Copy
Referendum je poslední možnost, jak zastavit za zavřenými dveřmi upečené rozhodnutí postavit novou radnici za miliardu – a navíc neznámo kde.
Vážení a milí sousedé a příznivci Prahy 10,
v rychlém sledu vám zasíláme nové vydání newsletteru o dění v naší městské části z pohledu občanů, protože zde naleznete vysoce aktuální
 • informaci o zahájení sběru podpisů za vyhlášení referenda a
 • pozvánku na jednání zastupitelstva 26. 5. (celé odpoledne)
Horké novinky zveřejňujeme na zaostřeném Facebooku. O sousedských a kulturních akcích se dozvíte v kalendáři akcí na prahadeset.cz, provozovaném iniciativou Společně pro Desítku.

 

Referendum: Stop miliardové radnici!


Občané Prahy 10 usilují o referendum k předražené radnici. Díky společnému postupu TOP 09, nového politického uskupení VLASTA a občanské iniciativy Společně pro Desítku byl  v pondělí 19. května 2014 zahájen sběr podpisů pro místní referendum. Jeho cílem je, aby o případné stavbě nové radnice rozhodli občané sami. Kompletní tisková zpráva je k dispozici zde.

Je potřeba sesbírat skoro 9000 podpisů (10 % oprávněných voličů), aby se občané Prahy 10 mohli vyjádřit k těmto otázkám:
 1. Souhlasíte s tím, aby celkové náklady na rekonstrukci nebo pořízení sídla Úřadu Městské části Praha 10 byly omezeny částkou 500 milionů Kč včetně DPH a případných úroků?
 2. Souhlasíte s tím, aby dosavadní proces výběru sídla Úřadu Městské části Praha 10 byl zrušen?
 3. Souhlasíte s tím, aby hodnotícími kritérii pro konečný výběr sídla Úřadu Městské části Praha 10 byly ekonomická výhodnost a dopravní dostupnost pro občany MČ Praha 10?      
 4. Jste pro to, aby byla na řešení sídla Úřadu Městské části Praha 10 vyhlášena veřejná architektonická soutěž podle pravidel České komory architektů?    

Podpořte, prosím, referendum svým podpisem nebo pokud možno pomozte i jinak: sběrem podpisů (mezi sousedy, přáteli, kolegy, v místním obchodě...), finančním darem, věcným darem.  
Podpisový arch je ke stažení zde, informace o podpisových místech bude průběžně zveřejňována zde. I částečně vyplněné archy prosím zasílejte na adresy dole na nich uvedené.
Webové stránky referenda jsou http://www.referendumpraha10.cz/.

Absurdní a děsivé dění kolem nové radnice pravidelně komentujeme na webu http://www.zaostrenona10.cz/ – zde je shrnutí a zde je video „Transparentní levárna".

 


Referendum jako příležitost...

„Referendum občanů Prahy 10 proti miliardové radnici je jedinečnou šancí, jak otřást místními zatuchlými poměry. Pokus postavit nové sídlo radnice za tak velké peníze dokládá, jak neefektivně a neprůhledně se v Praze 10 hospodaří a jak skoupá na informování o klíčových investicích naše radnice je. Plebiscitem chceme občanům otevřít oči. Myslím, že se nám to povede,“ říká Renata Chmelová z nově vzniklé desítkové koalice VLASTA.
 

Zasedání zastupitelstva 26. května od 13 hodin


Stojí za to přijít se podívat alespoň na chvíli. Předpokládáme, že zastupitelstvo neskončí před pátou hodinou. Lze ho sledovat také online. Program jednání je k dispozici zde a má skoro 6 stran:
 • nejvíce obecenstva dozajisté přiláká bod č. 8 - Návrh směny nemovitostí fotbalového stadion "Ďolíček" za pozemky vedle
 • bod č. 7 - Návrh odůvodnění veřejné zakázky "Nové sídlo ÚMČ P10" působí dojmem, že se opozdil o několik let; ten důvod si snad měli na radnici ujasnit dříve, než se dávno pustili do zpracování alternativ vytvoření vhodných prostor pro fungování Úřadu městské části Praha 10
 • v bodě č. 9 – Závěrečný účet MČ Praha 10 za rok 2013 – se možná dozvíme, že rekonstrukce Vršovického zámečku nestála celkem 270 milionů, jak se objevilo v tisku, ale že to bylo skoro 270 milionů jen v roce 2013; celkem jsme na čísle 463 milionů. (My v Zaostřeno nicméně věříme, že se za 75 lůžek a 1 svatební síň do konce letošního roku s přehledem dostaneme na půlmiliardu.)
 • převod finančních prostředků TSK se bude projednávat v bodech č. 15, 16 a 31 (Proč ne najednou? Nevíme.)
 • budou se prodávat volné byty (bod č. 18), pronajaté i volné nebytové prostory (body č. 23, 24 a 25) a pozemky (bod č. 26)
 • budou se kupovat pozemky (bod č. 28) a nemovitosti (bod č. 29)
 • na závěr tradičně informace o Key Investments (čerstvý komentář k aktuálnímu vývoji na České pozici) – ti, kteří si pohráli s více než 200 miliony utopenými v tomto podniku, se patrně rádi pustí do další podzemní stavby v podobě nové radnice...

Video z jednání zastupitelstva a odkazy na jednotlivá vystoupení

Záznam z posledního jednání zastupitelstva je zdePo rozkliknutí odkazu „zobrazit více“ lze velmi snadno vyhledávat díky odkazům na jednotlivé příspěvky občanů i politiků. 
 

Co se dále děje

Připomínkování variant rozvoje Kubánského náměstí – přehled na webu MČ, včetně nejnovějšího zápisu.

Praha 10 navzdory pokutě od ÚOHS nadále nezveřejňuje na profilu zadavatele povinně zveřejňované smlouvy. Tuto běžným rozumem nevysvětlitelnou kauzu sleduje o.s. Oživení, my děkujeme našim politikům, že tito nikým nevolení neziskoví právníci stále mají co dělat!
 

Noc kostelů a Korso Krymská

23. 5. se odpoledne a večer koná Noc kostelů, na Praze 10 se zapojily sbory na těchto místech: Vršovice – Husův sbor, kostel sv. Mikuláše a kostel sv. Václava a evangelíci v Tulské, dále strašnický kostel Bét-el a Neposkvrněného Početí Panny Marie, záběhlický kostel Narození Panny Marie a vinohradský Husův sbor. Více zde.

24. 5. 2014 od 12 hodin se koná druhý ročník pouličního festivalu Korso Krymská. Více informací zde

Další akce najdete v kalendáři na http://prahadeset.cz/, provozuje ho Společně pro Desítku.
 
Hodně radosti z bydlení na Praze 10 i v jiných městských částech a co nejvíce možností obdivovat naše politiky za odvahu rozhodnout o budově radnice bez opravdové diskuze s veřejností nám za Zaostřeno na Desítku přeje

aktivní občan a redakční tým Zaostřeno, 20. 5. 2014

PS: Minulá vydání newsletteru naleznete zde.
PPS: Líbí se vám, co děláme? Podpořte nás! Transparentní účet zde.
 
Like Podepište, prosím, petici na vyhlášení referenda o nové radnici! on Facebook
 
 
 
 
Tento e-mail jste obdrželi, protože se domníváme, že se zajímáte o dění ve svém okolí. Doufáme, že pro Vás je tento alternativní informační zdroj o Městské části Praha 10 přínosný. Newsletter je rozesílán přibližně jednou měsíčně a vytváří ho občanská iniciativa Zaostřeno na Desítku (www.zaostrenona10.cz), podpořená z  Fondu Otakara Motejla. Z mailing listu se můžete kdykoli odhlásit na níže uvedeném odkazu. 
Máte pro nás pochvalu, podnět, komentář?  Napište nám!
info@zaostrenona10.cz.