Copy
3. aprill, 2019

 

KUMU DOKUMENTAAL NÄITAB


Kumu auditoorium
3. aprill kell 18

"Sõbrake"
 
Erakordselt südamlik dokumentaalfilm inimeste ja koerte tingimusteta sõprusest, mis on kestnud aastatuhandeid. 

Hollandi režissööri Heddy Honigmanni filmi fookuses on kuus erinevat tõugu koera, kes on spetsiaalselt treenitud aitama puuetega inimesi. Nad on alati olemas ega lahku minutikski oma peremeeste kõrvalt, kes muutuvad tänu oma tublidele abilistele iseseisvamateks ning paremateks inimesteks. Mis siis ikkagi on teinud neist karvastest neljajalgsetest meile niivõrd truud sõbrad ja head inimesetundjad? Kas tõesti on asi ainult treenimises või peitub asja tuum kusagil sügavamal?

Maailma suurimal, Amsterdami dokumentaalfilmide festivalil oli „Sõbrake” üks publiku lemmikfilme.

Filmi juhatab sisse Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühingu juhatuse liige Christel Sogenbits, Sissepääs tasuta.
VAATA TREILERIT


EESTI FILMI- JA TELEAUHINNAD


Meil on suur rõõm, et saime eelmisel PÖFFil näidata filme, mis esmaspäeval toimunud Eesti filmi- ja teleauhindade galal võidukad olid. PÖFFil rahvusvahelise žürii poolt parimaks Eesti filmiks valitud "Ahto. Unistuste jaht" sai auhinna parima dokumentaalfilmi, aasta tegija (režissöör Jaanis Valk) ja montaaži kategoorias (Erik Norkroos, Kersti Miilen, Jaanis Valk), "Seltsimees laps" võitis parima filmi, režissööri (Moonika Siimets) ja helilooja (Tõnu Kõrvits) kategoorias, "Tuliliilia" tõi parima naispeaosatäitja auhinna Ingrid Isotammele ja "Võta või jäta" meespeaosatäitmise eest Reimo Sagorile.
VAATA VÕITJAID SIIT

 

HÕFF ANNAB TEADA


Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toob Eestisse valiku Põhja-Ameerika uutest sõltumatutest õudusfilmidest, mille tuntuim esindaja on feministlik õudusvestern „Tuul” („The Wind”). Film esilinastus mullu Toronto festivalil ja on nüüdseks valitud rohkem kui 50 festivali kavva. Loo tegevus leiab aset 19. sajandi lõpul Metsikus Läänes, kuhu elama asunud Lizzy (Caitlin Gerard) kohtub oma suurimate hirmudega üksilduse ees. „Tugev kohatunnetus ja feministlik perspektiiv rikastavad seda paljutõotavat, ehk isegi alahinnatud debüüti – segu vesternist ja õudusfilmist,” nagu kirjutas meelelahutustööstuse juhtivaid väljaandeid Variety. „Tuult” on võrreldud ka selliste filmidega nagu „Babaduuk” ja „Nõid”.
VAATA KOGU PROGRAMMI SIIT
Facebook
Twitter
Instagram

Tere, PÖFFi sõber!
Saad seda uudiskirja, kuna oled tellinud PÖFFi uudiskirja.
Soovitame aga astuda hoopis meie 
Hundikarja liikmeks,
et meiega veel suuremaks sõbraks saada.

Eemalda mind siit nimekirjast    Uuenda tellimuse tingimusi 

Meie Aadress:
MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival
Telliskivi 60a, 10412 Tallinn
+372 5620 8308
info@poff.ee