקרא למשרד של הבוס לשיחה לא נעימה על סיום העסקתו.

כמובן שאף משקיע לא ניחן ביכולת של חברינו ג׳ו ולכן על כל משקיע ששואף לנצח את מדד הייחוס להשלים עם העובדה שהוא, כמו ג׳ו, יחווה תקופות של ירידות לא נעימות ותקופות של ביצועי חסר מול מדד הייחוס ואל לא להתרגש מכך אלא להיפך, הדרך לייצור תשואות גבוהות ממדד הייחוס עוברת דרך תקופות של ביצועי חסר ותנודתיות. בדיוק כמו שמי שנוסע מחיפה לתל אביב מכביש החוף יתקל בדרך בתחנת הכח בחדרה ובמחלף נתניה כך משקיע שמבקש ללכת בדרך של ביצועי יתר על מדד הייחוס צפוי להיתקל בדרך בשנים של ביצועי חסר. אם ניסית ליסוע מחיפה לתל אביב דרך כביש החוף ולא נתקלת בתחנת הכח בחדרה, כנראה שאתה לא על הכביש הנכון.

 

סוף

אני מקווה שנהנת לקרוא כמו שאני נהניתי לכתוב.
אשמח לשמוע אם יש לך הארות או הערות, ובכלל אשמח לשמור איתך על קשר, נתראה באנקדוטות הבאות!
בהצלחה בהשקעות!

אסף
© כל הזכויות שמורות 2019, אוליאל דרייפוס נתן השקעות הון בע"מ ועדן ניהול שותפויות בע"מ.
ניתן לראות גליונות קודמים בארכיון שלנו.
Email Marketing Powered by Mailchimp