Copy
22. mai 2019

 

KUMU DOKUMENTAAL NÄITAB

Kumu auditoorium
22. mai kell 18
 
Gordon Matta-Clarki eriseanss

USA kontseptualistliku kunsti suurkuju Gordon Matta-Clark (1943–1978) muutis arusaama arhitektuuri rollist tänapäeva inimese elus. Tema kohaspetsiifilised teosed paljastasid kaose ja anarhia inimestele mõeldud linnaruumi näilise korrastatuse taga.

Anarhitektuuri rajajaks peetavale kunstnikule pühendatud eriseansil jõuab ekraanile kaks filmi, milles on jäädvustatud kunstniku loominguline protsess. „Minu suvi ’77 koos Gordon Matta-Clarkiga” dokumenteerib tema viimast suurt ruumilist sekkumist „Kontoribarokk”, mis sai teoks Antwerpenis. „Taevatrepp. Meenutades Gordon Matta-Clarki” keskendub aga Kasseli Documenta jaoks tehtud samanimelise installatsiooni valmimisele.

Režissöör Cherica Conventsi 40 aasta tagused jäädvustused omavad nüüdseks hindamatut kultuuriloolist väärtust.

Seansi juhatab sisse kunstnik Anu Vahtra ja see täiendab praegu Kumus avatud näitust „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni”.
 
VAATA TREILERIT
 

HOLLYWOOD REPORTER ESITLEB: EESTI

Miks on Pimedate Ööde filmifestival oluline? Miks on Eesti ideaalne koht, kus vändata ajaloolist filmi?

Neile ja mitmele teisele küsimusele leiab vastuse maailma filmitööstuse ajakirja The Hollywood Reporter Cannes´i festivali 5. erinumbrist, mis tutvustab kaheksal leheküljel Eestit kui suurepärast võttepaika ja Põhja-Euroopa ainsa A-kategooria filmifestivali kodumaad.
 
LOE LÄHEMALT SIIT
Facebook
Twitter
Instagram

Tere, PÖFFi sõber!
Saad seda uudiskirja, kuna oled PÖFFi Hundikarja liige.

 
Meie Aadress:
MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival 

  Telliskivi 60a/2, 10412 Tallinn
+372 5620 8308
info@poff.ee