Copy
Külasta kodulehte
Pressiteade
26. november, 2016


 
20. Pimedate Ööde filmifestivali auhinnad
 
Pimedate Ööde filmifestivali auhinnad tehakse avalikuks 26. novembril kell 18.45 algaval pidulikul Auhinnatseremoonial, mis toimub Nordea Kontserdimajas. Kahel auhinna saanud filmil tuleb pühapäeval, PÖFFi viimasel päeval lisaseanss Solarise Apollo kinos. Kell 16.30 toimub festivali Grand Prix võitja seanss ja kell 19.15 saab näha publiku lemmikfilmi.
 
PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM
 
Žüriiliikmed: Uberto Pasolini, William Goldstein, Fridrik Thor Fridriksson, Laura Birn, Steen Bille, Kang Soo-Youn
 
Grand Prix - Parim Film

“VAIKNE SÜDA”
Iisrael
Režissöör: Eitan Anner
Produtsent: Gal Greenspan
Vastu võtab: Eitan Anner
 
Žürii kommentaar: Inspireeriva teekonna eest lootuse ja julguse suunas.
 
Parim režissöör

“HINGUS”
Iraan
Režissöör Narges Abyar
Produtsendid: Mohammad-Hossein Ghassemi & Abouzar Pourmohammadi
Vastu võtab: Narges Abyar
 
Žürii kommentaar: Tähendusrikka teekonna eest süütusesse ja lapsepõlve maagiasse.
 
 
Parim operaator

“MELANIJA KROONIKAD”
Läti, Tšehhi, Soome
Operaator: Gints Berzins
Vastu võtab: Gints Berzins
 
Žürii kommentaar: Unustamatute kujutiste eest inimeste kannatustest looduse karmis ilus.
 
Parim stsenaarium

"IDAPOOLNE BISNIS"
Rumeenia, Leedu, Moldova
Stsenarist: Igor Cobileanski
Vastu võtab: Igor Cobileanski
 
Zürii kommentaar: Humoorika ja valgustava teekonna eest elu absurdustesse.

 
Parim meesnäitleja auhind

"IDAPOOLNE BISNIS"
Näitlejad: Ion Sapdaru  ja Constantin Puscasu
Vastu võtavad: Ion Sapdaru ja  Constantin Puscasu
 
Žürii kommentaar: Selle eest, et meil püsiks meeles armuda luuseritesse ja unistajatesse, kes me kõik oleme.
 
 
Parim naisnäitleja

“VAIKNE SÜDA”
Iisrael
Näitleja: Ania Bukstein
Vastu võtab: Ania Bukstein
 
Žürii kommentaar: Selle eest, et ta avas meile tõe sellel tähendusrikkal eneseavastusteekonnal.
 
Parim filmimuusika

“KODULÄVEL”
Hispaania
Helilooja: Sílvia Pérez Cruz
Vastu võtab: Sílvia Pérez Cruz
 
Žürii kommentaar: Selle eest, et ta tõi laostunud inimeste katsumustesse muusikalise elu.
 
 
Debüütfilmide võistlusprogramm
 
Žüriiliikmed: Reza Mirakarimi, Sudhanshu Saria, Dorothee Pfistner, Joyce Pierpoline, Michael Pärt
 
Parima debüütfilmi auhind

“DUETT”
Iraan
Režissöör: Navid Danesh
Produtsent: Ehsan Rasoulof
Vastu võtab: Navid Danesh
 
Žürii kommentaar: Armastuse, iha, kahetsuse ja truuduse peene vaatluse ning nüansirikka soopoliitika vaatluse eest traditsioonist ja uskumustest juhitud ühiskonnas.

 
Žürii eriauhind

“ÕRN HINGETÕMME”
Colombia
Režissör: Augusto Sandino
Produtsent: Augusto Sandino
Vastu võtab: Augusto Sandino
 
Žürii kommentaar: Kaleidoskoopilise inimsuhete perspektiivi ning sugude ja generatsioonide ülese armastuse, himu, lootuse ja meelehite voolavuse ja põgususe kujutamise eest.

 
Žürii eriauhind

“PÜHA RATTUR”
Brasiilia
Režissöör: Homero Olivetto
Produtsendid: Kiki Lavigne, Karen Castanho, Fernando Fraiha, Bianca Villar
Vastu võtab: Homero Olivetto
 
Žürii kommentaar: Julge, sensuaalse, adrenaliini täis sõidu eest, mis tegeleb vastuoluliste teemadega nagu rituaal ja usk, olles samaaegselt vastuvõtlik ja väljakutsuv žanrikino traditsioonide suhtes.
 
 
Eesti Filmi konkurss
 
Žüriiliikmed: Reza Mirakarimi, Sudhanshu Saria, Dorothee Pfistner, Joyce Pierpoline, Michael Pärt
 
“EMA”
Režissöör: Kadri Kõusaar
Produtsent: Aet Laigu
Vastu võtab: Kadri Kõusaar
 
Žürii kommentaar: Kõhklusteta loodud portree eest, mis kujutab naist, kes tema rolli suhtes olevate ootuste koorma alt välja üritab murda.

 
Publiku lemmikfilm

“PADAEMAND”
Venemaa
Režissöör: Pavel Lungin
Videotervitus
 
 
Aasia Filmikunsti Edendamise Võrgustiku (NETPAC) žürii auhind parimale Aasia filmile

Žüriiliikmed: Katrin Kissa, Andrei Vasilenko, Asif Rustamov

“DUETT”
Iraan
Režissöör: Navid Danesh
Produtsent: Ehsan Rasoulof
Vastu võtab: Navid Danesh
 
Žürii kommentaar: Hiilgavalt dramaatilise loo eest, mis on teostatud läbi julge mängu narratiivse struktuuri baaselementidega. Käitudes kui julge anatoomik paljastab režissöör elegantselt napisõnaliselt kangelaste sisekogemused, mis on seotud laiema subjektidevahelise kriisiga.
 
Rahvusvahelise Filmikriitikute Ühingu (FIPRESCI ) žürii auhind parimale Debüütfilmide võistlusprogrammi filmile
 
Žüriiliikmed: Senem Aytac, Florian Vollmers, Andrei Liimets

“ÕRN HINGETÕMME”
Colombia
Režisöör: Augusto Sandino
Produtsent: Augusto Sandino
Vastu võtab: Augusto Sandino
 
Žürii kommentaar: Mitmetasandilise ja sooja Colombia ühiskonna kujutamise eest. Film pakub nüanseeritud kommentaari ühiskonna soorollidele ja võimusuhetele visuaalselt eristuva stiili, peene stsenaariumi ja väljapaistvate, erinevatest põlvkondadest näitlejate tööga.
 
Oikumeenilise žürii auhind, mille annavad välja Eesti suuremate kongregatsioonide eesseisjad
 
Žüriiliikmed: Andres Põder, Urmas Viilma, Stefanus, Kornelius, Philippe Jourdan, Erki Tamm
 
“SÜNGE ÕNN”
Režissöör: Stefan Haupt
Produtsent: Rudolf Santschi 
 
Žürii kommentaar: Oikumeeniline žürii leidis, et “Sünge õnn” on märkimisväärne inimese elu teele sattuvate traagiliste katsumuste, hoolivuse ja kristliku armastuse sõnumi kujutamise poolest.
Võimsa näitlemise ning targa visuaalse kujutamisega film õpetab meid märkama imesid igapäevas ning jumala tegutsemist läbi inimsuhete, mis ületab inimeseks olemisega kaasneva eksistentsiaalse üksilduse ja ümbritseb meid armastusega.
 
LISAMATERJALID 

Pildimaterjale Põhivõistlusprogrammist
Pildimaterjale Debüütfilmide võistlusprogrammist:  
https://www.flickr.com/photos/poffihunt/albums/72157673781676862

Rohkem PÖFFiga seotud ürituste pilte
https://www.flickr.com/photos/poffihunt/albums

Kontaktid
 
PÖFFi pressi- ja kommunikatsioonijuht on Hannes Aava - hannes.aava[a]poff.ee / 55529211
Share
Tweet
Forward

Meie aadress:
MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival
Telliskivi
60a
Tallinn 10412
Estonia

Add us to your address book


Uuendage oma kasutaja tingimusi või eemalda mind siit nimekirjas